У цій статті я розповім, як звіти Google Analytics Behavior дозволяють оцінити продуктивність контенту і дії відвідувачів на сайті.

Примітка: Один із способів отримати максимальну віддачу від будь-яких даних Google Analytics — це налаштувати цілі конверсії.

Дізнайтеся, як оптимізувати свій контент з допомогою даних Google Analytics Behavior

Де знаходяться звіти Google Analytics Behavior

В розділі «Поведінка» відображається, що роблять відвідувачі на сайті. В звітах вказується, які відвідують люди, які дії вони роблять.

Ви можете отримати доступ до звітів «Поведінка» через меню в лівій бічній панелі інструментів Google Analytics:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Меню в лівій бічній панелі Google Analytics з розділом «Поведінка»

Розділ «Поведінка» профілю Google Analytics для вашого сайту містить дев’ять окремих розділів звітів та інструментів. Давайте розглянемо їх детальніше.

1: Огляд

Звіт «Огляд» надає графік, що показує обсяг трафіку вашого сайту і додаткові показники:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Огляд»

Нижче наведено короткий опис даних, які ви знайдете в звіті «Огляд».

Перегляди сторінок: Загальна кількість переглянутих сторінок. У це число входять повторні перегляди однієї сторінки. Іншими словами, одна людина може відвідати одну і ту саму сторінку кілька разів, і кожне відвідування вважається як окремий перегляд.

Унікальні перегляди сторінок: Кількість різних людей, які проглянули конкретну сторінку, принаймні, один раз. Наприклад, якщо один користувач переглядає сторінку більше одного разу протягом одного відвідування, вважається тільки перший перегляд (на відміну від загальної кількості переглядів сторінок, яке враховує кожен перегляд). Параметр «Унікальні перегляди сторінок» враховує кожне поєднання URL-адресу сторінки + заголовок сторінки.

Середня тривалість перегляду сторінки: Середня кількість часу, який користувачі проводять, переглядаючи конкретну сторінку або панель.

Показник відмов: Відсоток відвідувань однієї сторінки або декількох відвідувань, при яких люди покинули сайт на тій же сторінці, через яку увійшли на нього. Наприклад, якщо ви відвідали одну сторінку сайту або переглянули одну статтю, а потім закрили сайт, це зараховується як відмова і враховується показник відмов.

Відсоток виходів: Відсоток користувачів, які виходять зі сторінки або набору сторінок.

Під графіками, які відображають загальні показники за вказаними параметрами, ви знайдете посилання на звіти по найпопулярнішим URL-адрес сторінок контенту, найпопулярнішим заголовків сторінок контенту, пошуковим запитам, категоріями подій і доходів від AdSense.

2: Карта поведінки

У звіті «Карта поведінки» можна простежити, яким шляхом приходять користувачі через сайт, починаючи з першої сторінки, яку вони дивляться, коли заходять на сайт, і до останньої сторінки, яку вони дивляться, перш ніж покинути ресурс:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент
Звіт «Картка поведінки»

Цей звіт дає наочну інформацію щодо того, як довго відвідувачі залишаються на сайті, і звідки ці відвідувачі в кінцевому підсумку йдуть.

3: Контент сайту

В розділі «Контент сайту» містяться звіти про те, як відвідувачі взаємодіють зі сторінками сайту.

Усі сторінки

У звіті «Усі сторінки» можна побачити самий популярний контент, а також середні суми доходів, які дає кожна сторінка. Цей звіт допомагає визначити, який контент працює краще на вашому сайті:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Усі сторінки»

У звіті «Усі сторінки» відображаються найпопулярніші сторінки сайту, виходячи з загальних показників трафіка, а також в залежності від кількості переглядів кожної сторінки, унікальних переглядів, середньої тривалості сеансу, кількості входів, показник відмов, відсотка виходів і цінності сторінки.

Цінність сторінки — це дохід від операції + загальна вартість цілі, розділені на кількість унікальних переглядів сторінки або набору сторінок.

