«Хлібні крихти» — це багаторівнева система навігації, яка повідомляє користувачам, де на сайті вони знаходяться в даний момент по відношенню до головній сторінці. У цій статті ми покажемо, як вивести «хлібні крихти» WordPress:

Що таке «хлібні крихти» і для чого вони потрібні?

«Хлібні крихти» — це термін, використовуваний для позначення ієрархічного меню навігації, представленого у вигляді ланцюжка посилань. Воно часто використовується в якості додаткового меню навігації.

«Хлібні крихти» відрізняються від системи меню навігації WordPress, використовуваної за замовчуванням.

Мета «хлібних крихт» — допомогти користувачам переміщатися по сайту. Вони допомагають зрозуміти, де зараз знаходиться користувач. Це також допомагає пошуковим системам визначити ієрархію посилань на веб-сторінки.

Пошукові системи, такі як Google, почали виводити «хлібні крихти» сайту в результатах пошуку. Це збільшує видимість сайту в результатах пошуку і покращує показник переходів:

Як на WordPress вивести «хлібні крихти»

Додавання хлібних крихт з допомогою Breadcrumb NavXT Plugin

Цей гнучкий і простий у використанні «хлібні крихти» WordPress плагін. Він має більше різноманітних функцій, ніж ви можете собі уявити. Перше, що потрібно зробити, це встановити і активувати плагін Breadcrumb NavXT. Після його активації необхідно перейти на сторінку налаштувань плагіна: Налаштування — Breadcrumb NavXT:

Як на WordPress вивести «хлібні крихти»

Для більшості сайтів підійдуть налаштування за замовчуванням. Але при необхідності ви можете внести зміни в налаштування параметрів.

Сторінка налаштувань поділена на кілька розділів. На вкладці «Загальні» ви можете визначити, яким чином плагін буде вести себе на сайті.

Тут можна змінити шаблон посилань. Ці шаблони використовують параметри Schema.org в теге посилання.

В розділі «Типи записів» ви можете задати «хлібні крихти» для записів, сторінок, а також будь-яких користувацьких типів записів. Ви можете вибрати варіант відображення ієрархії записів. За замовчуванням плагін буде використовувати ієрархію «Назва сайту > Рубрика> Заголовок запису».

Ви можете замінити елементи навігації тегами, датами або батьківськими елементами записів. Вкладки «Таксономії» і «Автори» мають подібні шаблони для посилань меню. Не забудьте натиснути на кнопку «Зберегти зміни».

Відображення Breadcrumb NavXT на вашому сайті

Для використання цього WordPress плагін «хлібні крихти» ви повинні відредагувати файли теми. Потрібно додати наступний код у файл header.php теми в тому місці, де будуть відображатися «хлібні крихти»:

Перейдіть на сайт і відкрити яку-небудь запис або сторінку. Ви побачите, що у вас вже відображаються «хлібні крихти».

Додавання «хлібних крихт» з допомогою Yoast SEO Plugin

Встановіть і активуйте Yoast SEO Plugin. Після активації плагіна потрібно перейти на сторінку SEO > Додатково встановіть прапорець для опції «Включити хлібні крихти»:

Як на WordPress вивести «хлібні крихти»

Після цього стануть доступні кілька параметрів, за допомогою яких ви можете змінити спосіб відображення «хлібних крихт». Налаштування за замовчуванням повинні підійти для більшості сайтів, але при необхідності їх можна легко змінити.

Після того, як ви закінчите, натисніть кнопку «Зберегти зміни».

Висновок хлібних крихт з допомогою плагіна Yoast SEO

Деякі теми вже підтримують «хлібні крихти» Yoast. Перейдіть на сайт і відкрийте будь-яку сторінку або запис, щоб перевірити, чи відображаються в них «хлібні крихти» WordPress. Якщо ні, то потрібно додати невеликий фрагмент коду в активну тему.

Вставте цей код у header.php своєї теми в кінці файлу:

‘,’

‘);} ?>

Ось і все, тепер ви можете перейти на свій сайт, там вже будуть відображатися «хлібні крихти».

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам.

Переклад статті «How to Display Breadcrumb Navigation Links in WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.