Коли ви створюєте сайт з нуля, все URL повинні працювати нормально, і перевірка битих посилань не потрібна. Але коли ви переміщаєте або перезапускаєте сайт, справа йде інакше. Є ймовірність, що розділи будуть змінені, URL-адреси будуть відрізнятися, або невеликі сторінки будуть об’єднані в одну велику сторінку. У такій ситуації потрібно зберегти потенційно цінні посилання, наприклад, перевівши їх через 301-редирект.

Чому підтримка та обслуговування сайту так важливі

За роки роботи на сайті додаються статті і сторінки, визначаються внутрішні і зовнішні посилання. Проблема полягає в тому, що років URL-адреси можуть змінитися, а сторінки можуть бути видалені. Деякі посилання можуть застаріти і кількість непрацюючих посилань повільно, але вірно буде збільшуватися. Неробочі посилання шкідливі як для UX, так і для SEO.

Перевірка посилань: як знайти биті посилання і уникнути помилки 404

Спочатку про головне:

  • Перевірку посилань краще всього здійснювати за допомогою спеціальних сервісів. Ручний пошук і перевірка кожної посилання може зайняти кілька годин або навіть днів. І є ймовірність, що ви не знайдете неробочу посилання;
  • Перевірку посилань найкраще здійснювати з «поза«, з допомогою зовнішнього сервісу;
  • TLDR — мій улюблений безкоштовний сервіс на даний момент.

Плагін WordPress: Broken Link Checker

Наскільки я знаю, в даний час існує тільки один плагін WordPress, який здатний знайти і перевірити непрацюючі посилання: Broken Link Checker. Але не може перевіряти бічні панелі /віджети на биті посилання.

Крім цього плагін отримав чимало негативних відгуків за те, що споживає багато ресурсів. Здається, є серйозна проблема з продуктивністю при перевірці великих сайтів на биті посилання аж до недоступність сервера – сервер просто не може обробляти подальші запити, закривається, видає помилку 500. А це не те, що я бажаю бачити на своєму сайті.

Пошук битих посилань з допомогою Screaming Frog SEO Spider (крос-платформна програма)

Спочатку хороші новини про програму Screaming Frog SEO Spider: її платна версія здатна принести сайту набагато більше користі, ніж звичайна перевірка вихідних посилань. Програма доступна для Mac OS, Windows і Linux. Погані новини: безкоштовна версія програми майже марна.

Я завантажив і встановив безкоштовну версію Screaming Frog SEO Spider і випробував її. Єдиний недолік полягає в тому, що можна перевіряти тільки один URL-адресу за один раз. Таким чином, якщо ви хочете перевірити тільки сторінку посилань, можете встановити безкоштовну версію. Але якщо хочете перевірити більше URL, тоді безкоштовна версія навряд чи підійде.

Платна версія – це програмний пакет SEO для професіоналів, які постійно повинні виконувати різні тести на сайтах. Для мене це все-таки перебір – і з ціною 99$ в рік це занадто дорого для моїх нагальних потреб.

Якщо хочете протестувати програму і/або завантажити безкоштовну версію, ось її офіційний сайт.

Пошук битих посилань з допомогою Integrity (тільки для Mac OS)

Програма Integrity від Peacockmedia — красиве невеликий додаток. Дизайн інтерфейсу – чистий і компактний. Перевірка вихідних посилань на сайті доступна в безкоштовній версії інструменту. Вам просто потрібно ввести URL сайту, який необхідно проаналізувати, потім почекати кілька хвилин.

Потім ви отримаєте список всіх посилань – або просто список всіх непрацюючих посилань, що призводять до «404» помилку. Сортування дозволяють фільтрувати результати за відповіді / повідомлення про помилку.

Один недолік: інструмент перераховує тільки список сайтів і сторінок, але не інші файли (JavaScript або webfonts тощо), а також не перераховує канали (RSS/XML). Таким чином, інструмент досить гарний у наданні швидкого і прямої відповіді на питання, які посилання викликають 404 помилку, але не годиться для глибокої перевірки зовнішніх посилань.

Ви можете знайти цей інструмент тут.

Онлайн — сервіс: перевірка посилань через w3.org

Потім я переглянув офіційний інструмент перевірки посилань на w3.org. Спочатку кілька переваг: інструмент доступний для використання без реєстрації та оплати. Інструмент — перевіряє все, що може – і це може зайняти час.

Недоліки: може знадобитися багато часу, поки інструмент проаналізує сайт на непрацюючі посилання. Він робить свою роботу добре – але, на мій погляд, дуже добре. Тому першу перевірку краще запускати з активною опцією «Summary only«. У деяких випадках люди повідомляють, що цей інструмент зламав їхній сервер. Ви ж не хочете отримати «500» і «440» помилки?

Онлайн-сервіс: Dead Link Check

Dead Link Check – ще один безкоштовний онлайн-інструмент, який дозволяє знайти непрацюючі посилання. Вам просто потрібно ввести URL-адресу та ввести капчу. Далі інструмент почне аналізувати…

Приблизно після 2500 сторінок ви можете отримати ще одну перевірку капчі. В кінці ви отримуєте список всіх проблемних сторінок.

У звіті перераховані також непрацюючі посилання на файли JavaScript, CSS та інші. Це може бути зручно, так як інших варіантів практично немає. Наприклад, я дізнався, що один плагін WordPress генерував новинні стрічки з користувальницького типу постів, але вони були не доступні. Це призвело до сотень непрацюючих посилань, які видно тільки в пошукових системах. Рішення подібної проблеми описано тут. Але без перевірки зворотних посилань, я б, напевно, ніколи не дізнався, що у мене була проблема.

Улюблений інструмент: Online Broken Link Checker

Online Broken Link Checker — це безкоштовний онлайн-інструмент. Виконання перевірки може зайняти деякий час, але в підсумку це окупається.

Online Broken Link Checker працює трохи швидше, ніж Dead Link Check. Однак видає не такий докладний список посилань. Але все-таки це хороший варіант перевірки битих посилань на сайті.

Переклад статті «Avoid 404 errors – find broken links and repair them» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.