Якщо ви хочете займатися бізнесом в інтернеті, перше, що потрібно зробити, — це навчитися писати унікальний контент. Незважаючи на те, що слова «унікальний контент» звучать вже як кліше, вони не втратили свого значення з тих пір, як їх вперше використовували для опису важливості тексту в онлайн.

Чи працюєте ви над блогом, онлайн-магазином або резюме для пошуку роботи в мережі, в будь-якому разі якісний контент буде ключовим фактором для залучення трафіку, підтримки інтересу відвідувачів та виконання цільових дій будь то здійснення покупки, перепост, коментування, участь у благодійній акції і т. д. Що ж потрібно знати, щоб писати контент на професійному рівні?

Дослідіть вашу нішу

Слідкуйте за подіями на топових сайтах і блогах аналогічної тематики. Ви повинні добре володіти інтернет-сленг, бути в курсі останніх подій та актуальних проблем, про які говорять в мережі. Навіть якщо ви самі не пишіть регулярно на ті ж теми, здатність орієнтуватися в них може значно допомогти вам у складанні якісного контенту.

Чим більше ви будете читати і вникати в існуючі проблеми, тим простіше буде знайти ідеї, які могли б лягти в основу контенту для вашого сайту. Це допоможе вам знайти свій стиль і стати фахівцем в цій ніші.

Вивчіть свою аудиторію

Ви помічали, на скільки по-різному ви говорите, скажімо, з офісним працівником, вашим кращим другом і п’ятирічною дитиною? Це відбувається, тому що ви знаєте, як звертатися до того чи іншого слухача. Той же принцип працює і в відношенні онлайн-аудиторії.

Якщо вашою цільовою аудиторією є підлітки, ви, напевне, захочете спілкуватися з ними на їх мові, використовуючи гумор, сленг і яскраві, що привертають увагу фрази. Якщо ви захочете достукатися до домогосподарки, вам потрібно буде говорити максимально відкрито, тоном, що демонструє вашу надійність і знання справи. Усвідомлення того, що саме цікаво вашої цільової аудиторії, є найбільш важливим для досягнення бажаного ефекту. Не використовуйте заумні ускладнені фрази, не намагайтеся бути смішним, якщо це не те, що потрібно вашим читачам.

Як написати ефективний контент для вашого сайту

Заклик до дії

Ваш вміст може бути дотепним і захоплюючим, але при цьому не приносити бажаних результатів. Чому? Тому що він не спонукає читачів до дії. Писати потрібно так, щоб у читачів з’явилося відчуття залученості і бажання виконати цільове дію: підписатися на розсилку, зробити покупку, відвідати захід або «зафоллуить» вашу сторінку на Facebook. Замість сухих, ствердних фраз використовуйте слова, що закликають до дії. Пропонуючи товар чи послугу, мало дати розмите обіцянку «Ваше життя стане краще завдяки нашим продуктам». Ваші тексти повинні мати спонукальну форму: «Зробіть ваше життя краще з нашим продуктом». Намагайтеся писати ясно і переконливо.

Будьте лаконічні

У мережі потрібно писати стисло, передаючи тільки саму важливу інформацію. Ось просте вправу: почніть з написання статті з 500 слів, що описує ваш бізнес або послугу. Потім напишіть той же текст, але обмежтеся 300 словами, не втрачаючи суті при цьому. Далі можете спробувати укластися в 200 слів. Ви будете вражені тим, як швидко навчитеся писати короткі тексти, які при цьому будуть звучати переконливо, професійно і природно.

Як написати ефективний контент для вашого сайту

Ще одна пара очей зайвою не буде

Ви можете бути доктором філологічних наук, але навіть при цьому зайва пара очей, оцінює ваш текст, ніколи не зашкодить. Ми вже давно звикли покладатися на автокорректоры, але цього не буде достатньо, якщо ви хочете навчитися писати професійно.

Справа не тільки в орфографії і опечатки. Сторонній читач допоможе вам поглянути на ваш текст під іншим кутом, вказати на те, що ви як автор, могли втратити. Це дасть вам можливість обмінятися думками та отримати відгук ще до публікації на сайті. Не будьте занадто горді, щоб просити про допомогу. Для цього і потрібні друзі.

Стаття написана за підтримки Wix.