Я великий фанат Google+, і був їм з самого початку. Я приєднався до цієї соціальної мережі у перший же тиждень, як вона почала свою роботу і залишаюся надзвичайно активним досі. Мені подобаються різні обговорення, люди, розумні розмови, функціонал і все інше. Крім того, я наочно бачу, який вплив участь у Google+ чинить на SEO, трафік моїх сайтів, їх трастової.

І, як і багато інших, хто вірить в Google+, я переконався в цьому неодноразово. Але, виніс свою переконаність я не із заяв самого Google. Свою думку і рекомендації, які я даю з даного питання, я базую на знанні механізмів роботи Google. На мій погляд, якщо ви зацікавлені в збільшенні віддачі від SEO просування в соціальних мережах, але в той же час ви не використовуєте Google+ — ви втрачаєте величезні можливості.

Збільшення активності в Google+ і зростання числа передплатників

Подібно до того, як для кожної соціальної мережі існує певний набір прийомів щодо просування, так і для Google+ є ряд кроків, які потрібно зробити в першу чергу. Я завжди вважав, що найкращий спосіб привернути увагу користувачів — це підвищувати цінність інформації. Саме це я і намагався робити в Google+ з самого початку.

По ходу спілкування я знайомився з неймовірними людьми, які постійно висвітлюють важливі та цікаві теми, своїми постами забезпечуючи постійний приплив цінної інформації. Ці публікації включали статті, різні ідеї, просто пости з думкою з цілого ряду ключових тем IT-маркетингу. SEO, SEM, CMM, мобільні додатки, веб-аналітика і т. п.

І таке спілкування виразно давало свій результат. Кількість моїх кіл збільшилася до 4000 станом на квітень 2013 року. Та ні, насправді я не дбав про те, щоб за будь-яку ціну збільшити кількість передплатників. Набагато більше я звертав увагу на якість користувачів в моєму колі.

Я побачив, що мої пости обговорюють реальні люди, з їх власним досвідом, з власною точкою зору. В першу чергу я спілкувався з людьми через Twitter, але Google+ завжди був твердо другим. Це природним чином стало основою моєї стратегії участі в соціальних мережах.

Бум – різкий стрибок графіка відвідуваності

На початку квітня все було як завжди, звичайна рутина на Google+. Я отримував приблизно по 10-15 нових передплатників кожен день, і це було добре. Але потім, 12 квітня одночасно прийшла ціла група нових людей, і я побачив, що мій графік зростання підписок тепер нагадує ключку – з різко задертим догори гаком. Кількість нових людей, які зацікавилися моїм аккаунтом, початок збільшуватися стрибкоподібно. І дуже значно.

До мене почали приходити по 400-600 чоловік за добу. Так, саме так. За кілька днів у мене вже було більше 1000 нових передплатників. З 12 квітня я з 4000 виріс до більш ніж 80000 передплатників. Ви можете переконатися в цьому самі на діаграмі з CircleCount, яку я наводжу нижче.

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

Сила запропонованих списків користувачів

Як ви самі розумієте, я був здорово зацікавлений в тому, щоб розібратися, що відбувається. Було це результатом моїх останніх постів? Або це результат моїх статей у колонці на Search Engine Watch, в поєднанні з іншими моїми публікаціями в різних місцях? Ці нові передплатники – це реальні люди?

У мене було багато питань. Отже, я почав спілкуватися з користувачами, які нещодавно додалися в мой круг, і запитував їх, як вони знайшли мене. Я вважав, що це може пролити світло на те, чому так багато людей саме з 12 квітня.

В підтвердження однією з речей, яка мені найбільше подобається в Google+ (те, що за кожним профілем реальні люди), інформація прийшла до мене досить швидко. Як правило, відповідь на мої запитання виглядав так: «Я побачив твоє ім’я в «Пропонованому списку користувачів» по розділу Технології».

