Як і людині, будь-якого сайту потрібна прописка. Інакше ресурс не буде допущений у всесвітню павутину. Але спочатку потрібно зареєструвати свій домен.

Домен сайту

Всі віртуальний простір у всесвітній павутині структуровано. Будь-адресу, як і адреса будинку або квартири в реальності, позначає місце розташування ресурсу в інтернеті. Для більш чіткого розуміння цього моменту потрібно знати, що таке домен сайту:

Положення будь-якого сайту в мережі чітко регламентовано. Воно задається за допомогою доменного імені.

Під ім’ям домену розуміють буквено-символьне позначення, яке служить для ідентифікації приналежність ресурсу до певної адміністративної зоні в інтернеті. Кожна з таких зон називається доменної.

Всередині всесвітньої павутини існує чітка ієрархія вкладеності підконтрольних доменів в основні. Ця залежність відображена в будь-якому доменному імені. Вся система доменних імен називається DNS.

В мережі інтернет для ідентифікації сервера використовується його IP-адресу. Обробка IP-адрес на рівні клієнта є важкою для реалізації. Тому для клієнтської ідентифікації користуються системою доменних імен. За перетворення IP-адреси в доменне ім’я відповідають DNS-сервери.

Перегляд DNS записів домену можна здійснити за допомогою спеціальних сервісів, густо розкиданих в мережі. Одним з них є wservice.info. Варто відзначити, що функціонал даного сервісу включає в себе ще десяток інструментів, з допомогою яких можна отримати різноманітну технічну інформацію про хостах:

Як правильно зареєструвати домен?

З DNS записів можна дізнатися про географічному положенні домену, прив’язаних до нього IP. А також адресу поштового сервера та інші дані.

Більш докладний опис значення всіх полів записів DNS-сервера можна отримати з технічної документації.

Вкладена ієрархія доменних імен

Кожне доменне ім’я показує приналежність сайту до тієї чи іншої зони інтернету. Самий верхній його елемент знаходиться в кінці. Тому доменне ім’я читається справа наліво. У записах DNS-сервера використовується повне доменне ім’я.

Воно включає в себе такі частини:

 • Домен верхнього рівня – кореневий елемент, що складається з точки. Нею позначається початкова безіменна зона домену;
 • Домен першого рівня – перший елемент імені, знаходиться в самому кінці. Він може відображати як приналежність домену до певній сфері діяльності (com – комерційні сайти), так і географічну приналежність (ru, ua);
 • Домен другого рівня – може задаватися власником домену при реєстрації. Є ім’ям сайту. Від правильності його вибору залежить майбутнє ресурсу;
 • Домен третього рівня – використовується за умови делегування доменній зоні другого рівня. Тоді назва ресурсу буде останнім елементом у доменному імені.

Під делегуванням домену розуміють передачу частини доменної зони (частіше третього рівня) в розпорядження іншої сторони. Технічно процедура делегування зводиться до запису в базі даних кореневого сервера DNS відомостей про належність частини домену іншій особі, вказівкою адреси підконтрольного сервера DNS. А також передачу певного діапазону IP-адрес, закріплених за доменом, нової стороні.

Як правильно зареєструвати домен?

Підбір імені домену

Підбір домену є важливим етапом у житті будь-якого ресурсу. Ось кілька правил, що дозволяють правильно підібрати ім’я домену:

 • Ім’я ресурсу має повністю відображати тематику сайту.
 • Якщо тематика сайту пов’язана з автомобілями, в його назві потрібно використовувати слово avto.

 • Доменне ім’я повинне бути коротким і легко вимовним, щоб користувачі могли швидко запам’ятати. Якщо мова йде про корпоративний ресурс, то його ім’я повинно входити назва компанії.
 • Краще, якщо доменне ім’я другого, а не третього рівня. Це також дозволить користувачам швидше запам’ятати адресу ресурсу.
 • Ім’я не повинно складатися більш ніж з трьох слів. Інакше адреса сайту стає надто об’ємним, а тому важким для сприйняття і запам’ятовування.

Для підбору доменного імені можна скористатися спеціалізованими сервісами. Наприклад, reg-name.ru. Даний сервіс дозволяє підібрати ім’я за кількома ключовими словами. Після натискання на кнопку сервіс видає список варіантів. Червоним кольором підсвічуються ті назви, які вже були у користуванні:

Як правильно зареєструвати домен?

Щоб отримати детальну інформацію про кожного з варіантів, потрібно натиснути в імені домену першого рівня. Після цього на новій сторінці будуть виведені всі дані про це домені:

Як правильно зареєструвати домен?

Реєстрація домену

Деякі хостери надають реєстрацію домену безкоштовно за умови покупки у них хостингу. Даний варіант є найбільш легким у виконанні. Але ми розглянемо процедуру реєстрації на сторонньому сервісі. Порядок дій:
1) Реєстрація в сервісі – на цьому етапі ви вводите свій поштовий ящик, ім’я та прізвище. А також відповідь на запитання, який може знадобитися при спілкуванні з оператором сервісу по телефону:

Як правильно зареєструвати домен?

2) Створення профілю – в таблицю потрібно внести достовірні дані про місце проживання, серію і номер паспорта, поштову адресу. А також номер телефону та електронну поштову скриньку, які будуть відображатися в історії Whois домену.
3) Перевірка доменного імені – здійснюється за допомогою інтегрованого в сервіс функціоналу:

Як правильно зареєструвати домен?

4) Введення доменного імені – у вікно, що з’явилося вводиться вибране ім’я домену. У випадку, якщо домен зайнятий, система повідомить про це:

Як правильно зареєструвати домен?

5) Введення даних DNS-сервера – ці відомості можна взяти на сайті вашого хостера. Якщо хостингу ще немає, то система підставить дані сервісу-реєстратора:

Як правильно зареєструвати домен?

6) Кінець реєстрації – після натискання на кнопку «Продовжити» введені дані будуть поставлені в чергу для обробки, і через кілька хвилин реєстрація буде закінчена.

Прив’язка домену до хостингу

Проблема як прив’язати домен до хостингу може виникнути, якщо реєстрацію домену проводити не у хостера, а на стороні. Порядок дій:

 • Заходите в свій аккаунт на сайті хостера;
 • В розділі «Налаштування доменів» або «Паркування доменів» прописуєте своє доменне ім’я;
 • Після проходження реєстрації на поштову скриньку клієнта приходить лист з різними технічними даними по хостингу;
 • Потім потрібно зайти в свій профіль на сайті реєстратора;
 • В розділі «Мій домен», «Налаштування» у відповідному полі прописати адреси DNS-серверів, зазначених у листі від хостера. Вони мають вигляд: alpha.2-hoster.ru.

Процес прив’язки домену до хостингу відбувається протягом 8-24 годин.

Скільки коштує і де краще брати

Однозначно відповісти на питання, скільки коштує домен, не вийде. Але спробуємо з усіх сервісів, що займаються реєстрацією, вибрати найбільш адекватні:

 • hosting.agava.ru
 • Як правильно зареєструвати домен?

 • reg.ru
 • Як правильно зареєструвати домен?

 • 2domains.ru

Як правильно зареєструвати домен?

Крім реєстрації нового домену можна купити вже готове доменне ім’я. Для цього потрібно відвідати біржу доменів, де на аукціонних торгах виставлені вже зареєстровані імена:

Як правильно зареєструвати домен?

Адреси декількох з них:

 • telderi.ru
 • auction.nic.ru

Виявляється, далеко не так просто дати життя новому домену. Процес таїть у собі безліч нюансів. Але всі їх ми врахували і докладно розглянули. Так що тепер можна сміливо творити!