Деталізація вмісту

Звіт «Деталізація контенту» може виявитися корисним для сайтів, які мають вкладені розділи, наприклад, domain.com/blog/ і domain.com/support/.

Цей звіт дозволяє побачити найпопулярніші розділи і популярний контент в цих розділах:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент
Звіт «Деталізація контенту»

Хоча він схожий на звіт «Усі сторінки», відмітною особливістю цього звіту є можливість відслідковувати популярні розділи контенту, а не просто популярні сторінки.

Цільові сторінки

Звіт «Цільові сторінки» дозволяє побачити найпопулярніші сторінки сайту, куди потрапляють користувачі:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Цільові сторінки»

Звіт «Цільові сторінки» включає в себе наступні метрики: «Джерела трафіку» (сесії, % нових сесій і нові користувачі), «Поведінка» (показник відмов, середня кількість сторінок, переглянутих за сесію і середня тривалість сеансу) і «Конверсії», виходячи з цілей вашого сайту.

З допомогою цих даних можна визначити, які сторінки сайту швидше конвертують відвідувачів у потенційних клієнтів або продажу.

Сторінки виходу

У звіті «Сторінки виходу» показуються останні сторінки, які відвідують люди до виходу з сайту:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Сторінки виходу»

Кращий спосіб утримати відвідувачів на сайті — це додати більше посилань на інші сторінки вашого сайту. І переконайтеся, що на даних сторінках виходу розміщені зрозумілі елементи для зв’язку, щоб відвідувачі могли підписатися на отримання повідомлень електронною поштою або легко стежити за вашим бізнесом в соціальних медіа.

4: Швидкість завантаження сайту

Хочете знати, наскільки ваш сайт продуктивний в плані швидкості? В розділі «Швидкість завантаження сайту» містяться важливі звіти, які визначають розділи вашого сайту, для яких можливо потрібно оптимізація.

«Огляд» швидкості завантаження сайту

У звіті «Огляд» відображається графік середнього часу завантаження всіх сторінок:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Огляд»

Нижче наводиться короткий опис метрик, які розташовані під графіками швидкості сайту.

Середній час завантаження сторінки: Середній час (у секундах), необхідний для завантаження сторінок — з початку перегляду сторінки (наприклад, коли відвідувач натискає на посилання сторінки) до завершення завантаження сторінки в браузері.

Середній час переадресації: Середній час (у секундах), витрачений на переадресацію перед завантаженням сторінки.

Середній час пошуку домену: Середній час (у секундах) виконання запиту DNS для сторінки.

Середній час з’єднання з сервером: Середній час (у секундах), витрачений на встановлення TCP-з’єднання для цієї сторінки.

Середній час відповіді сервера: Середній час (у секундах) відповіді сервера на запит користувача, включаючи час синхронізації місця розташування користувача з сервером.

Середній час завантаження сторінки: Середній час (у секундах) завантаження сторінки.

За допомогою свідчень цих метрик можна зменшити час завантаження сторінок, оптимізувавши контент сайту за рахунок зменшення розміру зображень, кількість доповнень (плагінів, віджетів), використовуваних на сторінці, і так далі.

У метриці «Швидкість сайту», ви побачите швидкі звіти по часу завантаження на основі інформації про браузері, місцезнаходження користувача (країна) і сторінках, на які користувачі потрапляють.

Час завантаження сторінок

Звіт «Час завантаження сторінок» відображає, наскільки швидко завантажуються найвідвідуваніші сторінки в порівнянні з середнім часом завантаження по всьому сайту:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Час завантаження сторінок»

Ви повинні проаналізувати сторінки з більш високим часом завантаження, щоб побачити, які можливості для оптимізації є у вас в розпорядженні.

Прискорення завантаження

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Прискорення завантаження»

У звіті «Прискорення завантаження» наведені детальні рекомендації від Google щодо того, як оптимізувати певні сторінки сайту, включаючи конкретні кроки по кожній пропозиції:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Докладні пропозиції щодо зменшення часу завантаження сторінок

В залежності від кількості сторінок сайту виправлення всіх проблем з часом завантаження може виявитися неможливим. Я пропоную почати зі сторінок з самим високим трафіком і поступово оптимізувати менш відвідувані сторінки.

