Ви можете створити будь-який сайт на WordPress. У цьому матеріалі ми розповімо, як створити соціальну мережу на основі даної CMS.

Що вам знадобиться

  • WordPress — встановлений локально або на хостингу;
  • Плагін соціальної мережі — ми перерахуємо кілька кращих WordPress-плагінів;
  • Тема для соціальної мережі — ми рекомендуємо встановити спеціальну тему соціальної мережі.

WordPress

У WordPress є безліч чудових функцій. У цій статті ми розглянемо, як налаштувати платформу, щоб запустити і керувати власною соціальною мережею.

Після того, як ви встановите WordPress, додамо функції соціальних мереж: наскільки б потужною платформою не був WordPress, за замовчуванням він не містить функції для запуску соціалки. Для цього ми використовуємо один з спеціальних плагінів, які ми розглянемо перед тим, як створити соц мережа.

Плагіни соціальної мережі WordPress

Цей розділ допоможе вибрати ідеальний плагін соціальної мережі.

BuddyPress

Плагін BuddyPress дозволяє запустити на WordPress — сайті будь-який тип соціальної мережі, з профілями учасників, стрічками, групами користувачів, обміном повідомленнями і багатьом іншим.

BuddyPress може похвалитися 100K+ установок і відмінними рейтингами користувачів. Так що це відповідний движок соціальної мережі.

Плагін легко інтегрується, але якщо ви на чому-небудь застрягнете, не соромтеся, скористайтеся допомогою величезної спільноти BuddyPress, готового вас підтримати.

Установка BuddyPress

Налаштувати BuddyPress просто. Настройка параметрів соціальної мережі виконується легко. Увійдіть в панель адміністрування WordPress і перейдіть в розділ Плагіни> Додати новий. У вікні знайдіть «BuddyPress«, задавши цю фразу на пошук. Натисніть кнопку «Встановити». Потім активуйте плагін.

Мінімальна настройка BuddyPress

Перед тим, як створити соціальну мережу з нуля, перейдіть в розділ Налаштування> Постійні посилання і встановіть прапорець для опції «Назва». Перейдіть в розділ Налаштування> BuddyPress, щоб налаштувати додаткові параметри на свій розсуд.

Також на цій сторінці можна активувати всі необхідні модулі. Перейдіть в розділ Зовнішній вигляд> Меню і створити необхідну меню. Щоб розширити функціонал створюваної соціальної мережі, можна встановити додаткові віджети BuddyPress. Для цього перейдіть у Зовнішній вид > Віджети.

Всі функції, які можуть знадобитися, доступні у вигляді плагінів, доповнень або розширень. А почати можна з сховища плагіна BuddyPress і форумів.

HaloSocial

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

HaloSocial дає можливість побудувати соціальну мережу своєї мрії. І точно так само, як на Facebook, при наведенні покажчика миші на зображення профілю користувача на екрані з’являється спливаюча панель з основною інформацією про нього:

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Також існує відмінний форум підтримки. HaloSocial пропонує три тарифних плани: безкоштовний стартовий пакет з основними функціями, професійний пакет з деякими додатковими функціями за $99, а також пакет агентства вартістю в $149 з повним набором функцій.

Peepso

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Це свого роду витвір мистецтва. Він був розроблений творцями шаблону соціальної мережі, щоб скласти конкуренцію BuddyPress. Прямо з коробки Peepso має красивий і сучасний дизайн, який можна сміливо використовувати навіть без установки спеціалізованої теми.

Після установки цей плагін додає в головне меню WordPress новий пункт — «Peepso». З його допомогою можна виконати налаштування соціальної мережі.

За замовчуванням, Peepso створює шість сторінок: «Головна», «Активність», «Користувачі», «Профіль користувача», «Відновлення пароля» і «Реєстрація на сайті». Крім цього Peepso надає інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і декілька корисних функцій.

Плагін дуже компактний. Більшість користувачів оцінили його якість в діапазоні 4.4-5.0 балів. З допомогою всіх його функцій можна створити соціальну мережу на своєму WordPress-сайті всього за кілька секунд. Крім цього розробник пропонує преміальний тарифний план з більш широкими можливостями.

