У цій статті я наведу загальний огляд Google Analytics і розповім, що потрібно налаштувати, щоб отримати від системи максимум.

Примітка: Ця стаття припускає, що ви вже додали в Google Analytics хоча б один зі своїх сайтів. Якщо ви ще цього не зробили, у довідковому центрі Google Analytics ви можете знайти повне покрокове керівництво.

Дізнайтеся, як почати роботу з Google Analytics

Короткий глосарій Google Analytics

Перш ніж ми почнемо, вам необхідно зрозуміти суть термінів. Ви часто будете зустрічати їх в даних Google Analytics, і я буду використовувати їх протягом усієї цієї статті.

Параметр: Параметр є характеристикою об’єкта, який може задаватися різними значеннями. «Браузер», «Сторінка виходу», «Панель» і «Тривалість сесії» — все це приклади параметрів, які за умовчанням відображаються в Google Analytics.

Показники: Показники значення окремих параметрів, які можуть визначатися, як їх сума або співвідношення. «Кількість переглядів», «Сторінок/сеанс» і «Середня тривалість сеансу» — це приклади показників Google Analytics.

Сеанс: Сеанс — це період часу, який користувач активно проводить на сайті, в додатку і т. д. в межах заданого діапазону дат. Всі дані про користувачів («Перегляди», «Події», «Електронна торгівля» і т. д.) пов’язані з сесією.

Користувачі — користувачі, які хоча б раз відвідали ваш сайт протягом заданого діапазону дат. Діляться на нових і повернулися користувачів.

Перегляди сторінок: Визначають загальна кількість переглянутих сторінок. У тому числі повторні перегляди однієї сторінки.

Сторінок/сеанс: Сторінок/сеанс — середня кількість переглянутих сторінок під час сеансу. У тому числі повторні перегляди однієї сторінки.

Середня тривалість сеансу — середня тривалість одного відвідування сайту.

Показник відмов: Показник відмов — це відсоток відвідувань, під час яких було переглянуто всього одна сторінка. Тобто відвідувань, під час яких людина покидає сайт на тій сторінці, на якій зайшов на нього, без взаємодії зі сторінкою.

Нові сеанси — процентне співвідношення сеансів відвідувачів, які вперше потрапили на сайт.

Цілі: Мети дозволяють визначити, як часто користувачі вживають або завершують певні дії на вашому сайті.

Конверсії: Конверсії — це кількість досягнутих (завершених) цілей на вашому сайті.

Кампанії: Кампанії (також відомі як користувальницькі кампанії) дозволяють додати параметри в будь-URL-адреса вашого сайту, щоб зібрати більше інформації про реферальном трафіку.

Джерела трафіку: Джерела трафіку відображають, звідки на сайт приходять користувачі.

Поведінка: Дані за поведінкою користувачів допомагають поліпшити контент.

Головна сторінка Google Analytics

Коли ви входите в Google Analytics, ви потрапляєте на головну сторінку, на якій показано список всіх сайтів, доданих в аккаунт. У цьому списку відразу виводяться деякі основні дані: кількість сеансів, середня тривалість сеансу, показник відмов і коефіцієнт конверсії цілей:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Головна сторінка Google Analytics

Якщо у вас багато сайтів, ви можете використовувати пошук під панеллю вибору діапазону дат, щоб знайти конкретний домен. Якщо ви хочете переглянути дані тільки по доменах, які є найбільш важливими для вашого бізнесу, то можете помітити їх зірочкою і змінити параметри відображення, щоб вивести тільки позначені сайти.

Ви можете використовувати діапазон дат, щоб подивитися дані за будь-який визначений період часу. Або для порівняння поточного періоду з попереднім і визначити зміни таких показників, як «Сеанси», «Середня тривалість сеансу», «Показник відмов» і «Коефіцієнт конверсії цілей»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Панель вибору діапазону дат Google Analytics дозволяє порівнювати дані

Оскільки зміни даних для кожного сайту відображаються у співвідношеннях показників за певний період, ви можете побачити, які з ваших сайтів збільшуються або зменшуються обсяги трафіку і конверсії:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Порівняння основних показників за позначеним сайтів

Для перегляду всіх даних з конкретного сайту, натисніть на відповідне посилання, і ви потрапите на сторінку звітів Google Analytics.