Користувальницьке час

Звіт «Користувальницьке час» дозволяє виміряти, як швидко завантажується конкретний елемент на сторінці, і визначити, чи впливає це на досвід взаємодії користувачів.

Примітка: Для використання звіту «Час завантаження» необхідно встановити на сайті окремий код.

5: Пошук по сайту

Одним з найбільш неприємних змін в Google Analytics стало видалення звіту про ключових словах органічного пошуку. Але ви все ще можете отримати деякі цінні дані за ключовими словами, використовуючи пошук по сайту.

Параметри метрики «Пошук по сайту» дуже проста. Використайте форму пошуку вашого сайту, щоб виконати пошук на своєму ресурсі, а потім дотримуйтесь інструкцій з довідки Google Analytics для налаштування метрики в профілі Analytics. Після цього ви зможете використовувати наступні звіти.

Огляд

У звіті «Огляд» відображаються загальні метрики для відвідувачів, які використовували пошук по сайту. Нижче цих метрик розташовуються швидкі звіти по пошуковим запитам, категоріям і сторінок, на яких відвідувачі здійснювали пошук:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Огляд»

Використання

У звіті «Використання» відображається кількість відвідувань, під час яких користувачі використовували панель пошуку по сайту в порівнянні з кількістю відвідувань, коли ця панель не використовувалася.

З допомогою цих даних можна визначити, як впливає використання панелі пошуку на показник відмов, середню тривалість сесії і конверсії.

Метрики для сторінок, на які потрапляють користувачі в результаті пошуку, включають в себе: «Джерела трафіку» (сеанси, відсоток нових сеансів і нових користувачів), «Дія» (показник відмов, кількість переглянутих за сеанс сторінок і середня тривалість сеансу) і «Конверсії», виходячи з цілей вашого сайту.

Пошукові запити

У звіті «Пошукові запити» відображаються ключові слова, введені в поле пошуку вашого сайту. Також ви знайдете тут метрики загальної кількості ініційованих пошуків, відсоток виходів після пошуку і додаткову інформацію про відвідування, пов’язаних з пошуковими фразами.

Сторінки

У звіті «Сторінки» відображаються ті ж метрики, які описані вище для пошукових фраз, але в цьому випадку вони орієнтовані на сторінки, на яких ініціювалося пошук:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Сторінки»

6: Події

В розділі «Події» можна відстежувати специфічні дії користувачів на вашому сайті, такі як кліки вихідних посилань, завантаження файлів і відтворення відео.

Для використання звіту «Події» потрібно налаштувати на сайті код відстеження подій. Після того, як він буде встановлений, ви зможете використати наступні звіти.

Огляд

У звіті «Огляд подій» відображається зведення дій, які ви відслідковуєте. Значення розраховуються на основі ваги події, який ви вказуєте в коді відстеження подій.

Під цими метриками розташовуються швидкі звіти, що відображають число подій за категоріями, дії та ярлики (все це зазначається у коді відстеження подій):

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Огляд»

Кращі події

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Кращі події»

У звіті «Кращі події відображаються події з найбільшою кількістю дій відвідувачів. Наприклад, якщо ви відстежуєте кліки вихідних посилань, використовуючи цей фрагмент коду відстеження подій, ви можете натиснути на пункт «Вихідні посилання з цього звіту, щоб побачити конкретні посилання, які відвідувачі натискають, коли покидають сайт:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Натискання вихідних посилань відстежуються у звіті «Події» Google Analytics

Відстеження кліків вихідних посилань допоможе дізнатися, які ресурси цікавлять відвідувачів найбільше. Ця інформація особливо корисна для видавців. Наприклад, ви написали статтю про 50 кращих інструментах контент-маркетингу. Якщо ви помітили, що багато людей переходить з посиланням на конкретний інструмент, то можна писати про нього частіше.

Звіт «Кращі події» також корисний для сайтів-портфоліо веб-дизайнерів чи авторів-фрілансерів. Відстежуючи, які посилання з портфоліо натискають найчастіше, ви можете оцінити, які роботи краще всього підходять для показу потенційним клієнтам.