Або ж: «Ви були в списку запропонованому Google». Ага, тепер зрозуміло. Я був доданий в «Пропонований список користувачів»… тепер ясний механізм зростання.

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

ОК, але як я потрапив у SUL?

Як я вже говорив, я постійно намагався викладати у своєму аккаунті на Google Plus (як і в інших соціальних мережах) корисний, якісний контент. Я вирішив, що мої читачі отримують користь від моїх конкретних статей або постів, і позначають їх як важливі. Це могли бути останні новини зі сфер IT, уроки, огляди технологій чи завжди знаходяться в тренді пости з інтернет-маркетингу. Ніколи я не використовував інструменти для автоматизації цього процесу.

Я просто намагався тримати руку на пульсі останніх подій у сфері SEO, SEM, соціальних мереж, мобільних додатків, інтернет-технологій і т. д.

І з часом Google за допомогою власних алгоритмів визначив, що пости, які я публікую, високої якості, надзвичайно актуальні, викликають жвавий відгук у читачів і т. д. В якийсь момент було пройдено певний поріг, і мій аккаунт був доданий до «Пропонованому списку користувачів». Ніякої магії. Жодних ігор. Тільки наполеглива праця і час.

Зростання Google+, думка з перших рук

Було багато розмов на тему того, що Google+ не розвивається, що це місто-привид. Я ніколи не вірив цьому, тільки тому, що кожен день до мене приходило не так вже й багато нових людей. І коли я був доданий в «Пропонований список користувачів», я на власні очі переконався в тому, як багато людей тепер підписуються на мої оновлення. Бачте, ви можете ознайомитися з Пропонованими списками» в будь-який час, але наочніше всього їх демонструють при реєстрації в Google+. І якщо Google+ не росте, то я просто фізично не зміг би набрати 80 тисяч передплатників так швидко…

Що змінилося після цього різкого стрибка?

Абсолютно нічого. Серйозно, чому я мав би щось міняти зараз? Я продовжую робити те, що робив. Те, у чому полягала моя соціальна стратегія з самого початку. Ділитися цінною інформацією, привертає увагу користувачів, і допомагати іншим.

І я буду продовжувати робити це, навіть якщо Google+ видалить мене з SUL (запропонованого списку користувачів). Це те, як я звик працювати, саме тому я веду так багато блогів. Я люблю те, що я роблю, я люблю допомагати іншим людям. А блоги і соціальні мережі це природна частина цього.

Що мені дало збільшення числа кіл в Google+

Ок, я знаю, вам цікаво, що мені все це дало. Як і у всьому, що стосується інтернет-маркетингу, важливо оцінювати ситуацію з різних сторін. Я розгляну кожну з них нижче.

Звернення і передплатники

Я безумовно спостерігав зростання числа звернень до мене. У тому числі люди почали звертатися до мене прямо – не тільки коментуючи мої пости. Це не було збільшення числа звернень в 20 разів, але я впевнений, що тепер я на регулярній основі отримую більшу кількість представників цільової аудиторії. І це добре. Як з точки зору CMM, так і з точки зору SEO. Детальніше про SEO трохи пізніше.

На діаграмі наведено дані з Google Plus Ripple по одному з моїх останніх постів:

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

Переходи з Google+

Незважаючи на велику кількість постів, які я публікую в Google+, Twitter, Facebook і т. д., я рідко вставляю в свої коментарі до чужих статей посилання на мої власні теми. Співвідношення повідомлень в діалогах з обговорення чиїхось статей до моїм власним становить приблизно 100 до 1 (якщо не більше). Я не спілкуюся в соціальних мережах тільки для того, щоб вставити посилання на свої статті.

Я розміщую важливі з моєї точки зору пости по всій мережі, як правило, вони відносяться до теми інтернет маркетингу. Звичайно, якщо для аргументації моєї точки зору потрібно проставити посилання на одну з моїх статей, я це роблю. Але так буває далеко не завжди.

