Непрацюючі посилання – це розміщені на вашому сайті посилання, що ведуть на сторінки, яких більше немає. Наприклад, припустимо, що у період написання свого поста ви створили посилання на цікаві статті з іншого ресурсу.

Через пару місяців власник цього сайту вирішив щось змінити, або закрити сайт повністю. Тепер ваше посилання буде перенаправляти користувачів на сторінку, яка більше не існує у природі. Простіше кажучи, дана посилання «битою».

Чому ж ви повинні приділяти увагу непрацюючим посиланнями?

По-перше — тому що це створює погану репутацію у відвідувачів вашого сайту. Досить неприємно, коли сподіваєшся знайти те, що тобі необхідно, а, натиснувши на биту посилання, отримуєш повідомлення про помилку 404.

По-друге, Google обчислює непрацюючі посилання, що надалі погано позначається на ранжируванні ресурсу. Пошуковики не люблять сайти, що містять занадто багато битих посилань (в кінцевому підсумку пошукова система знижує рейтинг сторінки або сайту, має занадто багато неробочих лінків).

Тепер, коли ви зрозуміли, навіщо це потрібно, я розповім, як же видаляти неробочі посилання з вашого сайту. Відвідайте BrokenLinkCheck.com, вкажіть URL-адресу вашого сайту, і натисніть на кнопку «Знайти непрацюючі посилання». В залежності від розміру вашого сайту перевірка може зайняти до декількох хвилин.

Якщо ви хочете скористатися більш просунутим інструментом для перевірки, тоді спробуйте програму Xenu Link Sleuth (спочатку вам потрібно завантажити і встановити її — тому попередній варіант набагато простіше у використанні).

Як тільки результати будуть виведені на екран, вам необхідно пройти через кожен URL-адресу, щоб видалити мертві посилання. Думаю, буде правильно всякий раз, коли ви видаляєте посилання, на її місці залишати текст типу «(оновлення: дана посилання більше неактивна)» — це повідомлення необхідно, щоб користувачі знали, що сталося.

Повторювати цю процедуру я б рекомендував приблизно один раз в рік. Це дозволить вам бути впевненим, що на ваш сайт залишається чистим від битих посилань. Ваші відвідувачі будуть вам вдячні, як і Google віддасть вам за це.

Переклад статті «How to Remove Broken Links From Your Website» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.