Щоб про ресурс довідалося багато народу, потрібно запустити про нього «качку». Не знаєте, де її запускати? Найкраще в соціальних мережах. Адже саме ефективний засіб розкручування – це просування в соціальних мережах!

Особливості просування в соціальних мережах

Про використання соціальних мереж для просування сайтів та ведення бізнесу заговорили не так давно. Але це не завадило багатьом сколотити ціле багатство, маючи лише аккаунт у соціальній мережі. Основа всього цього криється в правильному просуванні в соцмережах:

Просувати свою сторінку або ресурс в соціальній мережі набагато простіше. Адже у відповідних тематичних групах легше знайти потенційних клієнтів. Та й публіка, що збирається в соціальних мережах, приходить туди, щоб поспілкуватися. А це багато в чому полегшує весь процес розкрутки.

Значення просування в соціальних мережах зросло настільки сильно, що його навіть виділили в окрему галузь маркетингу — Social media marketing (SMM). Згідно теорії SMM, розкрутка в соціальних мережах є вкрай ефективною. Адже в основі подібного просування лежать довірчі відносини між користувачами соціальних мереж.

Основою SMM є створення і розміщення контенту довірчого характеру на «добре проглядаються» майданчиках соціальної мережі.

Це можуть бути розкручені співтовариства або паблики з безліччю учасників. Подальше просування відбувається за рахунок соціальних зв’язків між користувачами. Одним з найбільш ефективних напрямків SMM вважається просування груп ВКонтакте.

Особливості просування груп ВКонтакте

Провідна російська соціальна мережа підходить для просування різних товарів, послуг і ресурсів. І все це завдяки наявності великої кількості тематичних співтовариств. Тому популярна група може стати джерелом гарного доходу.

Ось декілька порад і рекомендацій для просування групи ВКонтакте самостійно:

 • Чим більше друзів, тим швидше просування – більшість користувачів стають учасниками групи, якщо в неї вступив знайомий або друг. Так що, чим більше у засновника друзів, тим швидше група стане популярною;
 • Якість контенту – головним джерелом розкрутки групи в соціальних мережах є репостинг. Але щоб учасник помістив на свою стіну запис зі сторінки групи, в ній потрібно розміщувати по-справжньому якісний і цікавий контент. При вузькій спрямованості спільноти пріоритетними є свіжі новини і матеріали, що стосуються основної тематики групи;
 • Постійний моніторинг активності – статистика доступна адміністратору групи з рамках його облікового запису. Для швидкого росту популярності групи потрібно проводити регулярний (краще всього – щоденний) аналіз статистичних даних.

У спрощеній формі такий аналіз зводиться до зіставленню впливу публікованих матеріалів на зростання відвідуваності і кількості учасників групи. Таким чином, можна відсікти все неактуальне і зосередитися на найбільш популярних темах.

Використання качки для просування в соціальних мережах

 • Вік учасників і відвідувачів – аналіз вікових даних аудиторії більш важливий на перших парах розкрутки. Ця статистика також доступна для адміністратора групи в рамках його облікового запису. Загальна статистика за провідної російської соціальної мережі говорить про те, що вік більшої частини користувачів груп в контакті становить 25-40 років;
 • Хороша статистика – хороші гроші. При виборі майданчика під рекламу основна увага приділяється популярності групи. Тому рекламодавець може попросити адміністратора надати для ознайомлення всю статистику по групі;
 • Час публікації – протягом дня користувача активність зазнає кілька серйозних стрибків. Найбільший сплеск активності спостерігається в 9 годин ранку і о першій годині дня (13-00). Інші піки припадають на вечір (між 19-00 і 22-00). Саме у ці періоди краще всього розміщувати пости. Тоді їх прочитає більше число користувачів;
 • Сумнівний доказ – чим більше учасників у групі, тим швидше зростає її популярність. У цьому випадку спрацьовує «стадний інстинкт»: відвідувачі йдуть туди, де більше народу. Ця аксіома вірна не тільки по відношенню до спільнот в контакті, але і до будь-якої соціальної мережі. Але швидко збільшити кількість учасників групи можна лише нетрадиційним шляхом.

Багато радять перед початком просування групи з допомогою ботів або фейків нагнати чисельність її постійних учасників до 2-3 тисяч. Тоді просування буде відбуватися набагато швидше.