Зазвичай я використовую Pro Bitly для розміщення посилань, що дозволяє мені відстежувати інформацію по кожній з них. Використання Bitly Pro дає мені можливість отримати низку дуже важливих статистичних показників. У тому числі загальна кількість переходів по моєму посиланню, загальна кількість переходів по всьому Bitly посиланнями з цієї теми.

А також деякі дані щодо того, якого роду користувачі найчастіше клацають мої посилання: місце розташування і т. д. Зауважте, я, природно, не можу бачити, яке враження справив мій пост на людину, це всього лише дані по переходах.

Останнім часом я спостерігав збільшення частки переходів з Google+ в загальній кількості кліків по посиланнях в соціальних мережах. Ні, я, звичайно, ще не Роберт Скобл, по одній ссылке якого клацають сотні і тисячі користувачів. Але я бачу, що частка переходів з Google+ зростає. Знову ж таки, це просто ще один показник того, що більше людей бачать мої пости і їм цікаво їх зміст.

Наприклад, за останні 30 днів на кліки з Google+ припадає 26% всіх переходів за розміщеними мною посиланням. Twitter — 24 % , Facebook — 7%, Інші — 35%. «Інші» включають в себе прямий трафік, електронну пошту, IM і т. д. На Twitter насправді припадає понад 24% (якщо враховувати сторонні додатки). Але Google Plus не далеко позаду, на нього доводиться все одно більше чверті всіх переходів по посиланнях, які я розміщую.

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

Визначення авторства і AuthorRank

Немає жодних сумнівів у тому, що визначення авторства (першоджерела) має величезний вплив на пошукову видачу. Довіра від того, що багато людей клацають мої посилання, впливає і на мій рейтинг як автора. Але на додаток до цього показника впливають і чисто арифметичне число моїх передплатників.

Коли користувачі шукають відповіді або рішення своїх завдань, той факт, що переглядаючи мій профіль, вони бачать число 80000 – кількість людей, які додали мене в свій круг – викликає у них довіру до мене, і вони однозначно схильні перейти по розміщеної мною посиланням.

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

Що ж стосується AuthorRank (який поки що не впливає на ранжирування при видачі), то, чим більше людей додають мене в свої круги, тим теоретично вище повинен бути мій AuthorRank. В кінцевому підсумку це все одно вплине на ранжирування при видачі через поведінкові фактори – а саме через збільшення трафіку.

Взагалі-то, AuthorRank, можливо, вже може бути одним з чинників ранжирування… І, чим більше авторитетність мого профілю в Google+, тим потенційно може бути мій AuthorRank (а відповідно і деякі бонуси при ранжируванні). Є над чим поміркувати, чи не правда. Найближчим часом я хочу висвітлити ці теми глибше: визначення авторства і AuthorRank.
SEO.

SEO

З допомогою Search Plus Your World (SPYW) Google може підвищити рейтинги матеріалів, опублікованих людьми з прив’язкою до Google+. Це означає, що мої статті можуть частіше (і вище) з’являтися на першій сторінці видачі для тих 80 тисяч людей, які є моїми клієнтами.

Як ті матеріали, посилання на які я розміщую в різних соціальних мережах, так і мої власні пости в Google+. Наприклад, маючи високий рейтинг plus.google.com/ {конкретні записи} я буду вище в пошуковій видачі для людей, які пов’язані зі мною на Google Plus.

Ось невеликий приклад. Я ставив у пошуку деякі запити, не входячи під своїм логіном в систему. І відповідно не встановивши зв’язок зі своїм аккаунтом. Нижче наводиться скріншот з Google Plus. І мій власний рейтинг для мене самого не так високий, коли я не перебуваю в системі під своїм логіном.

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

Статистика для автора в Інструментах для веб-майстрів Google

Ок, я впевнений, що після прочитання останнього абзацу про Search Plus Your World, вам цікаво, як ви можете побачити вплив SPYW у звітах «Інструментів для веб-майстрів». Наприклад, чи є спосіб побачити, які конкретно з ваших повідомлень з’являються в персоналізованої видачі для конкретних людей?

