Знаменитий відеохостинг YouTube , що належить компанії Google, створений 15 лютого 2005 року, а за підсумками 2013 має більше одного мільярда активних користувачів. Успіх настільки великий, що все більше людей останнім часом починають займатися створенням власних відеороликів і блогів у відео форматі.

Для одних це є просто захопленням, а для інших — способом заробітку, адже крім розважальних потреб, YouTube може задовольняти ще й фінансові.

Заробіток на YouTube

Виникає закономірне питання: як заробити на YouTube? Відповідь досить банальний — всюдисуща, усіма нелюба реклама. Якщо ви користувалися даним сервісом хоча б раз, то напевно починали перегляд відео з 15-секундного рекламного ролика і стикалися з «выплывающей» рекламою.

Саме розміщення сторонньої реклами і дозволяє авторам відео отримувати прибуток. Виникає ще одне логічне запитання: скільки можна заробити на YouTube таким способом? Середній заробіток становить від 5$ до 20$ за одну тисячу переглядів відеоролика, однак точну цифру визначити досить важко.

Природно, чим більше ви завантажите роликів на свій канал і чим більше людей побачать, тим більше грошей ви заробите.

Для того щоб почати отримувати гроші зі свого відео, необхідно виконати декілька дій:

 • Зареєструватися на сервісі YouTube. Реєстрація абсолютно безкоштовна, тому з цим труднощів виникнути не може;
 • Зйомка авторських відеороликів — самий складний і важливий крок. Заробіток передбачає велику кількість передплатників, переглядів, позитивних чи негативних оцінок. Відеоматеріал повинен бути цікавим і оригінальним. Дозволяється викладати тільки власне відео або тих людей, які надають на це дозвіл. Зйомку можна виробляти на фотоапарат, відеокамеру або екран монітора, розповідаючи і показуючи що-небудь. Якість зображення і звуку повинна бути на високому рівні, не містити перешкод і шумів, незалежно від того, який формат відео блогу;
 • Монетизація вашого облікового запису YouTube. Без вжиття певних заходів заробити на відеохостингу YouTube буде неможливо. Без великої кількості передплатників і переглядів не можна вступити в спеціальну партнерську програму, проте це і не обов’язково. Для того щоб монетизувати свій канал на YouTube потрібно зайти в налаштування розділу «Менеджер відео» і включити параметр монетизації. Якщо у вашій країні цей параметр недоступний, необхідно змінити країну проживання на США.

  Для монетизації необхідно:

  • Пройти безкоштовну реєстрацію в рекламній мережі Google AdSense, яка і займатиметься розміщенням реклами у відеороликах, і виплачувати винагороду за певну кількість переглядів;
  • Відповідність віковим обмеженням: якщо вам менше 18 років, потрібна згода батьків.
 • Регулярна і систематична зйомка відеороликів. Знімаючи і публікуючи на початковому етапі 1-2 рази в тиждень, вже можна залучити на свій канал тисячі передплатників. Канал, на якому з’являються нові ролики з періодичністю 1 раз в рік, не представляє інтересу для людей і це необхідно враховувати. Весь выкладываемый матеріал необхідно оптимізувати для ключових запитів, ознайомитися з якими можна в сервісі Яндекс.Вордстат. Саме по ключовим запитам пошукова система виставляє позиції вашого ролика.
 • Без дотримання цих основних правил заробити на ютубі не вийде.
 • Скільки можна заробити за допомогою YouTube?

  Мільярдна аудиторія приносить творцям YouTube багатомільйонні доходи. Однак скільки ж можна заробити на перегляді авторських роликів? Сайт YouTube виплачує авторам роликів 50% (0 або навіть більше) від доходу з реклами.

  Наприклад, якщо з 10000 переглянули відео 10 осіб перейшли по рекламному посиланню, клік по якій варто 0.6$, загальний дохід — 6$. 3$ забирає собі сайт, а 3$ віддає вам. Таким чином, за 100000 переглядів можна отримати 330$, а за мільйон — 3300$.

  Однак, далеко не кожен клік коштує 0.6$: мінімальна ставка — 0.01$, а максимальна не обмежена. Якщо ж ви бажаєте отримувати більше 75% доходу від реклами, необхідно вступити в спеціальну партнерську програму.

  Звичайно, найбільш високий дохід отримують творці роликів з мільйонами переглядів. У середньому він становить близько 500-1000$ всього лише з одного відео.

  Таких користувачів, дохід яких прагне до мільйонам доларів, на сайті вже досить багато. Яскравим прикладом є відомий Ray William Johnson, має на момент написання статті 10 684 442 передплатника.

  Як заробити на YouTube – шпаргалка для початківців

  Завдяки відеороликам розважального характеру, сумарна кількість переглядів каналу Ray William Johnson становить 2 625 166 374.

  Як заробити на YouTube – шпаргалка для початківців

  Маючи 854 ролика на каналі, щотижня додається ще 1-2. Приблизний заробіток каналу за весь час існування становить 0.6$ x 2 625 166 374 : 1000 = 1 575 099$, щомісячний дохід — 262516$. Таким чином, через 6 років активності в YouTube автор каналу є мільйонером, займаючись улюбленою справою.

  Крім величезного доходу, є і кілька додаткових плюсів: по-перше, викладання роликів Ray William Johnson — додатковий піар його комедійного таланту, по-друге — пасивність одержуваного доходу. Ролики збирають все більшу кількість переглядів, приносячи каналу нових абонентів без особливого втручання автора.

  Найважливішим плюсом заробітку на YouTube є те, що бізнес, який почався з цікавою новаторської ідеї, може розвиватися і приносити чималий дохід без вашого постійного втручання.

  Найбільший попит мають ролики розважального характеру, однак це не є обов’язковою умовою популярності. Для будь-якої тематики знайдеться своя аудиторія: популярні «летсплеи», відеоогляди, інструкції, навчальні відеозапису і т. д.

  Орієнтуючись на тенденції сайту YouTube, а також проаналізувавши свої ідеї і можливості, будь-який користувач може абсолютно безкоштовно створити успішний відеоканал.

  Цілком можливо, що через кілька років ви теж будете володіти мільйонами передплатників і заробляти мільйони, але почати варто вже зараз. Бажаємо успіхів!