У вигляді HTML-коду тег title виглядає таким чином:

Домашня сторінка кота Василя

Як правило, тег перебувати в блоці html веб-сторінки. А ось вже після нього зазвичай слідують такі META-теги, як description (опис) і keywords (ключові слова або фрази). Але, по правді сказати, взаємне розташування вищезазначених тегів не так вже й критично. Так що не варто хвилюватися з цього приводу.

Деякі програми для створення веб-сайтів і CMS (content management systems, системи управління контентом) можуть автоматично генерувати зміст тега title. Від вас вимагається лише інформація, а про решту вони самі подбають. Як правило, вони генерують заголовки приблизно такого змісту: «Page 1» «Page 2» або «Home Page». Якщо ви зустрінете подібні заголовки в інтернеті, то або сайт робив «чайник» у веб-дизайні, або просто ледачий людина (ну лінь йому вручну набирати).

Пошукові машини і відмінності теги

Всі без винятку (якщо вони і є, то авторові про це невідомо) пошуковики використовують заголовки сторінок для збору інформації про вашому веб-сайті. Саме слова із заголовка сторінки і видаються пошукачем після посилання на неї в так званій SERP (search engine results page, сторінка результатів пошукового запиту). Ось тому так важливо зміст того, що ви помістіть в свій заголовок — пошуковики ним дуже цікавляться ?

Заголовок веб-сторінки — це один із складових «великої трійки», тому він і настільки вагою для пошукового павука. А інші два складових цієї «трійки» — це видимий текст (інформація) і гіперпосилання, які посилаються на вашу сторінку (чим їх більше, і чим більше «пошуковий рейтинг» посилається сайту, тим вище ваш «рейтинг»).

Раціонально використовувати в заголовках назва фірми / компанії?

Протягом багатьох років я був категорично проти «засмічення» дорогоцінного місця в заголовку всілякими назвами фірм/компаній/продуктів і т. д. Тим не менш, зараз мені доводиться працювати з багатьма відомими брендами. Ось тут-то і довелося поміняти свою категоричність у зворотний бік. Для мене стало великим відкриттям, що розміщувати назву компанії в заголовку (навіть у його початку), дає прекрасні результати. Адже якщо ваша компанія володіє відомим брендом, то це навіть необхідно! Але навіть якщо ваша торгова марка (або назва компанії) на даному етапі і не настільки популярні, але у неї є шанс нею стати. В даному випадку саме заголовок дає відмінну можливість зробити вашу торгову марку впізнаваною.

Але це зовсім не означає, що в заголовку має бути тільки назва бренду. Навіть у відомих торгових марок і компаній в заголовку присутній добре запам’ятовується фраза або навіть дві. І це йде тільки на користь як для залучення відвідувачів, так і більш високого ранжирування в пошукових системах. Користувачі, яким вже знайома ваша компанія, без проблем знайдуть її за допомогою пошукової машини. Я думаю, що так вчинять і ті, хто навіть і не чув про вас, але шукає пропоновану вами продукцію.

Для прикладу, якщо ваша компанія називається «Коти Василь і Мурчик», і у вас є фірма р. Великі Миші, то заголовок для сайту «Коти Василь і Мурчик» не піде. В ось такий варіант вже краще: «Коти Василь і Мурчик. Лови мишей р. Великі Миші» Все це, звичайно, жарт, але в ній натяк ?

Даєш в заголовках ключові слова!

Крім пошуку за фразу «Лови мишей р. Великі Миші», вам би хотілося, щоб ваш сайт знаходився і за запитами схожим запитам відвідувачів. Адже треба враховувати всі варіанти (ну або як можна більше). Так ось розширимо наш набір ключових фраз такими: «Лови мишей», «Затримання мишей за винагороду» і т. п. Ну а раптом вам захочеться, щоб в пошукових запитах фігурував лише певний регіон (р. Великі Миші, наприклад). В даному випадку потрібно обов’язково у всіх заголовках згадувати про даному місті.

Таким прийомом ми відразу вбиваємо двох зайців» — відвідувачі будуть шукати сайт про лові мишей, та ще й самі будуть з цього регіону. «Але чи варто цим займатися?» — запитаєте ви. Для прикладу — людина набирає в пошуковику «Ловити мишей» і йому відразу ж видається список контор, які цим займаються, але З УСЬОГО СВІТУ! А адже клієнтові важливо, щоб фірми була територіально як можна ближче. Ось тут-то і згодиться включення назви міста в заголовок.