Google Analytics цього вам не покаже, хоча це було б відмінним доповненням. Але є обхідний шлях, щоб побачити, які пости в Google+ з’являються у видачі. Через Google Webmaster Tools, а конкретно через інструмент «Статистика для автора». Він знаходиться в розділі «Лабораторія».

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

При дослідженні статистики щодо цієї конкретної статті (яка показує статистику пов’язаних зі мною, як автором, сторінок). Це сторінки, які з’являються в результатах пошуку з прив’язкою до автора (задається розміткою rel=author). Тут я міг бачити багато своїх статей з моїх колонок у Search Engine Watch, Search Engine Journal, а також пости з мого блогу в The Internet Marketing Driver.

Але були в цьому списку і інші пости… Як ви можете здогадатися, саме запису в Google Plus. І ці ж записи в першу чергу виводяться для людей, пов’язаних зі мною в соціальній мережі (тобто люди, які задають в пошуку певні фрази, в числі перших бачать мої повідомлення Google + на цю тему).

За останні 90 днів запису з Google Plus складають приблизно 15% сторінок у видачі, пов’язаних з автором (за даними статистики в Google Webmaster Tools). Все це, як показує практика завдяки Search Plus Your World.

В основному зацікавленість користувачів не чинить дії на високе ранжирування моїх статей, які були опубліковані без прив’язки до автора (або для людей, які не пов’язані зі мною на Google+).

Це є вагомим доказом ефективності SPYW і SEO. І чим з більшою кількістю людей я пов’язаний, тим більше моїх повідомлень з Google + з’являються в пошуковій видачі.

Записи з Google+, які відображаються в звіті «Статистика для автора» «Інструментів для веб-майстрів»:

Як я всього за чотири місяці збільшив число передплатників з 4 до 80 тисяч завдяки Google+

І перш ніж ви почнете обурюватися з приводу того, що Google через пошук направляє людей на свої ж сервіси (Google+ ), прийміть до уваги, що SPYW також впливає на мої пости в самому Google+, посилання з яких в свою чергу ведуть на зовнішні сайт.

Просто те, наскільки високо вони ранжуються за допомогою Search Plus Your World, визначити дещо важче (так як їх важче відстежити через ці статистичні звіти). Запису в Google + відстежувати легше через названі мною інструменти статистики для веб-майстрів.

Моя участь в житті Google+ продовжується

Ось і вся історія. В якій я розповів, як я за чотири місяці зміг збільшити число своїх передплатників в Google+ з 4 до 80 тисяч. Знову ж таки, дотримуючись цієї стратегії для соціальних мереж, в довгостроковій перспективі ви можете досягти ще більшого.

Просто потрібно пройти через мертву зону, коли ваш акаунт не буде широко відомий. Поки не досягнете певних кількісних показників. Багато, так і не зможуть перетнути цю зону. Але ті, хто будуть докладати достатні зусилля, без сумніву, зможуть це зробити.

Моя порада кожному, хто зареєстрований в Google+ — почніть зараз. Ви отримаєте вигоду від цього відразу на кількох рівнях: збільшення числа передплатників, обсуждаемость ваших постів, видимість в пошукових системах, трафік, SEO, трастовий сайтів. Але ви не відчуєте жодної з цих переваг, якщо не почнете працювати.

Думаю, що я можу підвести підсумок цієї статті наступним чином (і це справедливо по відношенню до будь-якої з соціальних мереж). Давайте більше корисної інформації, яка цікава великій кількості користувачів, підвищуйте її цінність і допомагайте іншим. Це рецепт зростання вашої популярності ?

Переклад статті «Meet The Suggested User List in Google Plus – And How I Jumped From 4K to 80K Followers in Just 4 Months» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.