Дані Google Analytics дають уявлення про те, яка тактика для соціальних медіа працює найкраще. І при необхідності ви можете змінити напрям роботи.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як використовувати Google Analytics для найпростішого спліт-тестування.

Навіщо використовувати Google Analytics для спліт-тестів?

Спліт-тестування є важливою частиною будь-якої маркетингової стратегії в інтернеті. Якщо ваша компанія не має в своєму розпорядженні великим рекламним бюджетом, то за допомогою традиційних форматів спліт-тестування майже неможливо перевірити, як працюють різні підходи до соціальних медіа:

Порівняння ефективності за допомогою спліт-тестування

На щастя, Google Analytics пропонує безкоштовну і просту можливість порівняти, скільки приводять відвідувачів на ваш сайт кожен з двох варіантів — підхід А і В.

Хоча тести з допомогою Google Analytics не є статистично значущими, але вони дають приблизні дані, які можна використовувати для оптимізації поточної контент-стратегії в соціальних мережах.

1: Вибір варіантів і підходів

Варіанти можуть включати в себе різні параметри для дослідження: час розміщення контенту, що розміщувати або який повинен бути заклик до дії (CTA).

Якщо ви хочете встановити оптимальний час для публікації контенту, виберіть два варіанти, які представляють певні часові відрізки. Якщо ви хочете перевірити реакцію на певну тему, виберіть дві окремі теми. Для тестування CTA виберіть дві CTA-фрази для порівняння.

На малюнку нижче наведено кілька варіантів для спліт-тестування:

Як використовувати Google Analytics для проведення спліт-тестів у соціальних медіа

Пропоновані варіанти тестування

Коли ви встановили варіанти, визначитеся з типами підходів, які їх будуть використовувати. Кожен варіант являє небудь підхід А, або підхід В.

Просто переконайтеся, що всі підходи, які ви встановите, можуть бути застосовані до кількох записів за призначений період часу і що вони приведуть на сайт відвідувачів, щоб Google Analytics зміг відстежити результати.

2: Вибір соціального каналу і періоду

Спочатку визначте соціальний канал і період, на який ви хочете використовувати для тестування:

Як використовувати Google Analytics для проведення спліт-тестів у соціальних медіа

Виберіть канал для тестування

Під час першого тестування краще відстежувати тільки один канал. Краще всього використовувати канал, в якому ваша аудиторія найбільш активна, це дасть більш достовірні результати.

Період багато в чому залежить від того, як часто ви розміщуєте новий контент в обраної соціальної мережі. Будьте уважні, щоб випадково не збільшити частоту розміщення повідомлень заради отримання кращих результатів при спліт-тестуванні. Це введе в оману аудиторію і спотворить результати тестів.

3: Додайте посилань параметри UTM Google Analytics

Для відстеження посилань кожного з підходів, які ви використовуєте, вам потрібно додати користувальницькі параметри UTM Google Analytics. Щоб розділити два підходи у звітах Google Analytics, вам потрібно створити два параметра UTM, кожен з різним назвою кампанії.

Найпростіший спосіб створення параметрів UTM — використовувати Компонувальник URL Google.

Для початку перейдіть в «Компонувальник URL» і введіть в першому полі URL-адресу сторінки, на яку ви посилаєтеся. Ви повинні ввести текст у поля «Джерело кампанії», «Канал кампанії» та «Назва кампанії» поля «Період кампанії» та «Зміст кампанії» є необов’язковими).

У поля «Джерело кампанії» і «Канал кампанії» ви можете ввести будь-який текст — це ніяк не вплине на результати тестів. Якщо потрібно прив’язати кампанію до підходу, то вкажіть дату та час публікації соціальну мережу, в якій ви розміщуєте повідомлення або мова публікації:

Як використовувати Google Analytics для проведення спліт-тестів у соціальних медіа

В полі «Назва кампанії» ви можете ввести назву підходу

Що стосується «Назви кампанії», хоча компонувальник URL запропонує вам використовувати назву продукту, промо-код або слоган, цього робити не слід. Краще ввести назву підходу, який ви перевіряєте, щоб потім було набагато простіше ідентифікувати різні підходи.

Наприклад, якщо ви порівнюєте підходи «Дізнатись більше» і «Отримати«, назвіть свій перший UTM learn_more і використовуйте згенероване посилання для усіх повідомлень підходу «Дізнатися більше«. Другий UTM назвіть get_it_now і використовуйте ці посилання для повідомлень підходу «Отримати зараз«.