WP Symposium Pro Social Network Plugin

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Плагін WP Symposium Pro Social Network оцінений користувачами 4.4-5.0 балів. Це плагін, що містить все необхідне для соціальної мережі на WordPress.

Його функції включають в себе стрічки активності, профілі, email-розсилки, форуми, шорткоди, карти, додавання в друзі, чат, безпека профілів, вкладення зображень / відео, галереї і панель сповіщень.

Плагін супроводжується докладною довідковою документацією та відео, які допоможуть налаштувати його легко і швидко. Хоча насправді документація навряд чи знадобиться, адже WP Symposium простий в установці, налаштуванні і використанні.

Перед тим, як створити власну соціальну мережу, перейдіть в розділ головного меню WPS Pro> Налаштування та параметри соціальної мережі. Крім цього плагін сумісний з більшістю тем і плагінів WordPress, простий в налаштуванні і підтримує кілька мов.

Мій вибір: З чотирьох описаних вище плагінів, я б вибрав BuddyPress або Peepso, хоча останній вимагає фінансових вкладень для доступу до певних функцій. У той же час BuddyPress повністю безкоштовний, що є великим плюсом.

На третє і четверте місце я б поставив WP Symposium і HaloSocial, відповідно. Існує ще один плагін, відомий як WP Mingle, але автори не оновлювали його вже більше двох років, тому я його не розглядав.

Тепер, коли у нас є плагіни, які потрібні для створення соціальної мережі, розглянемо кілька спеціалізованих тем WordPress.

Mingle – Multi-Purpose WordPress Theme

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Перед тим, як створити сайт соціальну мережу з допомогою BuddyPress, вам потрібно встановити Mingle. Вона містить ряд корисних функцій і задає естетичний зовнішній вигляд. Тема була розроблена спеціально під платформу BuddyPress, щоб додати в неї ряд чудових функцій.

Ви отримуєте в своє розпорядження практично все, що потрібно: drag-and-drop конструктор макетів, конструктор контактних форм, генератор сайдбара, чистий HTML5 + CSS3, SEO-оптимізований код, блоги, портфоліо, слайд-шоу, шорткоди і багато іншого. Mingle може похвалитися більш ніж п’ятьма тисячами задоволених клієнтів, рейтингом покупців від 4.31 до 5.00. Обійдеться все це лише в 64 долара.

Salutation Responsive WordPress + BuddyPress Theme

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Після ознайомлення з Salutation можна з упевненістю сказати, що Parallelus має відмінне почуття стилю і зміг розробити дизайн, якому позаздрить більшість тем WordPress. І її потрібно обов’язково використовувати, щоб створити соціальну мережу на WordPress.

Salutation є 100% адаптивної темою. Це означає, що соціальна мережа буде відмінно виглядати і нормально працювати на різних пристроях і розмірах екранів.

Крім цього Salutation містить ряд цікавих функцій, таких як Slider Revolution, drag-and-drop менеджер макетів, необмежену кількість колірних рішень, повна підтримка локалізації, форми входу в систему у спливаючому вікні, блоги, віджети, інтуїтивна панель адміністрування, генератор сайдбара, портфоліо і інші функції і шорткоди для BuddyPress.

Salutation сумісна з BuddyPress 1.5+, WordPress 4.3+ і основними браузерами. Тема має рейтинг 4.50 — 5.00, її вартість становить 64 долара.

Woffice – Intranet/Extranet WordPress Theme

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Великі можливості, широкий спектр функцій, висока якість вихідного коду, регулярні оновлення і відмінна підтримка — ось чим підкуповує Woffice. Можна використовувати цю тему для створення соціальних мереж або спільнот шкіл, компаній, підприємств і державних установ.

Дана тема включає в себе повну сумісність з BuddyPress, Wiki, менеджер файлів, іконки Font Awesome, форуми, шрифти Google, адаптивний дизайн, демо-контент, документацію, відеоуроки, календар, шорткоди, bbPress, підтримку WMPL, інтеграцію Trello, хлібні крихти, необмежену кількість сайдбаров, користувальницькі віджети, користувальницькі сторінки входу, електронну комерцію і багато іншого.

