Кожна праця потребує оцінки. За добре написану контрольну учень отримує п’ятірку, а його тато за якісну роботу – високу зарплату.

У дорослому світі багато звикли вимірювати грошима, але ж гарне фінансове становище можливо лише завдяки відмінним показникам трудової діяльності.

Вони не завжди тягнуть за собою «золоті гори», але незмінно приносять моральне задоволення від робочого процесу, без якого людині непросто вести повноцінне, щасливе життя. Адже професійна діяльність займає третю частину всього часу нашого існування.

Для людей, зайнятих в сфері інтернет заробітку, не менш важливо знати, наскільки цінна їхня праця. Ті, хто працює над просуванням сайтів, завжди тримають руку на пульсі своїх досягнень. Розібратися, хто перший, а хто останній допомагає ранжування сайтів, про який і піде мова далі.

Суть поняття

Коли користувач вводить який-небудь запит в рядок пошуку – він очікує отримати відповідь, по-перше – швидко, а по-друге – точно. Щоб виконати ці дві умови – сайт з потрібною інформацією повинен з’явитися в результатах пошуку якомога раніше, бажано – першим.

Саме за це і відповідає ранжування. Важливо розуміти, що це не порядок, в якому сайти, розташовані на сторінці результатів пошуку, а саме технологія, що дозволяє здійснити подібну сортування.

Не можна розглядати ранжування виключно як механізм вибору найбільш відповідного ресурсу. Часто буває так, що пошуковий запит має різноманіття значень. Як приклад, можна привести слово «Волга».

Якщо спробувати знайти щось по такому запиту в Яндексі – на першій сторінці видачі буде отримано достатньо широкий спектр результатів: річка, мюзикл, автомобіль, назва магазину і футбольний клуб:

Такий набір отриманих тематик дозволяє з більшою ймовірністю задовольнити бажання користувача, замість того, щоб отримати десяток сайтів про річці. Ці і багато інші питання вирішуються за допомогою ранжирування, принципи якого вдосконалюються з кожним днем провідними фахівцями в цій області.

Чому це так важливо і потрібно

Уявіть собі бібліотеку. Традиційно, це місце, де зібрані знання попередніх поколінь для того, щоб сучасні читачі могли їх перейняти. Але як знайти те, що цікавить? Безумовно, книги лежать на полицях не просто так, а у відповідності з тематикою і, дуже часто, алфавітом.

Однак, все, що видно зі сторони – це назва, за яким сотні сторінок. Звичайно, займаючись таким пошуком, можна отримати більш широкий спектр знань, що не обмежується відповіддю на поставлене питання. Але якщо час не чекає – такий підхід вкрай незручний.

Таким чином, щоб визначити важливість ранжирування достатньо позначити основні переваги застосування даної технології.

Для початку визначимо переваги самої ідеї визначення порядку розташування ресурсів в пошуковій видачі:

 • Отримання найбільш відповідних (релевантних) запитом результатів. Як за помахом чарівної палички, пошук завжди дає результати, причому точні і вичерпні.
 • Швидкість пошуку набагато швидше. Можна класифікувати книги за назвою, тематикою, авторам, створити електронний каталог з алфавітним покажчиком, і все одно – ввести запит в рядок пошуку і натиснути на кнопку миші – незрівнянно швидше:

Все що потрібно знати про ранжуванні сайту

Тепер позначимо деякі переваги, що проявилися в процесі еволюції пошукових систем.

 • Зникнення безглуздих сторінок. Коли позиції сайту залежали виключно від кількості та щільності ключових слів – розумні люди почали тільки такі слова на своїх ресурсах і вживати. В результаті, першими в пошуку були джерела реклами, а ніяк не інформації. Тепер же цей «недуга» побороли, і можна насолоджуватися лише цінними, з точки зору запитів, ресурсами.
 • Відсіювання сайтів спеціальної категорії. На еротичних ресурсах не дуже-то вибирають методи залучення відвідувачів. У ключові слова можна записати хоч «м’яч, мітла, газонокосарка», і такі сторінки не повинні потрапити на очі користувачу, не шукає спеціально ресурси для дорослих.
 • Турбота про захист користувачів. Не можна стверджувати, що в інтернеті неможливо натрапити на шкідливі програми, однак методи їх виявлення удосконалюються, і ранжирування сайту в чималому ступені залежить від його безпеки.

Не варто забувати і про те, що технології ранжирування дають роботу величезній кількості людей, що прагнуть підлаштувати сайти під нові вимоги для високого перебування в пошуку. Тому, бути SEO-оптимізатором – це завжди головний біль, але й чималий інтерес.

Фактори і методи

Якщо розглядати внутрішню «кухню» проведення ранжування, то в якості основної складової даного процесу можна визначити релевантність – тобто відповідність інформаційного наповнення сайту введеному запиту.

Без цього не має сенсу існування пошукових систем, проте, всі навчилися наповнювати свої ресурси більш-менш непоганим контентом, тому необхідно визначати найбільш авторитетні сайти.

Для цього слід враховувати як внутрішні, так і зовнішні чинники ранжирування. До внутрішніх відносяться такі властивості інформаційного ресурсу, на які може впливати його творець.