Звіти Google Analytics

На сторінці звітів Google Analytics за замовчуванням відкривається звіт «Огляд» розділу «Аудиторія».

У верхній частині екрану ви побачите панель основного меню Google Analytics, за допомогою якої ви можете перейти на головну сторінку, на сторінку звітів, у розділи «Мої звіти» і «Адміністратор». Праворуч розміщується панель, за допомогою якої ви можете переключитися на інший сайт, доданий в акаунт Google Analytics:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Пункти верхнього меню Google Analytics

У лівій бічній панелі розташовується панель пошуку, за допомогою якої ви можете знаходити конкретні звіти і список посилань на важливі розділи Google Analytics:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Пункти лівого меню Google Analytics

Нижче я детально розповім про кожен з цих пунктів.

Зведення

Зведення дозволяють з допомогою віджетів створювати користувацькі подання даних Google Analytics. Це відмінний спосіб зібрати конкретні набори даних без необхідності переглядати різні розділи стандартних звітів:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Приклад користувальницької зведення Google Analytics

Ви можете додавати віджети у зведення з допомогою кнопки «+ Додати віджет» або під час перегляду стандартних звітів за допомогою посилання «Додати в зведення». Також можна завантажити готові зведення з Google Analytics Solutions Gallery.

Ярлики

Ярлики — це посилання на часто використовувані звіти Google Analytics:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Використовуйте ярлики Google Analytics, щоб швидко знаходити потрібні дані

Коли ви переглядаєте певний фрагмент даних Google Analytics, який ви часто перевіряєте, натисніть на посилання ярлика над ним. Ярлик буде додано до меню «Ярлики».

Оповіщення

Оповіщення — це сповіщення, які можна задати в рамках Google Analytics, вони будуть приходити на електронну пошту, коли відбувається якась певна подія:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Приклади повідомлень Google Analytics

Ви можете налаштувати оповіщення для таких подій як, різка зміна кількості сеансів, завершених конверсій або інших показників; щодня, щотижня або щомісяця.

У режимі реального часу

Хочете знати, хто перебуває на вашому сайті прямо зараз? Розділ «У режимі реального часу» надасть цю інформацію миттєво:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи
Огляд даних Google Analytics в режимі реального часу

Ви можете побачити, які переглядають сторінки відвідувачі в даний момент, географічне розташування цих користувачів і багато чого іншого.

Основні розділи

Основні розділи Google Analytics — це дані по аудиторії, джерел трафикам, поведінки і конверсії. Ці розділи містять поглиблені звіти по користувачам, джерелами трафіку, контенту і досягнутим цілям. Швидше за все, ви вже знайомі з більшістю з цих звітів.

Подання стандартних звітів Google Analytics

Кожен підрозділ меню бічній панелі системи являє собою стандартний звіт. При його перегляді ви бачите наступне: назва звіту (наприклад, «Мова»), панель вибору діапазону дат і стандартну панель з параметрами, які дозволяють налаштувати подання звіту, відправити звіт електронною поштою, експортувати дані звіту в різні формати (електронних таблиць або PDF), додати звіт зведення або створити ярлик:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Пункти стандартного меню звіту Google Analytics

Нижче панелі вибору діапазону дат розташована спеціальна іконка. Ви можете натиснути на неї, щоб отримати довідкову інформацію про даних, представлених в цьому конкретному звіті:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Google Analytics Education в стандартних звітах

У меню панелі інструментів є дві опції. Вистава «Всі сеанси» показує дані Google Analytics в цілому. «+ Додати сегмент» дозволяє вивести дані з урахуванням певних критеріїв, таких як прямий трафік, пошуковий трафік, мобільний трафік і так далі.

З допомогою «+ Додати сегмент» ви отримуєте доступ до опції « Створити новий сегмент», щоб задати власні критерії звітності:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Сегменти Google Analytics для специфічних даних по трафіку

Ви можете завантажити готові до використання сегменти з Google Analytics Solutions Gallery.

