Найпопулярнішою системою розміщення контекстної реклами в російськомовному сегменті інтернету на сьогоднішній день є Яндекс.Директ. Тому бізнесмен може звернутися до фахівців Яндекса і замовити рекламу. А для тих, хто не шукає легких шляхів і бажає самостійно в усьому розібратися, далі в статті буде представлена інформація про те, як отримати сертифікат Яндекс.Директ, який є підтвердженням того, що людина стала фахівцем в області контекстної реклами і тепер може надавати свої послуги всім бажаючим:

Доступ до сертифікації

Перше, що потрібно зробити – це перевірити, чи доступна для вас можливість отримання сертифікату, так як не кожен має на це право. Для співробітників рекламних агентств сертифікація стає доступною після трьох місяців роботи з Яндекс.Директ. Для звичайного рекламодавця існують наступні правила доступу до сертифікації:

 • Активне використання контекстної реклами Яндекс.Директ протягом 6 місяців;
 • Використання професійного інтерфейсу Яндекс.Директ при роботі з рекламними кампаніями;
 • Сума, витрачена на рекламу протягом трьох останніх місяців, повинна бути не менше 9000 рублів.

Щоб упевнитися, що всі перераховані вище пункти виконані і сертифікація доступна, необхідно увійти в Яндекс.Експерт під обліковим записом, під якою здійснюється рекламна діяльність:

Як отримати сертифікат Яндекс.Директ

Після того як умови доступу до сертифікації виконані, виникає наступне питання: «Як отримати сам сертифікат?». Претендент повинен пройти тест, який включає в себе 42 питання на наступні теми:

 • Формування вартості кліка;
 • Правила показу;
 • Характеристики та статистика рекламної кампанії;
 • CTR Яндекс.Директ;
 • Використання ключових фраз і мінус-слів:

Як отримати сертифікат Яндекс.Директ

Для успішного проходження тесту необхідно дати не менше 39 правильних відповідей із 42. Час, виділений на проходження тесту, обмежений і становить 30 хвилин. До такої перевірки знань варто поставитися з усією серйозністю, так як наступна спроба проходження може бути виконана лише через тиждень.

У разі повторної невдачі рекламодавець може пройти тест через три місяці, потім ще раз через три місяці, після чого надається остання спроба через півроку. Якщо і вона виявилася нерезультативною, то Яндекс.Експерт обнуляє всі спроби, і користувач може почати весь шлях з самого початку.

Крім того існують певні правила проходження тесту:

 • Кожен питання має тільки одну правильну відповідь;
 • Після того, як тест був початий, його вже не можна зупинити;
 • При випадковому закриття вкладки з тестом можна знову відкрити за умови, що не минув час, виділений на цей тест.

Яндекс.Експерт надає можливість будь-якому користувачеві з допомогою спеціального тесту отримати сертифікат фахівця Яндекс.Директ, який буде дійсний протягом року.

Навчання

Варто зазначити, що питання, які зустрічаються в тесті, можуть спантеличити навіть досвідченого фахівця. Тому не варто розраховувати, що без підготовки можна пройти тест з першого разу. У такій ситуації варто задуматися про те, щоб пройти навчання, спрямоване на глибоке вивчення всіх тонкощів роботи з контекстною рекламою в Яндекс.Директ.

Також можна пройти навчання під керівництвом наставника. Для цього потрібно вдатися до допомоги людей, які самі отримали сертифікат, що підтверджує їх професіоналізм:

Як отримати сертифікат Яндекс.Директ

В інтернеті можна знайти безліч таких пропозицій. Звичайно, це не безкоштовно, і варто уважно підходити до вибору компанії і наставника.

Економимо на рекламі за допомогою подарункового сертифіката

При оплаті рахунку в системі Яндекс.Директ з’являється поле, в яке можна ввести промо-код, який підтверджує, що користувач має подарунковий сертифікат Яндекс.Директ, що дає можливість замовити рекламу на суму, вказану в сертифікаті.

Найчастіше такий подарунок можна отримати на семінарах і конференціях, які проводить Яндекс. Також подарунковий сертифікат можна отримати при оформленні розрахункового рахунку для індивідуального підприємця в Альфа-Банку. Але існують певні умови, які повинні бути виконані для активації промо-коду:

 • володар сертифікату за останній рік не використовував Яндекс.Директ для розміщення реклами на своїх сайтах;
 • необхідно створити новий обліковий запис або використовувати ту, яка не застосовувалася для розміщення реклами;
 • необхідно наявність налаштована і готова до роботи рекламної кампанії;
 • щоб активувати промо-код, перша оплата в розмірі не менше 3000 рублів з урахуванням ПДВ;
 • промо-код можна використовувати тільки один раз.

Тобто, якщо рекламодавець отримав подарунковий сертифікат на 9000 рублів, то заплативши 3000, він буде мати на рахунку 12000 рублів. Досить приємний подарунок, особливо для підприємців-початківців. Така підтримка дасть змогу відразу ж почати рекламну кампанію в інтернеті та просувати свої послуги і продукти. При правильному підході віддача почне відчуватися досить швидко.

У цій статті представлена інформація про те, як проходить отримання сертифіката яндекс директ. Також описано процес одержання доступу до сертифікації та проходження тесту, за результатами якого Яндекс.Експерт видає сертифікат. Сподіваємося, що ці відомості можуть вам стати справжнім професіоналом у сфері контекстної реклами.