Ви хочете збільшити конверсію на Facebook?

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, щоб об’єднати можливості Google Analytics і Facebook Insights?

У цій статті я розповім, як визначити оптимальну аудиторію і порівняти її з вашими шанувальниками на Facebook. Це дозволить вам збільшити показники конверсії.

Дізнайтеся, як за допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

1: Визначте свою цільову аудиторію

Google Analytics є найкращим інструментом для визначення того, які сегменти аудиторії найкраще конвертуються у мети.

Нижче я покажу вам, як використовувати демографічні дані Google Analytics (місце розташування, стать, вікові групи), щоб визначити оптимальну аудиторію. Оскільки Google Analytics не відстежує кожне відвідування вашого сайту, першим кроком є визначення періоду часу з досить великим обсягом даних.

Увійдіть в Google Analytics і в лівій бічній панелі натисніть Аудиторія> Демографія> Огляд:

Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

Переконайтеся, що ви вибрали саме той пункт «Огляд»

У Google Analytics будуть відображені дві діаграми, схожі на ті, що наведені на малюнку нижче. У правому верхньому кутку кожного графіка ви побачите відсоток сеансів, для яких сервіс відстежив демографічні дані. Поекспериментуйте з різними періодами часу, щоб знайти інтервал, для якого цей показник буде найбільшим:

Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

Високий відсоток означає більший обсяг даних, що забезпечує точність при аналізі аудиторії

Після того, як ви поставите оптимальний період часу, потрібно з’ясувати, який сегмент забезпечує найбільшу швидкість переходів. Є два способи відстеження конверсій: події та цілі.

Події — це конверсії (і інші дії), які відбуваються без прив’язки до конкретних сторінок. Щоб визначити конверсію подій, виконайте наступні дії:

 • У лівій бічній панелі перейдіть в Поведінку> Події> Кращі події:

Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

Назви у колонці «Категорія події» визначаються при налаштуванні події

 • Виберіть категорію подій, пов’язаних з конверсією, яку ви хочете проаналізувати (наприклад, кількість натискань на кнопку submit форми).
 • Натисніть кнопку «додаткові параметри» і виберіть «Вік», «Стать» або будь-який інший параметр за вашим вибором:

Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

Ви можете обрати будь-демографічних параметрів

Google Analytics оновить звіт, включивши в нього додаткові колонки з інформацією про вибраному сегменті аудиторії.

Ви можете використовувати цей звіт, щоб визначити який сегмент аудиторії здійснив найбільшу кількість конверсій. Наприклад, на рисунку видно, що для вікових груп 45-54 та 55-64 було досягнуто найбільшу кількість переходів:

Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

Натиснувши на заголовок «Все подій», ви отсортіруете дані за спаданням

Повторіть ці кроки для інших розрізів демографічних даних і зафіксуйте результати — вони нам знадобляться пізніше.

Цілі — це конверсії, які відбуваються на певних сторінках, так що для них процес небагато відрізняється.

 • У лівій бічній панелі перейдіть в Поведінку> Вміст> Всі сторінки;
 • Перейдіть в меню пошуку в верхній частині звіту і введіть ім’я сторінки, на якій відбуваються конверсії. Google Analytics обновить інформацію, щоб показати дані тільки для цієї сторінки;
 • Натисніть на кнопку «додаткові параметри» і виберіть показник, за яким хочете проаналізувати дані. Ви можете вибрати будь-який параметр, який допоможе визначити оптимальну аудиторію. На малюнку нижче показані дані для параметра «Стать»:
 • Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Як і в звіті «Події», ви можете вказати будь-які параметри, щоб глибше проаналізувати дані

  Виходячи з аналізу даних по подіям і цілям, ми тепер знаємо, що чоловіки у віці 45-64 років — це наша високо конвертована аудиторія (тобто, оптимальний сегмент аудиторії).

  2: Визначте розрив для аудиторії Facebook

  Після того, як ви визначили оптимальні сегменти, настав час дізнатися, як ця аудиторія розподіляється серед ваших прихильників Facebook. Якщо виявите між ними розрив, то це пояснить, чому ви не отримуєте результатів від Facebook-маркетингу.

  Найпростіший спосіб визначити склад аудиторії — це використовувати Facebook Insights. В панелі керування своєї сторінки натисніть Статистика> Люди:

  Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Звіти Facebook «Люди» дозволяють порівнювати дані з результатами Google Analytics

  Ви можете використовувати будь-який з чотирьох доступних на сторінці «Статистика» звітів, але для цього прикладу я використовую звіт «Ваші шанувальники». В ньому відображаються демографічні сегменти шанувальників за статтю та віком. Порівняйте дані з результатами Google Analytics:

  Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Демографічні розрізи — це ключ до розуміння поведінки аудиторії

  Згідно з даними Google Analytics, оптимальна аудиторія сайту — це чоловіки у віці 45-64. Але аналітики Facebook ми бачимо, що ця аудиторія становить лише 6% від загального обсягу шанувальників сторінки. Це значний розрив.

