Якщо ви недавно створили сайт, і хочете, щоб люди якомога частіше заходили на нього, вам необхідно додати сайт в google. Тільки після цього дана система зможе побачити ваш сайт і проіндексувати його.

Google – найпопулярніша пошукова система в світі. Тільки в Росії на частку цього пошуковика припадає 70% запитів інтернет-користувачів. Існує два способи додавання сайту в Google – їх ми і розглянемо більш докладно.

Спосіб перший:

Для початку нам потрібно перейти за наступним посиланням: http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl.

У вікні введіть адресу вашого сайту, обов’язково починаючи з http://. У коментарях ви можете вказати ключові слова, за якими ваш сайт і проіндексує.

Це потрібно для того, щоб користувачем було легше знайти ваш сайт серед тисяч інших, і, звичайно, щоб він піднявся якомога вище в пошуковій видачі Google.

Наприклад, якщо сайт про красу, ключовими словами можуть стати: «засоби по догляду», «шкіра обличчя», «модні стрижки» тощо.

Після цього потрібно натиснути на кнопку «Add url» — все, у вас вийшло додати сайт в гугл (google). Тепер вам залишається тільки чекати, коли ж сайт, нарешті, з’явиться в індексі Google. Зазвичай це займає від однієї години до декількох тижнів:

Спосіб другий:

Переходимо за адресою: http://www.google.ru/webmasters/, там нам потрібно увійти в робочий кабінет, для цього достатньо натиснути на кнопку «Увійти в інструменти для веб-майстрів», після чого ми потрапляємо на сторінку авторизації та заповнення всіх необхідних полів.

Далі вам буде потрібно ввести пароль: для цього вам підійде логін і пароль від вашої пошти у Gmail, якщо ж у вас немає – можна зареєструватися відразу ж н цьому сайті:

Як додати свій сайт в пошукову систему Google?

При першому вході у вкладку «Інструменти для веб-майстрів» не може залишитися непоміченим полі «Додати сайт», яке розташоване в самому центрі екрану.

А адже все вірно: поки ми нічого не додали, Google хоче нам допомогти. Натисніть на цю кнопку і переходите до наступного вікна.

Тут, прямо під бажаною кнопкою «Додати сайт» з’явиться вікно, де потрібно буде вписати адресу сайту і деякі коментарі – ключові слова. Якщо ви все вписали – натискайте кнопку «Продовжити».

Погодьтеся, з’являється деяка невпевненість у правильності своїх дій, адже все відбувається якось дуже просто.
Після того, як пошукова машина побачила наше прохання, вона попросить підтвердити авторські права на сайт.

Ця процедура з’явилася відносно недавно особливо порівняно з «Яндексом», де вона була потрібна завжди.

Для того щоб підтвердити права на сайт, вам потрібно буде завантажити спеціальний файл. Після його завантаження на комп’ютер вам знадобиться допомога програми FTP-менеджера, яка зможе додати цей файл на ваш сайт.

Після того, як FTP-менеджер впорався з поставленим завданням, сміливо натискаємо кнопку «Підтвердити» — після чого потрапляємо в панель інструментів.

Половина справи зроблена – сайт вже доданий в пошукову систему. Тепер для кращої індексації потрібно додати карту сайту. Щоб здійснити цю затію, заходимо в пункт «Конфігурація сайту», де моментально відкриється підменю.

Там нас цікавить розділ «Файли Sitemap». Якщо ви натиснете на нього – він відправить вас на потрібну нам сторінку, де можна додати свою карту сайту.

Зверніть увагу на розділ «Відправити файл Sitemap». Клік по ньому відкриє для нас вікно, де ми впишемо шлях до сайту з його ж картою щодо кореневої директорії. Ми вже завантажили директорію в кореневу папку раніше, тому в робоче поле вписуємо «sitemap.xml».

Після проведених маніпуляцій відкриваємо полі «Відправити файл Sitemap», яке знаходиться праворуч від адреси нашої карти сайту і натискаємо на нього. Все, робота з додавання сайту в пошукову систему Google завершена. Тепер нам залишається тільки чекати.

Через якийсь час пошукова машина перевірить карту вашого сайту, після чого стане можливим спостерігати звіт по роботі ресурсу в панелі інструментів.

Вітаємо! У вас вийшло додати сайт в google.

На превеликий жаль, у Google немає такої опції, яка дозволяє прив’язувати сайт до якогось певного регіону, але можна в довіднику Google вказати, що сайт належить до певної організації.

Це полегшить пошук людей, і, звичайно ж, підвищить рейтинг довіри з боку пошукової системи.

Удачі!