Найважливішим тут є послідовність. Переконайтеся, що кожна з ваших посилань містить відповідний параметр назви кампанії (тобто learn_more або get_it_now). Згідно з цими параметрами будуть групуватися повідомлення в Google Analytics для аналізу результатів.

Натисніть кнопку «Відправити» і Google дасть вам довгий URL-адресу, який виглядає приблизно так (для підходу get_it_now):

http://www.socialmediaexaminer.com/?utm_source=any_text&utm_medium=any_text&utm_campaign=get_it_now

Скопіюйте та вставте URL-адреси в адресний рядок браузера, щоб переконатися, що він працює, а потім скоротіть його за допомогою будь-якого спеціалізованого сервісу. Використовуйте скорочену посилання для своїх записів.

4: Пишіть, пишіть, пишіть!

Вам потрібно певну кількість повідомлень для тестування, щоб ви могли виявити закономірності в результатах. Я пропоную написати мінімум 10 повідомлень для кожного підходу.

Коли ви будете готові приступити до написання, зберіть всі ресурси — посилання, зображення і т. д. Переконайтеся, що кожен запис містить посилання на сторінку на вашому сайті, щоб Google Analytics міг відстежувати результати.

При цьому намагайтеся максимально урізноманітнити контент — повідомлення не повинні бути дуже схожими. Це важливо, щоб ви могли зіставити різні підходи.

Не потрібно публікувати всі 20 записів поспіль — упереміш з досліджуваними повідомленнями ви можете розміщувати, що завгодно. Головне, щоб ці записи відповідали конкретного підходу і містили потрібні творчі компоненти.

5: Проаналізуйте результати

Додайте укорочені посилання в попередньо написані повідомлення, заплануйте їх публікацію протягом визначеного вами періоду часу і почекайте. Через день або два після того, як остання запис буде опублікована, перегляньте дані Google Analytics.

Увійдіть у свій обліковий запис і змініть звітний період на наступний інтервал: початок — за день до дати початку кампанії; закінчення — через день або два після дати її закінчення. Це дозволить відстежити кліки посилань в повідомленнях, що належать до кампанії, які сталися трохи пізніше дня їх публікації.

Натисніть на вкладку «Мої звіти» у верхньому меню. Потім виберіть пункт «Новий звіт»:

Як використовувати Google Analytics для проведення спліт-тестів у соціальних медіа

Створіть в Google Analytics новий користувальницький звіт

Введіть назву для користувальницького звіту. Потім у розділі «Група показників» виберіть показники, які ви хочете проаналізувати для кампанії.

Особисто я рекомендую вам наступні:

  • «Сеанси»;
  • «Перегляди сторінок»;
  • «Сторінки / Сеанси»;
  • «Користувачі»;
  • «Тривалість сеансу»;
  • «Нові сеанси,%»;
  • «Показник відмов»;
  • «Транзакції»;
  • «Дохід».

В розділі «Розгорнуті показники» (трохи нижче на сторінці користувальницького звіту, виберіть пункт «Реклама», потім – «Кампанія». Таким чином, ви підтягнете дані по всіх посиланнях, позначеним за допомогою параметра UTM з назвою кампанії. Натисніть кнопку «Зберегти», щоб вивести користувальницький звіт:

Як використовувати Google Analytics для проведення спліт-тестів у соціальних медіа

Користувальницький звіт Google Analytics з порівнянням результатів кожного оголошення

Якщо ви додавали параметри UTM тільки для посилань, пов’язаних зі спліт-тестом, у звіті відображаються тільки дані по двом групам підходів, які ви визначили «Компонувальнику URL від Google.

Кожна кампанія охоплює всі дані, які пов’язані з посиланнями, позначеними для кожного варіанту, так що ви можете порівняти їх і зробити відповідні висновки.

Висновок

Якщо у вас немає коштів на традиційні методи спліт-тестування, Google Analytics пропонує простий спосіб оцінити, як ваша аудиторія реагує на певний контент. В результаті ви отримаєте дані, які стануть відправною точкою для визначення контент-стратегії в соціальних медіа.

Що ви думаєте з цього приводу? Чи використовували ви Google Analytics для проведення спліт-тестів? Розкажіть про це в коментарях!

Переклад статті «How to Use Google Analytics to Run a Social Media Split Test» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.