Ми в Marketleap’е постійно дивуємося, скільки ж сил деякі веб-розробники витрачають на те, щоб хитрістю і усілякими підтасовками домогтися більш високого рейтингу в пошукових системах. От люблять люди концентруватися на коротких шляхи до успіху, немає щоб звертати посилену увагу на свій сайт, на об’єктивну цінність інформації, яку розміщують..

Підкоряючись тенденції давати практичні поради фахівців з маркетингу, ми нижче наводимо список з 10 речей, здатних мізерно короткий час звести нанівець будь-який ваш маркетинговий проект, пов’язаний з пошуковими системами.

10. Невидимий текст —

ви так вдало його заховали! Відвідувачі, мабуть, нічого й не помітили, зате у всіх пошукових агентів і роботів чудовий нюх на подібні загалом-то очевидні речі, що вийшли з моди ще десь у 1996 році. Швидше за все, пошукові системи за спробу схитрувати таким чином придумають якесь покарання, або просто видалять ваші сторінки з каталогу. Ви досягнете ще більшого ефекту, якщо невидимий текст не має нічого спільного з явним змістом тієї сторінки, на якій він знаходиться. Якщо ви думаєте, що ніхто нічого не помітить — що ж.. продовжуйте так думати і далі.

9. Фрейми —

Кадри вийшли з ужитку ще наприкінці минулого століття. І пошуковики їх дуже не люблять. Зустрівши кадр, пошуковий робот або зупиниться, тому що кадр не дає йому можливості рушити далі, або виявить сторінки за межами кадру, і тоді вже буде вказувати користувачам безпосередньо на них, — а фрейми при цьому залишаться за бортом. Немає ніякого сенсу використовувати фрейми і виправдовуватися тим, що вони нібито допомагають відвідувачеві орієнтуватися. Якщо користувачі не можуть знайти ваш сайт або знаходять якісь обривки і огризки від нього, сильно ви їм допомагаєте? Питання про фрейми буде висіти над вами, поки ви не зробите новий сайт.

8. Навіщо бути оригінальним? —

До чого намагатися виявляти свою унікальність, це так втомлює! Звучить безглуздо, але саме так найчастіше і відбувається. Якщо ви знайшли щось пристойне на іншому сайті, копіювання цієї інформації під ваші шапки ще не робить вас винятковою постаттю в Мережі. А скільки можна плодити інтернет-магазини, що продають абсолютно однакові товари з одними і тими ж знижками.. загалом, чим більше ви скопіювати інформацію з інших сайтів, тим меншого ви доб’єтеся.

7. BOP’s (Big Ol’ Pages) —

Невже суть вашого бізнесу можна виразити тільки за допомогою зворушливою графіки, ніжної музики і танцюючих предметів? Сайтів з флэшевыми наворотами, музикою і анімацією світить велика кількість скрутних положень при зіткненні з пошуковими системами. Мало того, що все це відлякує користувачів, які шукають конкретні посилання та інформацію, — пошуковим системам може здатися, що ваш сайт не несе смислового навантаження, так як вони не зможуть це навантаження відшукати. Якщо на вашому сайті, крім великогабаритної графіки і мультимедіа, нічого немає, то, по-перше, пошуковики не знайдуть інформації, за якою можна було б вас індексувати, а по-друге, будь-який користувач з повільним з’єднанням довго вас терпіти не буде. Використовуйте, принаймні, ALT-теги для опису картинок в текстових браузерах і пошукових системах. В іншому випадку, до помітних неозброєним оком результатами підібратися ви навряд чи зможете.

6. Редиректи —

Вперед, мій друг, перепрыгивай з одного розділу на інший. Може, ви використовуєте редиректи в межах сайту, щоб простежити кліки по банерах і зібрати інформацію про відвідувачів. Може, ваш сайт і буде проіндексовані, але на високий рейтинг сподіватися навряд чи варто. Пошукові системи просто не відстежать зв’язку між вашими сторінками, оскільки код редиректа, на відміну від прямих тестових посилань, блокує їх просування. Пора б скерувати свої зусилля в якомусь іншому напрямі.

5. Страшенно Довгі ДО и —

Вони скрізь. Сайти, що займаються онлайн-комерцією, забезпечують їх у цілком востаточном кількості — стільки параметрів і ID вони задіюють. А якщо URL вашого сайту рясніє численними значками відсотків, питань, а ще містить всякі Session ID та інші параметри числом більше трьох — ви самі ставите собі барикади на шляху до успіху в пошукових системах. Вам що, не дає спокою, що ваш URL коротше, ніж у сусіда? Та будь ласка, додавайте скільки завгодно багато зайвих параметрів до кінця працюючого адреси.

