Як театр починається з вішалки, так і веб-сайт починається з доменного імені. Питання вибору доменного імені слід приділити достатню увагу, так як цей, здавалося б, незначний фактор, насправді грає дуже важливу роль. Тому варто детальніше розглянути, як підібрати і зареєструвати домен і де це найкраще зробити.

Стислість і лаконічність

При виборі домену, як варто звертати увагу на його стислість і одночасну інформативність. Це забезпечить краще запам’ятовування користувачами, а також упізнаваність доменного імені. Наприклад, для сайту торгує дверима оптимальним варіантом буде dveri або kupidver якщо ж, придумати якусь «замудренную» конструкцію типу kupiteunasdveri або miprodaemdveri, то навряд чи хто-небудь запам’ятає цю назву.

Відповідність спрямованості веб-ресурсу

При підборі домену потрібно також спиратися і на те, щоб він відповідав тематиці і специфіці сайту.

По-перше, це знову ж таки, забезпечить кращу запам’ятовуваність доменного імені, так як воно буде асоціюватися з інформацією, розміщеною на сайті.

По-друге, це корисно для просування. Не варто дивуватися, але якщо пошуковики «просекут», що доменне ім’я є релевантним веб-ресурсу, для позначення якого воно використовується, то це неодмінно принесе «плюс в карму» сайту.

Обережніше з символами

Здійснюючи підбір домену, необхідно пам’ятати про те, що існує обмеження у використанні певних символів. Взагалі рекомендується використовувати латинські літери (і знак «-» при необхідності). З іншими ж потрібно бути вкрай обережними. До речі в зоні .рф можна користуватися кирилицею.

Такі обмеження викликані тим, що пошукові машини вміють розпізнавати далеко не всі символи адреси сайту. Наприклад, наш рідний Яндекс відносно недавно навчився розпізнавати імена, що містять символ підкреслення «_».

Варто відзначити, що багато реєстратори обіцяють зареєструвати домен, що містить будь-які символи. Зареєструють вони його без питань, але толку від цього не буде ніякого – ви просто станете власником «мертвого домену».

Рівень має значення

При виборі варто враховувати такий параметр, як рівень домену. Найпоширенішими і затребуваними є домени першого, другого і третього рівня. Домени першого рівня визначають приналежність до регіону (сегменту Інтернету) – приклад .ru.

Імена другого рівня — це, що більшість користувачів мережі Інтернет звикло бачити. Приклад domain.ru. Прикладом домену третього рівня є ім’я виду domain.domain.ru. Варто відзначити, що для «нормального життя» веб-ресурсу потрібно використовувати ім’я другого рівня (так як перший рівень не «світить» простому смертному, а третій – не в пошані у пошукачів).

Де взяти ідею для доменного імені

Що стосується варіантів підбору імені для сайту, то їх кілька. Можна спробувати придумати назву самому. Але у тих, хто має недостатньо розвинене уяву, можуть виникнути проблеми. Можна звернутися в спеціальну компанію (є й такі), яка допоможе придумати доменне ім’я.

До речі, дуже часто такі фірми можуть запропонувати купити вже зареєстроване ім’я «припасене спеціально для вас».

Існують також і спеціальні аукціони, на яких можна придбати «смачні» домени. Варто відзначити, що деякі імена можуть коштувати дуже дорого. Наприклад, домен sms.ru оцінюється принаймні 550 тисяч.е. Домен vodka.ru був проданий А. Лебедєвим «Російському стандарту» за 50 тисяч.е.

У кого купити

Що стосується придбання доменного імені, то до недавнього часу (2001 р.) в Росії був єдиний реєстратор — Російський науково-дослідний Інститут розвитку суспільних мереж. Але пізніше ситуація кардинально змінилася. На даний момент число великих реєстраторів, що надають розглядаються послуги, наближається до кількох десятків.

Серед них можна виділити такі, як webnames.ru, reg.ru, reggi.ru. Всі вони надають послуги хостингу та продажу доменних імен (домен без хостингу практично нічого не означає).

До речі, на сайтах реєстраторів можна в режимі онлайн підібрати ім’я для свого сайту. Зробити це досить просто. Варто розглянути дану процедуру на прикладі webnames.ru.

Для того щоб перевірити чи не зайнятий домен, потрібно вибрати цікаву для вас зону, ввести ім’я у відповідне поле і натиснути кнопку «Перевірити».

Як підібрати і зареєструвати домен

Після цього на екран будуть виведені результати проведеної перевірки. На їх основі можна проводити подальший підбір домену.

Отже, виходячи з усього вищесказаного, можна коротко сформулювати вимоги, яким має відповідати доменне ім’я:

  • воно повинно бути коротким і лаконічним, щоб користувач зміг його легко запам’ятати;
  • ім’я повинно бути тематичным, що впливає на його запам’ятовування, а також збільшує авторитет в очах пошуковиків;
  • не потрібно використовувати спеціальних символів, так як можуть виникнути проблеми з їх читанням пошукачами і браузерами;
  • для успішного просування сайту краще брати домен другого рівня.

Удачі, і пам’ятайте відомі всім слова: «як ви човен назвете, так вона і попливе». Це в якійсь мірі можна віднести і до веб-сайту.