Для нашого прикладу «Лови мишей р. Великі Миші», можна використовувати такий заголовок:

Коти Василь і Мурчик. Лови мишей р. Великі Миші

або такий:

Коти Василь і Мурчик. Піймання мишей за винагороду р. Великі Миші

Як бачите, в заголовку є більш ніж достатньо місця для розміщення обох ключових фраз.
(Для довідки: пошукові машини в результатах пошуку видають від 60 до 115 символів заголовка).
Так що можна сміливо використовувати ось такий заголовок:

Коти Василь і Мурчик. — Лови мишей р. Великі Миші — Піймання мишей за винагороду, р. Великі Миші

Відзначу, що на даний момент пошукові машини незалежні від регістру; але я все ж намагаюся використовувати лише літери — так естетичніше. Раніше я часто використовував і заголовні букви в заголовках (у комбінації з прописними), так як для пошукача регістр запиту мав значення і результат пошуку був різним. Але я рекомендую відмовитися від використання заголовних букв, а то аж надто вони схожі на спам в SERP (search engine results page, сторінка результатів пошукового запиту).

Не можна не помітити ефективності від використання слова «р. Великі Миші» в заголовку двічі. Але тільки переконайтеся, що ці слова не йдуть один за одним. Для прикладу, сторінка із заголовком «Лови мишей р. Великі Миші р. Великі Миші. Піймання мишей за винагороду»
може потрапити в «сірий список» пошукової машини. (Пошукова машина розглядає дефіси і коми як прогалини, тому даний заголовок буде для неї з двома однаковими поспіль словами). Щоб убезпечити себе від цього, можна взагалі відмовитися від повторення слова більш ніж двічі.

Використовуйте зміст сайту як путівник.

Особисто я ніколи не беруся за складання заголовка сторінки, поки не сам її зміст не буде написано і оптимізовано під конкретне ключове слово (фразу). Спочатку Я аналізую, яким чином автор тексту розташував ключові слова в статті, а потім тільки беруся за заголовок. Якщо стаття написана грамотно і дотримується певної тематики, то в ній ви знайдете необхідну для заголовка. Просто виберіть декілька найбільш релевантних (часті) слова або фрази і вже на їх основі акуратно складіть заголовок вашої статті. Якщо ж виникають проблеми з пошуком, то необхідно переробити матеріал статті, щоб подібних проблем не виникало.

При написанні статті для сайту слід в голові прокручувати ключові фрази, які найбільш повно відображають ваш бізнес, а вже сам текст «закручувати» навколо них. Коли ж ви будете складати заголовок, то просто помістіть в нього ці ключові слова — і робота буде зроблена. Але тут я б не рекомендував вам поміщати ціле речення прямо з тексту заголовок. Мені досвід підказує, що пропозиції із заголовка та змісту статті не повинні бути однаковими.

Але що робити, якщо ваша ключова фраза не ну ніяк не хоче збігатися зі змістом статті?
Чи означає це, що ви не повинні розміщувати її в заголовку?

І так, і ні. З тих пір, як заголовок сторінки став таким важливим для пошукової машини, навіть якщо ви не бажаєте змінювати текст сторінки, можна досягти високих результатів, просто помістивши в цей тег<title>) ключову фразу. Тільки врахуйте, що чим більше заголовків відрізняються за змістом від основної інформації, тим менше шансів привернути до себе пошуковик.

Все ж найкращим варіантом залишається переписати текст на сторінці і наповнити його ключовими словами. Але це не говорить про те, що потрібно «заливати» всю сторінку від початку до кінця ключовими фразами. Не «ховати» їх у фон. Не робити їх такого маленького шрифту, що їх і помітити буде проблематично. А треба так їх використовувати, щоб їх було достатньо для пошукової машини, і вони б органічно перепліталися з основним змістом.

Коли-небудь спробуйте розмістити ключові фрази вашу сторінку, як я вам радив. І ви зрозумієте, що створювати гарні заголовки, які допоможуть вашому товару знаходити свого покупця, дуже просто і цікаво!