Ось, дивіться: http://www.marketleap.com/report/default.htm? Parameter1=CoolURL¶meter2=goaway&meter3= leavemysitealone¶meter4=ihatesearchengines

Довгі ДО и зовсім не приваблюють прихильної уваги тих, хто шукає що-небудь, а крім того, вони містять шлях до баз даних. А вказати пошуковим агенту шлях до вашої бази даних — все одно, що послати їх куди-небудь подалі. Якщо ж ви все одно будете використовувати довгі ДО s, то за задоволення знаходження в пошуковику доведеться платити.

4. Забули про своє Robots.txt або No Index Tag? —

Ви, мабуть, жахливо хочете позбутися від усіх цих пошукових агентів і ботів? Є у вас файл robots.txt у кореневій директорії сайту? А чи є там рядок

User-agent: *
disallow: /
Або, містить код вашого сайту такий Meta-тег:
«»

Не ображайте свого веб-майстра. А то в один прекрасний день він звільниться з вашої компанії, і залишить вам такий невеличкий подаруночок. А ви довго будете дивуватися та шукати причину, чому ж пошуковики вас вперто ігнорують. Якщо у вас є протокол для роботів, не забудьте видалити його, як тільки переживете період бета-тестінгу.

3. Дорвеї —

Вперед, давайте подивимося що там насправді є! Дорвеї, «містки», пустушки — називайте як хочете — все, що створено виключно для пошуковика, а не для кінцевого користувача, є пустою грою. Відвідувачам вони ні за чим не потрібні, і ви їх тримаєте просто як приманку. Якщо пошуковики відчують, що від вашого сайту пахне чимось подібним — а вони це рано чи пізно відчують, не сумнівайтеся, ваш маскарад помітять — то буде покараний весь сайт. І якщо ви опинитеся в такій ямі — яку самі собі вирили, зауважте, то, швидше за все, вам доведеться як мінімум з нового доменного імені. Ви вже бачите, як легко нажити пригод на свою голову, якщо задатися такою метою?

2. Ідентичні заголовки і Meta-теги —

Ну давайте знову.. Коли ви створювали свій сайт, ви тряслися над кожною окремою сторінкою. Але ви не стали витрачати час на те, щоб кожну сторінку позначити особливим чином. Вам важливіше було запустити, а не розкрутити, так? Або навіть гірше того, ви полінувалися і у всіх заголовках написали щось на кшталт «Про нас» або назва вашої фірми. Ну уявіть собі, що ви приходите в бібліотеку, а там на корінцях всіх книг — одне і те ж назву. Покажіть мені найкращий спосіб прогнати пошукового бота, ніж вказати йому, що весь ваш контент абсолютно ідентичний! Швидше за все, більшість ваших сторінок залишаться неиндексированными, а відвідувачів до вас прийде в кілька разів менше, ніж могло б бути.

Ось невеликий перелік пунктів стосовно заголовків і Meta-тегів, пробіжіть його швиденько:

Вони містять заклик до дії — ТАК/НІ?
Ваш заголовок містить більше 80 символів — ТАК/НІ?
У них задіяні ключові слова і фрази — ТАК/НІ?
Вони точно відображають вміст сторінки — ТАК/НІ?
Все це застосовно до сайту в цілому — ТАК/НІ?

1. Линкосообщества —

Кам він піпл, візьмемося за руки, друзі, ми всі одна сім’я. Вам доводилось, мабуть, бачити пропозиції слинковаться з тисячею інших сайтів негайно і без клопоту. Ваша участь у подібних програмах абсолютно ясно вказує пошуковцям, що їх трафік вам абсолютно не потрібен. Ви ж тільки що вступили в суспільство загального ликова.. тобто, вибачте, лінкування. Просто дух захоплює від першокласного якості цих лінк-сайтів і цінності їх контенту! Звичайно, пошуковики з цим згодні, і карають відповідно. Власники сайтів, до яких приклеюється ярлик «спам», зазвичай попереджаються про те, що їм доведеться знайти нове доменне ім’я і почати життя наново. Удачі в цій нелегкій справі, вона вам знадобиться! Кращий спосіб слинковаться з ким-небудь — звернути увагу на себе і на ближнього свого. Що ви особисто робите для Мережі і для тих, хто вас там оточує? Не питайте, ніж Мережа може ощасливити вас; запитайте, чим ви можете облагодіяти Мережу.

Поставтеся до уроків невдах так, як вони того заслуговують — погляньте на помилки своїх попередників і прийміть їх до уваги. Бережіть і поширюйте це керівництво. Пришпильте роздруківку на двері офісу відділу рекламних технологій вашої компанії. Нехай читають, поки голова не запаморочиться. До повного просвітлення. А невдовзі ви отримаєте призначення на посаду Великого і Жахливого Фахівця з Маркетингу Всіх Часів і Народів у вашій компанії, і урочисто направите ваш веб-сайт до світлого комуністичного майбутнього.