Перш за все, давайте визначимося належить просунути вже готовий сайт або ви хочете створити і розкрутити новий. Тому, що в першому випадку спочатку доведеться сайт «вилікувати» (якщо він звичайно хворий), а для цього доведеться «поставити діагноз». Починати постановку діагнозу слід з перевірки зв’язків між сторінками сайту, тобто кожна сторінка повинна бути доступна з головної і, навпаки, з других сторінок можна повернутися на головну. Тут буде доречно згадати про кохання деяких вебмайстрів до меню сайту, виконаному на javascript. Посилання в таких меню не індексуються пошуковими роботами, тому рекомендую вам уникати таких рішень, або дублювати таке меню простими текстовими посиланнями.

Інший напрямок перевірки — час завантаження сторінок. Сьогодні пропускна здатність інтернет-каналів значно краще, ніж кілька років тому, але все ж таки, робити сторінку більш 50 KB без особливої необхідності це поганий тон. Потім слід перейти до оцінки кількості лінків, тобто посилань на сайт вашого «пацієнта». Якщо лінків багато, і всі вони тематичні, то сайт хороший, якщо лінків мало, то необхідно негайно зайнятися збільшенням їх кількості. При цьому не робіть лінкопомийку на вашому сайті, інтернет і без вас сильно нагадує смітник. Для обміну підготуйте кілька описів для посилань (6-8). Пам’ятайте, що більшість пошукових систем враховує перші 10-16 слів посилання.

Другий етап діагностування сайту на предмет його просування — аналіз його метатегів. Найбільш важливий з них — title. Одна з поширених помилок у середовищі вебмайстрів це спроба заштовхнути в цей тег назва компанії, що виправдано лише в тому разі, коли назва компанії є добре відомим розкрученим брендом. Краще використовуйте цей цінний тег за призначенням: пропишіть тут назва, що відбиває в широкому діапазоні термінів тематику вашого сайту. Оптимальна кількість символів при цьому, від 60 до 100. Вибір назви повинен проводитися спільно вебмайстром і замовником. Від замовника необхідно отримати і узгодити близько двох-трьох десятків ключових слів і фраз, що відбивають повною мірою тематику сайту. Тут не треба боятися ні професійного жаргону, ні застарілих слів і понять.

Потім, користуючись спеціалізованими словниками, потрібно вибудувати синонімічний ряд для кожного терміна. Вибравши ключові слова і звороти, необхідно приступити до їх частотного аналізу, який визначить значимість кожного слова. Для цього у кожної великої пошукової системи є свій сервіс.

• Для Яндекса це direct.yandex.ru
• Для Рамблера це rambler.ru/doc/position.shtml
• Для Google це inventory.overture.com/d/searchinventory/suggestion/

Визначивши ключові слова та їх частотність, слід розподілити, які ключові слова у які метатеги включити. Головне — між ними і вмістом сторінки має бути корельованості, але не дублювання. Всі ключові слова треба використовувати у множині, крім тих, які змінюють при цьому кореневу голосну. Наприклад, «лев-леви». Для таких слів використовуйте обидві словоформи. Ключові слова і вирази вибудовуйте по ранжиру, відповідно до їх частотністю, віддаючи перевагу стійким словосполучень і фраз з двох-трьох слів.

Тепер перейдемо до розгляду питання, специфічного тільки для нових сайтів, тобто з вибору URL-а. Якщо ви створюєте новий веб сайт, починати слід з вибору виграшного адреси. Якщо мова йде про назву фірми або відомого бренду, то вибір очевидний. Згадаймо microsoft або intel. У всіх інших випадках виграшним буде короткий, добре запам’ятовується слово, яке не викликає двозначних трактувань. Наприклад, vilka.ru — добре, а poljot.ru — значно гірше, тому що на слух незрозуміло, як писати poljot, poliot або polyot? Також дуже гарним буде ім’я, яке містить у собі ключове слово. Наприклад, design.ru Хоча, це актуально тільки для англомовних сайтів. На закінчення хочу вам сказати, що інтернет розвивається і місце під сонцем знайдеться для всіх. Створюйте свої сайти і досягайте поставлених для них цілей і не соромтеся залучати фахівців, наприклад нас :), для вирішення завдань, які вам не по плечу. Удачі вам в цій нелегкій справі.

Копіювання матеріалу статті дозволено за умови збереження посилання на сайт автора.