Основою будь-якого магічного заклинання є слова. Щоб воно подіяло, треба підібрати потрібне словосполучення. Той же принцип слід застосовувати і для підбору ключових сполучень слів. А якщо не виходить, то краще поворожити на кавовій гущі. Або на крайній випадок скористатися статистикою запитів Яндекса:

Що таке статистика пошукових запитів

На основі запитів побудований весь процес ранжирування пошукових систем. Для того щоб знайти потрібну інформацію (ресурс, на якому вона розташована), користувач повинен ввести потрібне поєднання слів, на основі якого буде проведений пошук. Це словосполучення називається ключовим словом або пошуковим запитом.

Статистика пошукових запитів являє собою дані, в яких зазначаються найбільш часто вживані поєднання слів, що вводяться користувачами. Така статистична інформація затребувана багатьма веб-фахівцями, власниками ресурсів, фахівцями в області SEO та авторами статей.

Для чого потрібна така статистика слів:

 • Рекламодавцям – за допомогою цих даних потенційний рекламодавець підбирає часто вводяться в пошуковик словосполучення, які найбільш релевантні щодо рекламованого товару чи послуги. Такий підбір дозволяє зробити застосовуються рекламні інструменти більш ефективними (зокрема, контекстну рекламу);
 • Веб-майстрам, SEO-фахівцям і власникам сайтів – правильний підбір ключових слів, уживаних у змісті контенту ресурсу, дозволяє зробити його більш видимим в результатах пошуку для користувачів;
 • Авторам статей – варто використовувати і підбирати ті ключові запити, які найчастіше застосовуються при пошуку інформації, що стосується теми статті. Найчастіше ключові слова надаються замовником матеріалу в технічному завданні;
 • Лінгвістам – вони часто використовують статистичну інформацію про пошукових запитах для дослідження тенденцій розвитку сучасної мови:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Особливості статистичних сервісів пошукових систем

Будь-яка поважаюча себе пошукова система має власний статистичний сервіс, на якому можна дізнатися частоту запитів. І за допомогою цих даних підібрати ключові слова. Але кожен з сервісів має ряд особливостей. Розглянемо можливості статистичних ресурсів кількох популярних пошукових систем:

 • Рамблер – видає найбільш точну інформацію. Дані про частоту вживання словосполучень (слів) виводяться у вигляді таблиці за певний період часу (місяць). У першому стовпці вказується кількість зустрічаються словосполучень на головній сторінці, а в другому – на всіх інших:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

 • LiveInternet – без реєстрації цей сервіс надає рейтинг сайтів, на які користувачі переходили після пошуку по певному ключовому слову. Інформацію можна отримати за заданий проміжок часу і за певних регіонах:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

 • Google – надає відразу два сервіси, які можна використовувати для перевірки ключових слів. Google Trends – показує популярні на сьогоднішній день тренди і дає можливість порівняти кілька пошукових запитів між собою. Всі дані по регіонах поширення і споріднених словосполученнями представлені у вигляді докладних графіків:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Google AdWords – видає більш детальну статистичну інформацію по підбору ключових слів. Інтерфейс сервісу має широкий набір налаштувань. Ідеально підходить для розширення існуючого семантичного ядра ресурсу і для створення початкового набору ключових слів:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Але більш докладно ми розглянемо статистику пошукових запитів Яндекса.

Статистичний сервіс Яндекса

У нашого «Яші» все набагато простіше. В цій пошуковій системі є один потужний статистичний сервіс Wordstat. Він ідеально підходить як для підбору ключових слів, так і для дослідження популярності пошукових запитів. Причому всі ці налаштування (в тому числі і регіональність) можна задати відразу на стартовій сторінці:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Якщо в Вордстат від Яндекса використовувати підбір «За словами», то система видасть статистичні дані за місяць за запитами, де використовувалося вказане ключове слово. У стовпці, розташованому поруч, буде наведена інформація про те, що ще шукали користувачі разом з зазначеним ключевиком:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Для отримання статистики з урахуванням географії поширення шуканого ключевіков активуємо перемикач «регіонами». Всі дані виводяться сервісом у вигляді таблиці, де в кількісному і процентному співвідношенні буде показана популярність словосполучення. З допомогою трьох верхніх вкладок можна отримати статистику по певним містах або регіонах:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Якщо вибрати параметр «Історія запитів», то сервіс видасть інформацію про кількість запитів за вказаною ключевику за певний період часу у вигляді графіка.

Синя крива показує коливання абсолютної кількості запитів за участю ключового слова. Червона крива відображає коливання популярності ключового слова щодо загальної кількості його показів. З допомогою двох вкладок дані можна групувати по тижнях і місяцях:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Тонкощі мови статистичних запитів

У більшості випадків пошукові системи надають свою статистику у дещо спрощеному вигляді. Тобто видаються дані по всім формам слова:

 • У множині і в однині;
 • У різних відмінках;
 • Опускаються прийменники.

Для отримання більш точної статистики запитів Яндекса за словами використовуються спеціальні формати запису з допомогою символьних операторів. Наприклад, нам потрібно отримати статистику тільки щодо конкретного ключевику (у будь-якій формі). Тоді це ключове слово потрібно взяти в лапки:

«вікіпедія»

Якщо потрібно отримати дані щодо вживання ключевіков тільки в певній словоформі, то використовується знак оклику:

«!вікіпедія»

Після введення такого запиту Wordstat видасть статистику лише за конкретною формою ключового слова:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Більш детально про правила визначення формату пошукових запитів можна дізнатися з технічної документації до пошукової системи.

Кілька порад по підбору ключових слів

 • Семантичне ядро сайту – це ті пошукові запити, по яких користувачі будуть знаходити ваш сайт. Тому до підбору ключових слів слід поставитися з усією серйозністю;
 • Підбір ключових слів відбувається після вибору тематичної спрямованості сайту;
 • Якщо ваш запит виявився низькочастотним (рідко вживаним), то сервіс пошукача може видати лише кілька словосполучень. Але цього замало навіть для невеликого ресурсу. Тому підбирати ключові слова доведеться з допомогою інших сервісів. Наприклад, semrush.com:

Все, що потрібно знати про статистику запитів Яндекса

Ну, а ще не варто забувати про таких ключових словах, як «спасибі» і «будь ласка». Деякі стверджують, що їх часте вживання пом’якшує навіть «цифрові» серця нещадних пошукових систем.