У розділі «Всі сеанси» ви побачите дані, пов’язані з цим конкретним звітом. Більшість звітів починаються з графіка «Огляд»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

В розділі «Огляд» наведено графік зміни показників звіту

У верхній частині панелі «Огляд» знаходяться посилання для перемикання подання на: «Всього», «Використання веб-сайту», «Набори цілей», «Електронна торгівля» і «AdSense».

За промовчанням уявлення «Все», при якому відображаються дані за джерелами трафіку, поведінки і конверсії. На наведеному нижче рисунку відображаються дані по відвідувачам, що говорить на певній мові:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Вистава «Все» для звіту Google Analytics

Якщо у вас на сайті встановлено кілька цілей, використовуйте випадаюче меню «Конверсії», щоб вивести дані для іншої мети:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Використовуйте випадаюче меню «Конверсії», щоб вибрати конкретну мету

У поданні «Використання сайту» відображається тільки «Сеанси», «Сторінок/сеанс», «Середня тривалість сеансу», «Нові сеанси,%» і «Показник відмов». В принципі, подання «Використання сайту» майже повністю складається з даних уявлень «Джерела трафіку» і «Поведінка», за винятком «Нових користувачів».

У поданні «Набір цілей» відображається показник конверсії для наборів цілей (до чотирьох цілей в одному наборі), цінність цілі на сеанс та індивідуальний показник конверсії для кожної цілі набору.

У поданні «Електронна торгівля» відображаються дані по доходах, транзакціях, вартості замовлення, показником конверсії електронної торгівлі та вартості на один сеанс. Для того щоб отримувати ці дані, у вас повинно бути задано відстеження електронної торгівлі, докладніше про це ви можете прочитати в довідковому центрі Google Analytics.

Вистава «AdSense» призначено для видавців, на сайті у яких встановлений Google AdSense. В ньому відображаються дані по доходах з AdSense, кількістю кліків оголошень, показів сторінок, CTR і eCPM. Щоб отримувати цю інформацію, ваш обліковий запис повинен бути пов’язаний з обліковим записом Google Analytics.

Під панеллю «Огляд» розташовується кнопка контекстного меню «Сеанси». З її допомогою ви можете побачити різні порівняння даних в рамках звіту, такі як порівняння кількості сеансів з показником відмов:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Використовуйте випадаюче меню показників, щоб порівняти дані за різними показниками

Праворуч від цієї кнопки розташована кнопка зміни періоду часу, за допомогою якої ви можете задати відображення даних за годину, день, тиждень або місяць:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Додаткові вистави «Огляду» у вигляді графіків і діаграм

У таблиці нижче панелі «Огляд» є кілька варіантів перегляду. У лівому верхньому куті знаходиться меню, що випадає для додавання додаткового параметра.

Наприклад, припустимо, ви переглядаєте звіт «Мова EN-US» (Аудиторія> Географія> Мова> EN-US) та хочете отримати більш детальну інформацію про популярні джерела трафіку для англомовних користувачів із США.

Натисніть на посилання вибору додаткового показника, виберіть меню «Джерела трафіку», а потім «Джерело». Тепер в таблиці відображаються потрібні дані:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Використовуйте додаткові параметри, щоб отримати більш детальну інформацію

У правому верхньому куті таблиці ви можете змінити уявлення різних графіків і діаграм. Наприклад, ви можете задати висновок кругової діаграми і побачити, що більшість користувачів приходять на сайт прямо (не з інших сайтів, пошукових систем або з соціальних мереж) та говорять англійською:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Вистава «Кругова діаграма» звіту з джерелами трафіку в якості додаткового параметра

Ви також можете натиснути на посилання «Ще» поруч з панеллю пошуку, щоб відфільтрувати певні параметри і мови в таблиці. Наприклад, ви можете показати тільки користувачів, які мають показник відмов менше певного значення. Таким чином, ви зможете визначити, на яких мовах говорять і з яких джерел трафіку приходять користувачі, які мають найнижчі показники відмов:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Використовуйте додатковий фільтр, щоб відобразити сеанси з низьким показником відмов

Внизу праворуч розташована кнопка меню, що випадає, що дозволяє додати додаткові рядки. З її допомогою ви можете вивести в таблиці більше даних, ніж верхні десять рядків за замовчуванням.

