Новачки не завжди розуміють, що карта сайту може мати два подання: html і xml. Тому відразу пояснимо відмінність між такими картами.

Карта сайту у форматі html служить для зручності користувачів ресурсу, оскільки вона значно полегшує завдання при пошуку потрібної статті. Подібна карта допомагає здійснити пошук всього за пару кліків.

Що стосується формату xml, то він призначений для пошукових роботів, оскільки підказує їм, які сторінки необхідно індексувати в першу чергу.

В обох випадках відбувається генерація вмісту для виведення в певний формат.

Як створити xml карту на wordpress

Найбільш поширеним і застосовуваним на практиці усіма новачками є плагін, за допомогою якого швидко створюється карта сайту для wordpress.

Даний плагін розроблений компанією Google і має говорящее назву — sitemap xml.

Природно, установка подібного, як і будь-якого іншого плагіна, починається його скачування. Оскільки це стандартна процедура, зупинятися докладно на ній ми не будемо.

Приступимо відразу до першого кроку, а саме встановлення плагіну. Для цього досить перейти в панель адміністратора, вибрати закладку «Плагіни», в ній пункт «Додати новий».

Після цього пишемо назву плагіна, який додасть в систему генератор, а потім вибираємо той, що завантажили і пропонуємо системі його встановити.

Обов’язково при цьому підтверджуємо його активацію:

Після установки необхідно відвідати розділ «налаштування» цього плагіна. В ньому вибираємо посилання, яка пропонує побудувати карту і через мить вона вже буде створена.

Крім цього в налаштуваннях є всілякі сервіси, за допомогою яких можна виключити з пошуку певні сторінки і рубрики, а також повідомляти пошуковим роботам про оновлення карти і т. д. т. п.

Як створюється карта сайту для WordPress і Joomla – шпаргалка для новачків

Ось власне і все – карта сайту у форматі xml створено.

Створення карти для відвідувачів на wordpress

Карта сайту у форматі HTML для wordpress, як ми вже говорили, потрібна для зручності відвідувачів. Її ми створимо, використовуючи плагін DD Sitemap Generator. Спочатку за аналогією з попереднім розділом, встановлюємо скачаний плагін і активуємо його.

Потім потрібно вставити отриманий за допомогою даного плагіна код, створену для карти сайту сторінку, тоді її зможуть побачити всі відвідувачі сайту.

Створюємо нову сторінку і присвоюємо їй ім’я, як приклад, «Карта сайту».

Вставляємо в неї спеціальний код і дивимося, що вийшло. Все, що залишиться зробити, це налаштувати її відображення плагіном, налаштувавши його параметри:

Як створюється карта сайту для WordPress і Joomla – шпаргалка для новачків

Як створити xml карту на Joomla

Для сайтів на Joomla шукана карта створюється плагіном xmap. Знову ж таки, процедуру скачування пропустимо, оскільки вона традиційна.

Щоб встановити плагін, вибираємо на панелі адміністратора пункт «Менеджер розширень». Там натискаємо огляд, після чого вказуємо завантажений zip архів, і натискаємо кнопку «Завантажити і встановити»:

Як створюється карта сайту для WordPress і Joomla – шпаргалка для новачків

Після цього вибираємо меню «Компоненти» і далі xmap. Натискаємо «Створити» для вибору сторінок, що входять в карту xml. Поставивши потрібні галочки, натискаємо «Зберегти».

Всі! Карта сайту у форматі xml успішно створена!

Як створюється карта сайту для WordPress і Joomla – шпаргалка для новачків

Замість висновку

Як бачите створити повноцінну карту сайту на wordpress або Joomla, причому як в xml-форматі, так і у форматі HTML досить просто.

Просто скористайтеся наведеною вище інструкцією і у Вас обов’язково все вийде!