Сторінки

У звіті «Сторінки» показано сторінок, на яких відвідувачі найчастіше взаємодіють з відстежуваними вами подіями. Давайте повернемося до попереднього прикладу з портфоліо.

Якщо у вас є кілька сторінок портфоліо, і ви відстежуєте на них кліки вихідних посилань, то можна побачити не тільки, які з цих сторінок отримують найбільший трафік, але і з яких з них люди найчастіше переходять до прикладів ваших робіт.

Карта подій

У звіті «Карта подій» відображається шлях відвідувачів, з тієї сторінки, з якої вони потрапили на ваш сайт, і до тієї сторінки, на якій вони взаємодіють з подією:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Картка подій»

За замовчуванням у звіті відображаються події для відвідувачів з конкретних країн. Ви можете змінити формат відображення, щоб побачити карту взаємодій з цільових сторінок і в інших розрізах, пропонованих в випадаючому меню, розташованому над першою колонкою.

7: AdSense

Багато сайтів використовують Google AdSense, щоб отримувати дохід від відвідувачів, які натискають на оголошення, розміщені рекламодавцями Google AdWords. Ви повинні пов’язати свій акаунт Google AdSense з обліковим записом Google Analytics, щоб відображати наступні звіти.

Огляд

У звіті «Огляд AdSense» відображається дохід, отриманий на сайті Google AdSense з додатковими параметрами, в тому числі кліками, доходами за тисячу показів і загальна кількість показів:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Огляд»

Сторінки

У звіті «Сторінки» відображаються сторінки сайту, з яких отримано більше всього доходів AdSense:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Сторінки» AdSense

Додаткові показники відображають кількість кліків оголошень, доходи за тисячу показів і загальна кількість показів оголошень на сторінці.

Реферали

У звіті «Реферали» відображаються URL-адреси, з яких приходять відвідувачі сайту, кликающие оголошення AdSense.

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Реферали» AdSense

Якщо ваш сайт заробляє на кліках, цей звіт допоможе визначити, які джерела трафіку є найбільш ефективними.

8: Експерименти

Звіт «Експерименти» Google Analytics дозволяють проводити просте A / B тестування, щоб побачити, які з варіантів цільових сторінок працюють краще на досягнення конкретних цілей конверсії.

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Звіт «Результати експериментів»

Якщо ви хочете оптимізувати цілі конверсії, такі як збільшення кількості передплат, лідів і продажів, «Експерименти» допоможуть вам удосконалити цільові сторінки для залучення більшої кількості відвідувачів.

9: Статистика сторінки

Останній компонент у розділі «Поведінка», «Статистика сторінки» дозволяє переглядати сторінки з використанням даних Google Analytics. Щоб використовувати цю функцію, необхідно встановити розширення Page Analytics, Google Chrome.

В додаток до параметрів, показаним у верхній частині сторінки ви побачите процентне співвідношення кліків для кожної посилання на сторінці. Наведіть вказівник миші на посилання, щоб вивести відсоток кліків за посиланням від загального числа кліків і кількість кліків по цьому посиланню:

Як використовувати звіти Google Analytics Behavior, щоб оптимізувати контент

Статистика сторінки відображається на сайті

Цей формат перегляду сайту дозволяє побачити, які сторінки привертають найбільшу увагу. Якщо ви помітите, що в якійсь конкретній області, виникає велика кількість кліків, подбайте про те, щоб розмістити в ній посилання, які допомагають вирішувати завдання конверсії для вашого бізнесу.

Висновок

У Google Analytics відображається багато даних про те, як відвідувачі взаємодіють з контентом сайту. Звіти про поведінку відвідувачів надають інформацію про найбільш популярних сторінках та події, а також надають можливість поліпшити показники конверсії з допомогою «Експериментів» і «Статистики сторінки» Google Analytics.

Будь ласка, поділіться своїм досвідом в коментарях!

Переклад статті «How to Use Google Analytics Behavior Reports to Optimize Your Content» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.