 • Унікальне інформаційне наповнення. Пошуковики вкрай недружньо ставляться до копипасту. Тисячі однакових статей не принесли б ніякої користі.
 • Вік сайту. Чим старше ресурс – тим більше до нього довіру. Старий кінь не тільки борозни не псує, але й завжди перший.
 • Частота оновлення ресурсу. Якщо нова інформація з’являється на сайті разів у рік – навряд чи такий ресурс може бути актуальним і корисним.
 • Щільність ключів. Не можна розташовувати ключові слова дуже часто – пошуковик може вважати таку сторінку заспамленной і не проіндексувати. Якщо ж ключів «кіт наплакав», то робот не видасть сайт в результатах пошуку по необхідному запитом.

Зовнішні фактори виражаються в кількісних параметрах, таких, як тематичний індекс цитування і PageRank.

Нормативний метод ранжирування стоїть осібно, і є другим за значимістю після релевантності. Його варто роз’яснити більш докладно.

Гинуть люди за беклінків

Якщо говорити про основні витратах на пошукову оптимізацію сайту – то посилальне ранжування виступає головною статтею витрат. Можна виділити ключові особливості даного підходу.

 • Зворотні посилання. Це основоположний принцип посилальної оптимізації. Беклінків проставляються на інших сайтах і несуть звідти такий необхідний «вага».
 • Ключові слова, як анкор беклінків. Якщо посиланням із зовнішнього ресурсу виступає слово «автомобіль», то пошукові роботи будуть думати, що з більшою ймовірністю ваш сайт про колесах, бамперах і нових моделях машин.

У даному прикладі можна здогадатися, куди поведе посилання:

Все що потрібно знати про ранжуванні сайту

 • Вплив авторитетності ресурсів на якість беклінків з них. Цей параметр дозволяє непогано заробляти вже розкручених сайтів, а новим проектам – сподіватися на чудо в надії побачити ссилочку на себе з сайту президента.
 • Обмін бэклинками. У гонитві за пошуковим успіхом, ресурси могли нескінченно посилатися один на одного, розробляючи різні кругові схеми. Яндекс і Google активно борються з такими обмінами, причому досить успішно.
 • Щоб відповідати критеріям ранжирування, оптимізатори зазвичай йдуть на «базар» (біржу беклінків) і купують «самовар» (зворотні посилання). Однак, можна витратити більше часу і менше грошей, реєструючись в білих каталогах, проставляючи посилання в профілях форумів і користуючись можливостями dofollow-блогів.

Яндекс: історія і сучасність

Провідний вітчизняний пошуковик звик йти в ногу з часом, однак довгий час «кроки» залишалися прихованими від сторонніх очей, і можна було тільки здогадуватися про пошукових нововведення. Але з 2008 року особливості нових алгоритмів ранжирування стали оголошувати, попутно граючи в «Міста».

 • «Магадан» – з його появою в травні 2008 року, Яндекс став враховувати іноземні сайти, розуміти трансліт і збільшив число факторів, які впливають на ранжирування.
 • «Знахідка» – у вересні 2008 року разом з комерційними сайтами стали з’являтися інформаційні ресурси, покращився ранжирування пошукових запитів з використанням стоп-слів.
 • «Арзамас» – алгоритм ранжирування, який розпочав свою роботу у квітні 2009 року, принісши з собою картинки і географічну залежність. Недоліки алгоритму швидко виявили: він дозволяв виводити в топ сторінки з великою кількістю тексту, левову частку якого становили ключові фрази.
 • «Снежинськ» – у вересні 2009 року думка відвідувачів стало головним критерієм корисності сторінки, інформаційні ресурси окупували перші позиції в результатах пошуку.
 • «Обнінськ» – серпень 2010 року серйозно вдарила по продажу посилань, обмеживши колишній вплив покупних лінків на ранжування.
 • «Краснодар» – в грудні 2010 року стали з’являтися запити, які схожі з користувацькими, також введено категорії запитів.
 • «Рейк’явік» – у серпні 2011 року Яндекс почав видавати в результатах англомовні сайти.

Останні нововведення в більшій мірі торкнулися комерційні запити. Яндекс активно вводить скасування посилального ранжирування для них, тому варто зупинитися на особливостях класифікації відповідних сайтів більш докладно.
Комерція як результат пошуку

Попередні технології ранжирування комерційних ресурсів були неефективні і приводили до практично ідентичною оцінці сайтів по запитам даної тематики. Тепер же, з появою нових критеріїв, ситуація змінилася в кращу сторону, наданий нижче їх перелік:

 • Ступінь довіри відвідувача.
 • Інтерфейс оформлення замовлення.
 • Дизайн комерційного сайту.
 • Оцінка якості наданих послуг.

Все що потрібно знати про ранжуванні сайту

У кінцевому рахунку, оновлений метод ранжирування дозволить отримати більш коректні, з точки зору релевантності, результати пошуку.

Таким чином, ранжування сайтів дозволяє досягти таких результатів пошуку, які максимально відповідають вимогам користувачів, що вводять запити. Оптимізатори намагаються враховувати всі фактори, що сприяють потраплянню сайтів в топ пошукових результатів, в тому числі технології посилального ранжирування.

Алгоритми ранжирування в Яндексі розвивалися протягом багатьох років, а одним з останніх нововведень стало удосконалення обробки комерційних запитів і скасування посилального ранжирування для них.

Кожен оптимізатор мріє вивести свій сайт на вершину, і в цій нелегкій справі важливо зрозуміти, що пошукові системи – не вороги.

Технології ранжирування допомагають зробити всесвітню павутину більш корисною, а подорожі по ній – більш зручними.