Після успішної установки движка wordpress – найважливішого кроку в створенні вашого сайту або блогу, постає питання, як зайти в адмінку wordpress.

Адмінка wordpress – адміністративна консоль системи управління сайтом, де вебмастер може додавати або редагувати вміст свого блогу, а також проводити різні зміни і вдосконалення дизайну і функцій сайту.

Доступ в адмін панель WordPress закритий паролем, тому крім власника блогу ніхто не зможе зайти в адміністративну консоль.

Ось так виглядає вхід в адмінку wordpress, яка розташовується за адресою http://доменное ім’я/wp-admin:

Після успішного введення логіна і пароля адміністратора, вебмастер потрапляє в саму адміністративну панель:

Як зайти в адмінку WordPress - посібник для початківців

Так виглядає головна сторінка адмінки WordPress. У правому верхньому куті є кнопка «Налаштування екрану». З її допомогою можна налаштувати все, що повинно відображатися на сторінці.

З перерахованого списку можна вибрати свіжі коментарі, плагіни, вхідні посилання, швидку публікацію, свіжі чернетки, блог, інші новини WordPress.

Поруч з кнопкою «Налаштування екрану» знаходиться більш важлива для новачків кнопка: «Допомога». Натиснувши на неї, можна отримати довідку за функціями адміністративної панелі.

Зліва на головній сторінці адмінки WordPress розташоване вертикальне меню основних функцій, якими може скористатися вебмастер, його можна згорнути або розгорнути.

Наприклад, щоб додати запис, потрібно перейти в розділ «Записи». У розділі «Зовнішній вигляд» встановлюється дизайн сайту, віджети, меню, а також розташовується редактор HTML. Не менш важливі розділи «Плагіни», «Інструменти» та «Параметри».

Налаштування адмінки WordPress

Налаштування в адмін панелі wordpress, знаходяться у розділі «Параметри» — це найбільш важливий розділ, в якому слід розібратися в першу чергу.

При натисканні на «Параметри» відкривається випадаюче меню, яке містить наступні групи параметрів:

  • Загальні;
  • Написання;
  • Читання;
  • Обговорення;
  • Медіафайли;
  • Постійні посилання.

Загальні налаштування

Як зайти в адмінку WordPress - посібник для початківців

В даному розділі вебмастер може задати назву блогу і його опис, які будуть перебувати на основній сторінці сайту, а також використовуватися у видачі пошукових систем.

Наступний пункт у розділі «Загальні» це адреса сайту та адресу WordPress. Рекомендується вказати однакову адресу, ідентичний URL, щоб надалі це не викликало плутанину.

Після цього у відповідному полі вебмастер може вказати свій діючий e-mail адресу, куди будуть приходити всі повідомлення від WordPress, будь то свіжі коментарі або оновлені налаштування.

Потім слід дуже цікавий пункт під назвою «Членство». Ставлячи під ним галочку, вебмастер дозволяє реєстрацію користувачів на своєму ресурсі, але якщо дивитися об’єктивно, ця функція буває корисна власникам блогів досить рідко.

На завершення загальних налаштувань можна вибрати необхідний часовий пояс, формат дати і часу.

Написання

Як зайти в адмінку WordPress - посібник для початківців

В розділі «Написання» вебмастер може налаштувати відкладену публікацію та публікацію через e-mail адресу.

Тут краще залишити все як є, тому, що більшості користувачів дана функція не знадобиться.

Читання

Як зайти в адмінку WordPress - посібник для початківців

У розділі «Читання» власник сайту може налаштувати сторінку, яка буде головною. Це може бути статична сторінка або останні записи на блозі. У ролі статичної головної сторінки може виступати домашня сторінка або будь-яка інша, в тому числі і спеціально створена автором блогу.

В даному розділі можна налаштувати, кількість записів, які будуть відображатися на одній сторінці. А також налаштувати кількість елементів, які будуть відображатися в RSS записах.

Останнім пунктом у розділі є «Видимість для пошукових систем». Галочку тут ставити не потрібно, інакше сайт не буде проіндексований.

Обговорення

Як зайти в адмінку WordPress - посібник для початківців

В розділі «Обговорення» налаштовується все, що так чи інакше пов’язане з коментарями. Це налаштування за замовчуванням, інші налаштування коментарів, налаштування відправлення листа, модерація коментарів.

Медіафайли

Як зайти в адмінку WordPress - посібник для початківців

В розділі «Медіафайли» власник блогу може задати необхідну ширину і висоту мініатюри зображень, а також максимальну ширину і висоту для зображень середніх і великих розмірів.

Постійні посилання

«Постійні посилання» — один з найбільш важливих розділів адмінки wordpress. Тут вебмастер має можливість налаштувати вид відображуваної посилання, що найбільше для неї підходить.

Посилання може мати назву за замовчуванням, може бути у вигляді дати і назви запису, місяця і назви запису, у вигляді цифр, назви або мати довільний формат.

Самим оптимальним варіантом є посилання у вигляді однієї назви. Так, власник сайту може давати назву посилання ідентична назві статті, тільки латинськими символами.

Це дає блогу величезну перевагу в пошуковій видачі, до того ж посилання у вигляді назв статті більш приємні для відвідувачів сайту.

Як бачите увійти в адміністративну панель вордпресс і розібратися в її основних функціональних можливостях досить просто. Удачі Вам!