Останнє, але не менш важливе у таблиці це те, що ви можете натиснути на посилання в рядках. Це дозволить перейти до більш деталізованим даним.

Наприклад, якщо ви переглядаєте звіт про місцезнаходження користувачів (розділ «Аудиторія»), то в таблиці відображається, користувачі з яких країн найчастіше відвідували ваш сайт. Якщо ви натиснете на «Сполучених Штатах», то побачите розбивку трафіку по штатам. Якщо натиснете на посилання конкретного штату, отримаєте список міст.

Те ж саме станеться, якщо натискаєте на посилання в таблиці звіту «Джерело». Ви не просто побачите домен, з якого люди переходили на сайт, ви побачите сторінку, що належить цьому домену:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Деталізація звітів при натисканні на посилання

Мої звіти в Analytics

Наступний пункт у верхньому меню — це «Мої звіти». Перевага використання користувацьких звітів Google Analytics полягає в тому, що ви можете відібрати потрібні дані, а також із заданою регулярністю відправляти їх електронною поштою на адреси, які ви визначите:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Приклад користувальницького звіту в Analytics

Ви можете створювати нові звіти, розбивати їх на категорії і імпортувати звіти з Google Analytics Solutions Gallery.

Адміністратор

Останній пункт головного меню — це розділ «Адміністратор». Тут ви можете керувати всіма налаштуваннями для вашого сайту. Повний опис того, що ви можете тут зробити, наведено в довідковому центрі Google Analytics.

Дві функції, які я раджу налаштувати прямо зараз

Я рекомендую вам налаштувати два параметри, які дозволять отримати всю можливу користь з Google Analytics. Це «Цілі» і «Власні кампанії».

1: Цілі Analytics

У меню Google Analytics «Адміністратор» в розділі «Подання» ви можете поставити цілі для сайту:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Параметри розділу «Адміністратор» Google Analytics

Як вже зазначалося, цілі Google Analytics допомагають відстежувати дані, пов’язані з користувачами, які виконують конкретні дії на сайті.

Найпростішим типом мети є «Цільова сторінка». Він дозволяє визначити, що мета була досягнута — користувач потрапив на конкретну сторінку сайту. Ось декілька простих прикладів.

Приклад 1: Якщо ви формуєте список розсилки, створіть сторінку, на якій розмістіть текст із вдячністю користувачеві, який надав свою контактну інформацію. Потім встановіть цю сторінку в якості цільової сторінки для мети під назвою «Список розсилки».

Приклад 2: Якщо у вас на сайті є контактна форма, яку ви використовуєте для збору інформації про потенційного покупця, створіть власну сторінку, на якій розміщується подячний текст для користувача, який надав свою контактну інформацію. Потім встановіть цю сторінку в якості цільової сторінки для мети під назвою «Контактна форма».

Приклад 3: Якщо у вас на сайті є кошик, з допомогою якої ви продаєте товари, то є і сторінка підтвердження замовлення або сторінка «Спасибі за покупку«, на яку користувачі потрапляють після оформлення замовлення. Встановіть цю сторінку в якості цільової сторінки для мети під назвою «Купівля».

Якщо у вас є спеціальні сторінки, через які покупці проходять по шляху до кошика в процесі покупки, ви можете включити опцію «Послідовність», щоб відстежувати дані і за цим сторінкам. Це дозволяє визначити, на яких етапах процесу покупки відбувається найбільша кількість відмов. І оптимізувати ці сторінки.

Щоб налаштувати цільові сторінки, виберіть пункт «Мети» у розділі «Адміністратор», а потім натисніть на кнопку «Мета»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Для створення нової мети натисніть кнопку «Мета»

Вкажіть назву мети і тип мети — Цільова сторінка, а потім натисніть кнопку «Наступний крок»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Задайте інтуїтивно зрозумілу назву для мети

Введіть дані для мети. Якщо ваша сторінка «Спасибі …» завжди має URL-адресу http://domain.com/thank-you/, введіть в поле URL-адреса сторінки: /thank-you/, а в випадаючому меню поруч з ним залиште значення «Дорівнює».

