Знаючи, як відвідування вашого блогу чи сайту конвертуються в корисні дії, ви можете оптимізувати маркетингову стратегію.

У цій статті я розповім вам, як використовувати Google Analytics Conversions, щоб оптимізувати свій сайт і підвищити конверсію.

Дізнайтеся, як використовувати звіти Google Analytics Conversions

Де знаходяться звіти Google Analytics Conversions

В розділі «Конверсії» відображається шлях ваших клієнтів від точки входу на сайт до моменту, коли вони здійснюють купівлю або конвертуються в ліди:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Меню в лівій бічній панелі Google Analytics з розділом «Конверсії»

Звіти «Конверсії» розбиті на чотири розділи. Деякі розділи «Конверсії» схожі на стандартні — їх можна знайти в інших секціях Google Analytics. Багато з звітів налаштовані спеціально під дані, які вони представляють. Кожен набір даних відображається за період, який ви визначаєте в випадаючому меню діапазону дат.

Спочатку давайте розглянемо основні терміни.

Конверсії цілей: Загальна кількість конверсій.

Цінність цілі: загальна цінність, досягнута з допомогою конверсії цілей на вашому сайті. Це значення розраховується шляхом множення кількості досягнутих цілей на значення, яке ви присвоїли кожної цілі.

Коефіцієнт досягнутих переходів: Сума всіх окремих показників конверсій цілей.

Загальний показник відмов: Відсоток недостигнутых цілей. Визначається як загальна кількість недостигнутых цілей, поділена на загальну кількість поставлених цілей.

Допоміжні конверсії: Кількість конверсій, для яких цей канал був проміжною частиною шляху, але не кінцевою точкою конверсії.

Цінність допоміжних переходів: Цінність конверсій за участю цього каналу.

1: Цілі

У звіті «Огляд» наводиться коротка зведення загального числа завершених цілей на вашому сайті:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Звіт «Огляд»

Ви можете швидко переглянути сторінки, на яких були досягнуті цілі або натиснути на посилання «Джерело або канал», щоб побачити, де відбулася конверсія трафіку. Більш детальну інформацію ви можете отримати з допомогою наступних звітів.

URL цілей

У звіті «URL цілей» відображаються URL-адреси сторінок сайту, на яких відбувалася конверсія відвідувачів. Якщо ви використовуєте тип цілей «місце призначення», це будуть URL-адреси сторінок, на які потрапляють відвідувачі після досягнення мети, наприклад сторінка «Спасибі за покупку» або сторінка підтвердження.

Щоб дізнатися, які сторінки вашого сайту дають найбільше переходів, використовуйте випадаюче меню і виберіть «Досягнуті переходи до мети – 1». Після цього в звіті будуть відображатися сторінки, на яких відвідувач знаходився перед направленням до URL-адреси призначення:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Ви можете визначити, які сторінки призводять до найбільшої кількості конверсій

Зворотний шлях до мети

У звіті «Зворотний шлях до мети» відображається до чотирьох кроків на шляху до досягнення мети. У наведеному нижче прикладі, ви можете побачити, що деякі люди починали з головної сторінки (поданої у вигляді «/»), заповнювали форму на сторінках freelance-writing та contact-2 і потрапляли на сторінку thank-you, що означає досягнення мети:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Ви можете визначити, з якої точки почали свій шлях відвідувачі, які стали вашими клієнтами

Цей звіт показує вам найбільш популярні шляхи, які проходять люди до досягнення мети, і скільки кроків потрібно людям для досягнення мети.

Наприклад, більшість людей, для яких були досягнуті цілі, пройшли максимум через три сторінки — від входу до досягнення мети. У цьому випадку, ви можете скоротити інші шляхи по сайту, щоб люди швидше просувалися до мети.

Візуалізація послідовностей

Якщо ви створили точки призначення для цілей, щоб відстежувати кроки процесу конверсії, ви можете побачити етапи, які проходять відвідувачі з допомогою «Візуалізації послідовностей». Якщо в якості точки призначення для цілей ви поставите один URL-адресу, послідовність буде виглядати наступним чином:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Відстеження точки призначення для цілей за допомогою URL-адреси

Візуалізація важлива для тих сайтів, у яких процес конверсії відбувається в кілька етапів. З її допомогою можна побачити, на якому етапі процесу конверсії люди «випадають», так і не зробивши покупку.

Якщо ви створили кілька кроків, то послідовність буде виглядати наступним чином:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Відстеження точок призначення для цілей за допомогою декількох URL-адрес

У наведеному вище прикладі, тільки 35% людей, які додали товар у кошик, зробили покупку. Це означає, що потрібно працювати над оптимізацією цієї частини процесу продажу, щоб збільшити конверсію.

Карта цілей

Карта цілей відображає у вигляді блок-схеми шляху відвідувачів, для яких цілі були досягнуті:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Візуалізація карти цілей конверсії

За допомогою випадаючого меню ви можете відобразити на блок-схемі джерела трафіку і інші показники, що характеризують поведінку відвідувачів, для яких цілі були досягнуті.

2: Електронна торгівля

Для електронної комерції звіт «Електронна торгівля» надає інформацію про те, яким шляхом проходять користувачі від входу до конверсії. Щоб використовувати ці звіти ви повинні спеціально налаштувати відстеження електронної торгівлі.

Огляд

У звіті «Огляд» наведено узагальнені дані за показником конверсії електронної торгівлі, операцій, доходів, середньої вартості замовлення, унікальним покупок і кількістю одиниць проданої продукції.

