Створити сайт безкоштовно не так просто, як багатьом може здатися. Звичайно, зараз існує безліч програм для створення сайтів. Є як платні, так і безкоштовні.

Всі програми можна розділити на 2 класу — візуальні редактори і текстові.

Візуальні редактори — програми, в яких ви бачите відразу все, що ви робите. Наприклад, ви змінюєте розмір шрифту і відразу бачите, якого розміру буде текст. Або перетягуєте картинку і бачите, де вона буде. Приклади таких редакторів ms word (так-так, в ньому також існує можливість робити веб-сторінки), ms frontpage різних версій та ін. Але професійні дизайнери та веб-майстри найчастіше серед таких редакторів воліють macromedia dreamweaver. Його шанувальником є і автор цієї статті ?

Текстові редактори — програми, в яких ви пишете html-код не бачачи відразу, як все буде виглядати. Результати найчастіше доводиться переглядати в браузері. Для користування цими програмами, як ви вже здогадалися, потрібно знати html або мова розмітки гіпертексту. Це мова, на якому написані всі веб-сторінки. Причому, писати коди html ви можете навіть в блокноті, що поставляється разом з windows, far-manager. Професіонали зазвичай користуються зручною програмою homesite.

Звичайно, новачкам краще користуватися візуальними редакторами. Якщо ж ви хочете вивчити html, підручники можна легко знайти в інтернеті, ввівши запит «підручник html» в будь-якому пошуковику. Плюс текстових редактров в тому, що ви самі пишете код. Не секрет, що візуальні редактори, автоматично генеруючи html-код, розміщують його не так якісно, як це зробить чоловік. Тому, якщо ви хочете професійно робити сайти, вам обов’язково потрібно вивчити html. А в майбутньому можна просто комбінувати візуальні редактори з текстовими. Коли і чим користуватися, вам підкаже досвід:)

Крім вищеописаних програм вам знадобиться робити графіку для сайту. Як анімовану (коли все бігає, стрибає, переливається), так і звичайні картинки.

Існує безліч графічних пакетів, як найпростіших і безкоштовних, так і багатофункціональних і дорогих ? Лідером і законодавцем мод тут є, безумовно, adobe photoshop. Але більш прості операції можна робити і в пакеті, що постачається разом з переглядачем зображень acdsee, а також існує безліч інших програм. Знайти їх можна на сайтах — хранителів програм. Для створення анімованих файлів можу порекомендувати дуже зручну програму ulead gif animator.

Як бачите, для створення сайту вам доведеться освоїти досить багато програм. Для підвищення оптимізму скажу, що це тільки початок ? Якщо ж ви хочете робити сучасні сайти, вам доведеться розбиратися в премудростях установки сервера, роботи зі сценаріями, написаними на perl або php. Вникати в бази даних mysql, познайомитися з ssi і багато іншого.

Якщо ви захочете програмувати для web, тут без php або perl не обійтися. Деяким подобається захоплюватися експериментами з java, але я б не радив широко використовувати його для сайту. Особливо робити з його допомогою меню або ключові сторінки. Чому?

  • По-перше, все ще існує безліч користувачів, у яких підтримка java просто відключена. Потрапивши на сайт, багатий java-шедеврами, вони просто не зможуть переміщатися по ньому. А нам зовсім не хочеться втрачати відвідувачів, чи не так? Особливо, якщо вони зможуть стати нашими клієнтами ?
  • По-друге, сайти з java часто набагато повільніше вантажаться, а швидкість завантаження сторінок все ще актуальна для більшості користувачів. Відвідувачі сайту не будуть чекати, задумливо втупившись в одну точку, поки ваша сторінка завантажиться. В інтернеті є маса сайтів-конкурентів, куди вони набагато швидше дістануться (відстань — 1 клік мишки!), чим завантажиться ваговита сторінка. Тому краще не намагатися навантажити сторінки різними «наворотами». Простота — запорука успіху ?

Ну і наостанок хочу порекомендувати вам прочитати інші статті за сайтостроению :), а також, якщо є можливість, ознайомитись з книгами «Веб-дизайн» Якоба Нільсена і «Веб-дизайн» Дмитра Кірсанова.

Успіхів!