Якщо до URL цієї сторінки додається код для відслідковування, у випадаючому меню поряд з полем URL-адресу сторінки виберіть пункт «Починається з»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

URL-адреса цільової сторінки

Щоб перевірити, чи правильно ви налаштували цільову сторінку, вам потрібно заповнити форму підписки, контактну форму або виконати покупку через корзину.

Також на даному етапі можна встановити два додаткові параметри: «Цінність» і «Послідовність». Якщо ви можете визначити конкретне значення для кожної завершеної мети (наприклад, середній дохід від покупки через корзину близько $10), то можете додати її. В іншому випадку залиште це поле порожнім.

Якщо у вас є сторінки, через які користувач проходить по шляху до кошика в процесі покупки товару, то можете додати їх у «Послідовність»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

«Цінність» і «Послідовність» — це необов’язкові параметри для налаштування цілі Google Analytics

Ви можете переглянути Послідовність продажів» у стандартному звіті «Візуалізація послідовностей»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Звіт Google Analytics «Візуалізація послідовностей»

Після того, як заповніть форму повністю, ви можете перед збереженням мети натиснути посилання «Перевірити мета». Якщо користувачі завершували мета в останні сім днів, ви повинні отримати підтвердження того, що ваша мета налаштована правильно.

Створивши «Цільову сторінку, ви можете за допомогою Google Analytics визначати ROI. Можна перевірити, які джерела трафіку і соціальні мережі дають більше всього користувачів, які завершили мети. А також, в яких країнах живе більше всього користувачів, конвертованих в цілі.

Крім «Цільової сторінки» існує ще три типи цілей. Тип «Цільова сторінка», як правило, самий простий в налаштуванні і найкорисніший. Про настроювання інших типів і їх переваги ви можете прочитати в довідковому центрі Google Analytics.

2: Користувальницькі кампанії Google Analytics

За допомогою користувальницьких кампаній можна відслідковувати відвідувачів за конкретними джерелами трафіку. Кампанії створюються за допомогою параметрів UTM, що додаються в кінці URL-адреси, посилання, на яку будуть натискати відвідувачі.

Для відстеження кампанії Google Analytics необхідно три параметра: «Канал кампанії» (utm_medium), «Джерело кампанії» (utm_source) та «Назва кампанії» (utm_campaign).

Наприклад, ви можете створити кампанію, щоб відстежувати трафік по посиланню, яку ви розмістили в Twitter через додаток Buffer. Twitter — це соціальна мережа, «Канал» — це соціальні медіа, «Джерело» — twitter.com; Назва кампанії» — Buffer.

Коли хтось натискає на посилання, розміщену через додаток Buffer, в адресному рядку браузера він побачить наступний URL-адреса:
http://iqtell.com/2014/02/are-we-managing-our-to-do-lists-all-wrong/? utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
Ця посилання говорить Google Analytics, що хтось відповідає параметрам вашої кампанії. Ви можете побачити дані по таким користувачам у першій рядку наведеного на малюнку нижче звіту за кампаній:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Відстеження кампаній в Google Analytics

При натисканні на посилання «Buffer» (назва кампанії) ви побачите «Джерело» і «Канал»:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Дані по джерелу кампанії і каналу кампанії в Google Analytics

З допомогою кампаній ви можете відстежувати відвідувачів, які приходять з будь-яких джерел, аж до тих, хто натиснув на посилання в електронних листах розсилки, які ви відправили раніше.

Найзручніший у кампаніях те, що ви можете легко використовувати їх завдяки Компоновщику URL Google. Потрібно просто ввести URL-адресу, джерело, канал кампанії і її назву:

Як використовувати Google Analytics: Приступаємо до роботи

Створення користувальницьких кампаній з допомогою «Конструктора URL від Google

Для коректного відстеження кампаній важливо, щоб ви правильно заповнили всі відповідні реквізити. Регістр, правопис, прогалини і пунктуація повинні строго відповідати для URL-адрес в одній кампанії.

Висновок

Сподіваюся, ви отримали уявлення про те, що міститься у звітах Google Analytics. А також вже намітили для себе список дій, які вам потрібно зробити.

Що ви думаєте з цього приводу? Залиште свої запитання та зауваження в коментарях!

Переклад статті «How to Use Google Analytics: Getting Started» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.