  Можна спробувати ліквідувати цей розрив, надаючи продукт, більш підходящий для поточних шанувальників. Або ви можете написати цільові повідомлення, щоб підвищити зацікавленість, так і кількість шанувальників, які представляють оптимальну аудиторію.

  3: Зрозумійте свою аудиторію на Facebook

  Перш ніж створювати новий контент і запускати кампанії, спрямовані на збільшення кількості потенційних клієнтів, важливо краще зрозуміти аудиторію. За допомогою статистики аудиторії Facebook ви можете створити фільтр, щоб відсортувати дані по вашій оптимальної аудиторії в розрізі інтересів.

  Перейдіть на сторінку статистики аудиторії в Facebook. В лівій колонці виберіть демографічну групу, за якою ви хочете отримати інформацію. Нам потрібні чоловіки у віці 45-64 роки:

  Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Виберіть демографічні дані за оптимальною аудиторії

  Використовуйте розділ «Інтереси», щоб вивести дані тільки для тих користувачів, які мають інтереси, пов’язані з вашою галуззю.

  Використовувати в якості пов’язаного слова назву вашої компанії не дуже вдала ідея. Ми вже з’ясували, що ця демографічна група складає невелику частину вашої аудиторії. Краще використовувати для цього вкладку «Інтереси» або ключові слова, пов’язані з певною галуззю.

  Додайте ще кілька фільтрів, поки не визначите оптимальну демографічну групу:

  Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Визначте інтереси, пов’язані з вашою галуззю

  Ці дані знадобляться нам трохи пізніше. Поки натисніть кнопку «Зберегти», введіть назву для цієї аудиторії і знову натисніть кнопку «Зберегти».

  4: Створення цільового вмісту

  Грунтуючись на інформації, отриманої таргетуванням з допомогою статистики аудиторії Facebook, приступайте до створення нового контенту, який відповідає інтересам вашої оптимальної аудиторії. Наприклад, перегляньте інші сторінки, за якими стежать ці люди. Вивчіть, який тип повідомлень розміщують інші сторінок, які їх рейтинги залучення:

  Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Дані по цих сторінок можуть стати цінним джерелом інформації для вашої контент-стратегії

  Ознайомтеся з даними за професіями і галузями аудиторії, щоб з’ясувати, в який час представники вашої оптимальної аудиторії заходять на Facebook. Публікація контенту в той час, коли користувачі онлайн, підвищує шанси досягти їх.

  Інший демографічний звіт, з яким вам варто ознайомитися — це «Доходи сім’ї». Дана інформація допоможе вирішити, чи зможе згадка цін сприяти збільшенню зацікавленості людей і яким способом просувати найбільш підходящі для них пропозиції.

  Подивіться звіт «Сімейний стан, Розмір сім’ї». Якщо оптимальна аудиторія — це молоді самотні люди, то ваші повідомлення повинні бути зовсім не такими, як для дорослих сімейних людей.

  5: Використовуйте оголошення в Facebook

  Як ви знаєте, алгоритм Facebook обмежує можливості для досягнення аудиторії на основі зацікавленості, контенту і ряду інших факторів. Якщо ви створюєте цільовий контент, але оптимальна аудиторія не бачить його, ви повертаєтеся до того, з чого почали.

  Якщо ви хочете досягти аудиторії, вам потрібно просувати повідомлення.

  Використання оголошень — це ідеальний спосіб просування повідомлень через Facebook в оптимальних сегментах. Ви можете відразу побачити результати (у тому числі, і збільшення конверсії). Ви також помітите збільшення прихильників оптимального сегмента, що в свою чергу теж веде до підвищення конверсії.

  Створити цільову рекламну кампанію досить просто. Зайдіть ще раз на сторінку статистики аудиторії і натисніть кнопку «Відкрити» у верхньому меню.

  У наступному вікні виберіть аудиторію, яку ви створили раніше. Натисніть кнопку «Відкрити» в нижньому правому куті, щоб завантажити всі звіти, які ви генерували.

  Потім натисніть посилання «Створити оголошення» (у правому верхньому кутку меню) і виберіть пункт «Використовувати інструмент створення оголошень», або «Редактор»:

  Як з допомогою Google Analytics збільшити конверсію на Facebook

  Статистика аудиторії дає можливість вибрати потрібну рекламну майданчик

  Якщо ви вибираєте «Редактор», натисніть посилання «Існуюча цільова група» і виберіть збережену раніше аудиторію. Якщо ви використовуєте «Інструмент створення оголошень», то Facebook автоматично застосовує збережену аудиторію.

  Висновок

  Якщо ви бачите, що ваші показники конверсії для Facebook і для сайту компанії відрізняються, то, можливо, сталося зміщення оптимальної аудиторії. Коли аудиторія Facebook буде відповідати вашій загальної оптимальної аудиторії, ви побачите поліпшення результатів.

  Використовуйте наведені вище поради, щоб згенерувати більше переходів на Facebook.

  Будь ласка, поділіться своїм досвідом в коментарях.

  Переклад статті «How to Increase Your Facebook Conversions Using Google Analytics» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.