Під основним графіком виводяться дані за кращими джерелами доходів: товарів, кодів товарів, товарних категоріях і джерел трафіку.

Ви також можете відобразити такі деталізовані звіти.

Ефективність товарів: Кількість, унікальні продажу, доходи від товару, середня ціна продажу та середня кількість для операції по даному товару, коди товарів і категорії товарів.

Ефективність продажів: Загальний дохід, показник конверсії і середня вартість замовлення за день.

Транзакції: Дохід, податок, доставка та кількість одиниць товару на одну транзакцію.

Час до покупки: Час, що минає з того моменту, коли відвідувачі потрапляють на ваш сайт, і до того моменту, коли вони здійснюють покупку.

Також можна підключити розширені звіти електронної торгівлі, для цього потрібно вставити спеціальні коди відстеження електронної торгівлі. Після цього ви отримаєте доступ до 10 розширеним звітів по електронній комерції, які включають в себе аналіз поведінки, інформацію по купонах і партнерським кодами.

Дізнатися більше про розширених звітах електронної торгівлі ви можете тут.

3: Багатоканальні послідовності

Google Analytics зазвичай пов’язує конверсії з останнім рефералом, який привів на сайт відвідувача, вчинила корисну дію. Багатоканальні послідовності допоможуть побачити весь шлях клієнтів, які переходять на ваш сайт.

Ви зрозумієте, що звіт «Багатоканальні послідовності» це не просто один тип маркетингу, який допомагає вашому бізнесу, а всі типи відразу.

Наприклад, хто-те, хто переходив на ваш сайт соціальної мережі, може пізніше вирішити купити товар, тому що знову побачив вашу назву в блозі. Інший користувач, який переходив на ваш сайт через пошукову систему, пізніше може прийняти рішення про покупку, тому що побачив рекламне оголошення в Facebook.

Огляд

У звіті «Огляд» наведено узагальнені дані для кожного маркетингового каналу, через які на сайт приходять відвідувачі, конвертовані пізніше корисні дії:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Звіт «Огляд багатоканальних послідовностей»

Асоційовані конверсії

«Асоційовані конверсії» це кількість конверсій, для яких цей канал був частиною шляху конверсії, але не був кінцевою точкою взаємодії конверсій.

У звіті «Асоційовані конверсії» відображаються кращі канали, які сприяли конверсії:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Ви можете побачити, які канали дали найбільший трафік конвертований

Щоб побачити конкретні джерела переходів, які діють як джерела асоційованих конверсії, ви можете використовувати посилання «Первинні дані».

Основні шляхи конверсій

У звіті «Основні шляхи конверсій» наводяться основні шляхи (через зовнішні джерела) відвідувачів, які були конвертовані в корисні дії.

Наприклад, у першому рядку показаний найпопулярніший шлях переходів, при якому відвідувачі спочатку знаходили сайт за допомогою органічного пошуку, а потім відвідували його знову безпосередньо (не через пошук або посилання на сайт):

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Ви можете побачити шлях, яким на сайт потрапляли конвертовані відвідувачі

Можна ще глибше вивчити шляхи переходів, вибравши в якості першого параметра «Джерело/канал»:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Визначення найкращих шляхів конверсії

При цьому форматі перегляду ви можете побачити точну назву сайту, який є частиною шляху конверсії.

Час до конверсії

У звіті «Час до конверсії» наводиться тривалість часу в днях з моменту, коли відвідувачі вперше зайшли на ваш сайт, до моменту, коли вони зробили корисну дію:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Ви можете визначити середній час до конверсії

Довжина послідовності

У звіті «Довжина послідовності» виводиться кількість дій, які здійснює відвідувач на сайті до конверсії:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Ви можете визначити, скільки дій здійснює відвідувач до конверсії

4: Атрибуція

В останньому розділі, «Атрибуція», міститься один звіт, який допоможе зрозуміти різницю в конверсіях, що належать до атрибуції останнього взаємодії, в порівнянні з іншими моделями, такими як перше взаємодія.

Google Analytics наводить наступний приклад. Хтось знаходить ваш сайт, натиснувши одне з оголошень AdWords. Він повертається через тиждень, клікнувши оголошення в соціальній мережі. У той же день він повертається в третій раз, завдяки одному з листів вашої кампанії e-mail маркетингу.

І через кілька годин він повертається і робить покупку:

Як підвищити конверсію сайту за допомогою звітів Google Analytics Conversions

Порівняння атрибуцій в Analytics

У наведеному вище прикладі на прямий перехід (прямий канал) припадає 100% атрибуції «Останнє взаємодія». Оголошення AdWords (платній пошуковий канал) припадає 100% атрибуції «Перше взаємодія».

Лінійна атрибуція рівномірно розподіляється між платним пошуковим каналом, соціальними медіа, e-mail маркетингом і прямими переходами. Інші моделі атрибуції описані тут.

Висновок

Звіти Google Analytics Conversions пропонують кілька варіантів перегляду і аналізу того, як люди переміщаються по сайту на шляху до конверсії. Ви можете використовувати описані в цій статті, звіти для визначення ефективності різних шляхів конверсії, виявлення та оптимізації не дуже ефективних шляхів.

Залиште свої відгуки та запитання в коментарях!

Переклад статті «How to Increase Your Conversions Using Google Analytics Conversions Reports» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.