Woffice має відмінний рейтинг 4,88 — 5,00 і коштує всього 64 долара. Ця тема сумісна з останньою версією WordPress і всіма сучасними браузерами.

Serpent – Responsive Social Network Theme

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Перед тим, як створити соц мережа самому, розглянемо ще один варіант. Це єдина у своєму роді тема WordPress, яка виведе ваш сайт на новий рівень. Вона як тема, яку ви завжди хотіли мати; з нею у вас просто не може щось піти не так.

Тема надає в наше розпорядження такі функції, як адаптивний макет, іконки лайків в стилі Facebook, лайтбокси форми входу та реєстрації, навігацію за допомогою клавіатури, профілі користувачів, спливаючі підказки, коментарі через Facebook, слайд-шоу, іконки соціальних мереж, бічні панелі, віджети, що випадають меню і інше.

Serpent має рейтинг користувачів 4,43 — 5,00 і коштує 49 доларів. В ціну включені всі майбутні оновлення і 6 місяців підтримки.

UnitedCommunity – BuddyPress Theme

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Колір, теплота і енергія — це шлях UnitedCommunity, що володіє багатим набором можливостей теми WordPress для соціальної мережі. Вперше представлена 2 вересня 2015 року, UnitedCommunity є відносно новою темою.

До її відмітних особливостей можна віднести унікальний і адаптивний дизайн, понад 40 внутрішніх сторінок, чат, простоту в установці та налаштування, сумісність з WooCommerce, користувальницькі віджети, спливаючі повідомлення, оптимізація під WPML, шрифти Google, що випадають меню, Contact Form 7 і jQuery Masonry-блог. Придбати UnitedCommunity можна всього за 64 долари.

Klein – A Nitty Gritty Community Theme

Як за допомогою WordPress створити соціальну мережу

Якщо вам потрібна ідеальна тема WordPress для створюваного шаблону для соціальної мережі, можете далі не шукати. Це відмінне рішення для соціальних мереж з широким спектром можливостей, які забезпечують відмінний досвід взаємодії користувачів.

Користувачі вашої соціальної мережі зможуть відправляти необмежену кількість повідомлень, повідомляти інших учасників про заплановані події, додавати друзів, обговорювати ідеї на форумах, а також створювати красиві власні профілі. Також можна скористатися можливостями WooCommerce, щоб продавати продукцію.

Крім платформи електронної комерції дана тема підтримує WordPress 4.4, bbPress і BuddyPress, надаючи всі можливості для перетворення WordPress-сайту в повноцінну соціальну мережу.

Серед інших функцій можна виділити Visual Composer Page Builder, налаштування колірної гами, Revolution слайдер, оптимізацію під WPML, адаптивний дизайн, інтуїтивно зрозумілу панель адміністрування, SEO-оптимізований код, 6 різних заголовків + макети, іконки соціальних медіа, 1000+ іконок шрифтів, а також повідомлення. Klein має рейтинг 4,55 — 5,00 і коштує 59 доларів.

Кілька слів наостанок

Створення потужної соціальної мережі на WordPress не зводиться тільки до вибору модуля і теми. Крім цього потрібен надійний хостинг і просування сайту. І все ж, не бійтеся експериментувати з описаними в цій статті плагінами і темами. Дізнайтеся, як вони працюють, щоб вибрати те, що відповідає вашим вимогам і побажанням.

Висновок

Створити соціальну мережу за допомогою WordPress не так вже й важко. Все, що потрібно, це відмінний план, плагін та тема для соціальної мережі. Пам’ятайте, що можна використовувати будь-яку тему і налаштувати її на свій смак. Але теми соціальних мереж заощадять час, так як вони пропонують більше можливостей.

У вас є питання або пропозиції? Будь ласка, напишіть про це в коментарях. Бажаємо вам успіху!

Переклад статті «How To Create A Social Network Using WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.