Якість веб-сайту та його юзабіліті в чому залежать від того, чи зможуть його майбутні відвідувачі без праці зв’язатися з адміністрацією або менеджерами.

Безумовно, можна скористатися можливістю відправлення листа на електронну пошту, вказану у контактах. Але цей спосіб занадто довгий і незручний, особливо якщо мова йде про невеликий питанні, рекомендації або зауваження.

У цьому зв’язку представляється логічним використання форми зворотного зв’язку.

Сутність та значення форми зворотного зв’язку для Joomla

Форма зворотного зв’язку являє собою зручний інструмент для відправки повідомлень адміністрації сайту.

Ця невелика, але вкрай значуща деталь сучасних сайтів не призводить до створення зайвої ваги сторінки і не пов’язана з написанням значної кількості громіздких скриптів.

Система управління контентом (CMS) Joomla 3 дозволяє створити форму зворотного зв’язку, яка має наступні переваги:

 • Просту настройку;
 • Красивий і зручний інтерфейс;
 • Можливість оперативної надсилання повідомлень;
 • Наявність контактної форми на всіх сторінках сайту;
 • Можливість обійтися без перезавантаження сторінки;
 • Захист від спаму.

Коли користувач надсилає адміністрації лист через даний компонент воно автоматично приходить на електронну скриньку власників сайту.

По суті, весь процес роботи форми зворотного зв’язку можна представити у вигляді двох етапів:

 • Заповнення відвідувачем потрібних полів;
 • Надсилання повідомлення.
 • Важливо відзначити, що подібна форма може складатися з довільної кількості полів різного призначення. При цьому такі поля, як «E-mail», «Ім’я», «Тема» і «Повідомлення» є обов’язковими.

  Процес створення форми зворотного зв’язку в Joomla 3: покрокова інструкція

  Стандартний функціонал CMS Joomla 3 дозволяє створити форму зворотного зв’язку, без установки додаткових розширень. Це значно спрощує завдання формування цього важливого модуля на будь-якому сайті.

  У зв’язку з цим, наведена нижче інструкція може виявитися корисною навіть для любителів, які не в повній мірі знайомі з тонкощами програмування.

  Доцільно детально розглянути кожен з етапів створення форми зворотного зв’язку на Joomla 3.

  Крок 1.

  У адмін-панелі Joomla 3 слід відкрити меню «Компоненти» і перейти на вкладку «Контакти»:

  Крок 2.

  У вікні слід натиснути кнопку «Створити», після чого з’явиться форма з порожніми полями. Тут потрібно вказати всі необхідні дані.

  Зокрема, поля «Ім’я», «Категорія» і «Пов’язаний користувач» є обов’язковими для заповнення. Крім того, можна вказати наступні контактні дані: «Посада», «Поштова скринька», «Місто», «Сайт», «Телефон» і т. д.

  По завершенні заповнення встановлюється стан «Опубліковано». Якщо форма зворотного зв’язку налаштовується для мульти-язичного сайту, то також важливо вибрати мову, для якої вона буде відображатися:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 3.

  На вкладці «Додаткова інформація» можна розмістити додаткові контактні дані, наприклад схему проїзду, або графік роботи, які можуть мати важливе значення для користувачів форми зворотного зв’язку:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 4.

  На вкладці «Параметри публікації» представляється можливим вказати дату початку та кінця публікації, а також прописати мета-описи і мета-тег «дозволити/заборонити індексацію сторінок:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 5.

  На наступній вкладці – «Параметри відображення» можна вибрати, які контактні дані необхідно опублікувати на сторінці, оскільки за замовчуванням опубликуются всі зазначені дані.

  Тут же слід встановити формат відображення форми зворотного зв’язку Joomla 3.

  Слід підкреслити, що все доступно три варіанти відображення:

  • «Згортатися списки» — на сторінці буде два або три пункти: контакт, форма зворотного зв’язку і додаткова інформація, розташовані вертикально;
  • «Вкладки» — будуть відображатися ті ж вкладки, тільки горизонтально;
  • «Звичайний» — на сторінці буде видно всі вказані контактні дані.

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 6.

  На останній вкладці «Налаштування відображення контактів» можна налаштувати блокуються теми і поштові скриньки, а також активувати пункт «Відправити копію листа на пошту відправника»:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 7.

  Після того, як вказані всі необхідні дані, потрібно зберегти контакт:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 8.

  Після збереження необхідно сформувати пункт меню для створеного контакту. Для цього потрібно перейти в розділ «Меню» і вибрати в ньому «Головне меню», потім вкладку «Створити пункт меню»:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 9.

  У вікні потрібно прив’язати окремий пункт меню до головного або вертикальному меню, яке зазвичай розташовується в лівому або у правому блоці адмін-панелі Joomla 3:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 10.

  Тип пункту меню необхідно вибрати розділ «Контакти»:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 11.

  Після установки типу пункту меню, що з’явиться поле «Вибір контакту». У ньому потрібно вибрати створений на попередніх етапах контакт (в даному випадку – Адміністратор).

  Важливо підкреслити, що вкладки «Параметри перегляду контактів» і «Параметри пошти», копіюють налаштування вкладки «Параметри відображення» і «Налаштування відображення контактів» відповідно:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 12.

  На вкладці «Параметри відображення посилання» прописується полі «Заголовок, як посилання», яке є призначеним для користувача описом даного пункту меню. Згодом цей опис буде відображатися при наведенні курсору миші на пункт меню.

  Також можна надати пункту меню свій клас CSS, якщо потрібно його унікальне оформлення. Даний пункт не є обов’язковим:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 13.

  Після завершення описаних вище операцій можна настроїти параметри відображення сторінки, а саме теги title і h1 даної сторінки.

  Цю вкладку також можна пропустити, у цьому випадку заголовок буде відображати назву сторінки, в даному випадку – «Зворотний зв’язок»:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Крок 14.

  На вкладці «Метадані» зазначаються мета теги Description і Keywords веб-сторінки. По суті, ця вкладка повторює налаштування розділу «Параметри публікації», який відкривається у вікні створення контактів.

  Після заповнення всіх необхідних полів, потрібно зберегти створений пункт меню і оновити сторінку сайту.

  Таким чином, меню (в даному випадку головне меню) поповниться ще одним пунктом – «Зворотній зв’язок», як показано на малюнку нижче:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Якщо всі попередні кроки були виконані вірно, то на сторінці зворотного зв’язку з’являться дві або три вкладки (в залежності від наявності даних заповнених на 3-му кроці):

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Таким чином, форма зворотного зв’язку для Joomla 3 створена. Її відображення може мати вигляд сгортаючихся списків, що встановлюється за замовчуванням, або вигляд вкладок.

  Крім того, в утворився компоненті всі елементи можуть бути відкриті або частково приховані, при виборі формату «Звичайний»:

  Як створити форму зворотного звязку для Joomla

  Таким чином, створення форми зворотного зв’язку не вимагає великих зусиль, але при цьому формує дуже важливий і корисний модуль системи Joomla 3.

  Пам’ятайте, що вільна зв’язок відвідувачів сайту з його адміністрацією – основа позитивної репутації будь-якого веб-сайту, а підвищення юзабіліті – гарантія досягнення високих позицій в пошукових системах.

  Удачі Вам!