Особливості просування в Однокласниках

Просування в Однокласниках має ряд особливостей. Характерні риси цієї соціальної мережі, які потрібно враховувати при розкручуванні:

 • Функціонал користувальницького інтерфейсу соціальної мережі дозволяє створювати кілька типів груп: по інтересам або для ведення бізнесу. Останній тип передбачає, що творець має всі права на розповсюдження продукції або послуг:

Використання качки для просування в соціальних мережах

 • На відміну від інших соціальних мереж, аудиторію Однокласників на 56% становлять жінки. Це варто враховувати при виборі тематики групи, реалізованого товару або послуг;
 • Розкид вікової категорії користувачів цієї соціальної мережі становить від 25 до 44 років. Тобто, тут переважає аудиторія трохи старше, ніж в інших соціальних мережах;
 • Велика частина користувачів Однокласників на просторах цієї соціальної мережі спілкуються з родичами. А це означає, що рівень довірчих відносин між ними набагато вищий, ніж в інших соціальних мережах. Так що правильно поданий товар або послуга швидко стануть популярними;
 • Вартість професійного просування в Однокласниках в рази менше, ніж в інших соціальних мережах. Хоча ці ціни теж кусаються…

Використання качки для просування в соціальних мережах

 • Найефективнішим методом просування в цій соціальній мережі вважається розміщення реклами співтовариства в інших розкручених групах, близьких за тематикою.

Особливості просування в Facebook

Особливістю Facebook є його міжнародність. Якщо всі вище описані соціальні мережі, що називається «вітчизняного виробництва», то ця соціальна мережа охоплює більшою мірою зарубіжні країни. При вмілому підході цю особливість можна використовувати з вигодою для себе.

Згідно актуальною статистикою, в Фейсбук «мешкає» забезпечена публіка, схильна багато купувати через інтернет.

Але не варто спокушатися. Судячи по тій же статистиці, основну частину користувачів соціальної мережі Facebook утворюють бізнесмени, керівники і айтішники. Загалом, весь просунутий люд зібрався тут. Тому і якість пропонованого повинно бути на рівні.

Популярністю тут користуються певні види товарів і послуг:

 • Електронні гаджети;
 • Книги (в основному про бізнес);
 • Продаж авіаквитків та туристичних путівок;
 • Автомобільні аксесуари;
 • Продаж та розкрутка брендового одягу.

Незважаючи на досить велику активність користувачів, роль контекстної реклами в цій соціальній мережі зводиться до другорядної. SMM-маркетологи давно помітили цю особливість.

Тому при розкручуванні сторінки у Фейсбук більше уваги приділяється постинг і репостингу. Тим не менш, в мережі іноді зустрічаються публікації, пропонують обмін посиланнями на бартерній основі:

Використання качки для просування в соціальних мережах

Кілька слушних порад:

 • Якщо групі або сторінці не вистачає лайків, не обов’язково купувати фейкові. Потрібно лише правильно зацікавити користувачів. Наприклад, можна провести лотерею серед всіх учасників групи. Призом може стати серйозна знижка на товар, послугу. Або квиток в кіно (театр) на двох. Повірте, це набагато дешевше, ніж замовляти розкрутку у фахівців.

Вартість професійної розкручування в Facebook в 4 рази дорожче аналогічної розкручування в Однокласниках («кусючі ціни» ще помножте на 4).

Використання качки для просування в соціальних мережах

 • Зробіть естетичний дизайн сторінки. Зображення шапки має залучати погляд користувача і повідомляти йому, про що ваша сторінка. Всі написи на верхньому зображенні робіть великим шрифтом. При цьому анонсує текст повинен бути коротким, але інформативним.
 • Використання качки для просування в соціальних мережах

 • В публікаціях та дизайні сторінки потрібно тиснути на «больові точки» користувачів – однією з них є ретро стиль. Вибір больової точки залежить від тематичної спрямованості сторінки і цілей просування.

Тонкощі просування в Instagram

З недавніх пір Instagram став повністю доступний через Facebook. Тому варто синхронізувати між собою обидва ресурсу. Це дозволить розширити «площа поразки» серед користувачів. Ще кілька порад по справі:

Використання качки для просування в соціальних мережах

 • В Instagram пошук графічних даних частіше відбувається за допомогою хеш-тегів. При розробці свого хеш тега намагайтеся надати йому якомога більше смислового співзвучності з графічним вмістом свого облікового запису;
 • Не варто нехтувати вбудованої в Instagram можливістю створення візиток. Їх можна розмістити не тільки на своєму сайті, але й на сторінках соціальних мереж:

Використання качки для просування в соціальних мережах

 • При публікації своїх знімків намагайтеся дотримуватися однієї загальної тематики. Така тематичність досить затребувана серед користувачів;
 • Намагайтеся коментувати роботи тих користувачів, які залишили відгуки на ваші знімки. Це не тільки правило хорошого тону, але й засіб залучення нових відвідувачів.

З чого почати?

Якщо не знаєте з чого почати просування в соціальних мережах, то почніть з спілкування. Побудьте в «шкурі» звичайного користувача соціальної мережі. Проаналізуйте, чого не вистачає на вашій сторінці. Або поставте це питання своїм друзям і близьким. Погляд зі сторони завжди ясніше. З часом користувачі самі прийдуть до вас. Адже хороший товар ще ніколи на полицях не залежувався!