CloudFlare – одна з провідних сучасних мереж доставки контенту (Content Delivery Network, CDN). Сервери цієї фірми розташовані в стратегічно обраних дата центрах по всьому світу, щоб прискорити доставку статичних файлів відвідувачам вашого сайту.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як включити підтримку CloudFlare в ваш WordPress-сайт.

Швидкість і безпека – найважливіші параметри роботи сайту. Вони не тільки безпосередньо впливають на те, як ваш сайт приймають користувачі, але і в значній мірі визначають його рейтинг в пошукових системах. Google протягом декількох років не перестає говорити про час завантаження сторінки, як про один з ключових чинників ранжирування сайтів.

При аналізі повільних сайтів за допомогою Google Page Speed Insights першою рекомендацією зазвичай є використання CDN. Далі в статті я продемонструю, яким чином використання мережі доставки контенту може підвищити швидкість роботи вашого сайту.

Крім опису конкретного постачальника послуг CDN – CloudFlare – я познайомлю вас з основними концепціями і перевагами використання CDN в цілому.

Що таке мережа доставки контенту?

Простіше кажучи, коли ви орендуєте домен і хостинг, компанія-хостер зберігає всі ваші дані в одному дата-центрі, розташованому в конкретному місті. При перегляді вашого сайту одержують перевагу ті користувачі, які географічно розташовані ближче до цього дата центру та мають короткий інтернет-канал до нього.

Користувачі, які розташовані в інших містах, країнах, на інших материках змушені терпіти великі затримки, пов’язані зі своєю віддаленістю від вашого сервера.

CDN вирішує цю проблему за рахунок створення копій ваших статичних даних (зображень, скриптів, стилів, шрифтів) на серверах, розташованих в інших географічних локаціях.

Коли відвідувач заходить на ваш сайт, це статичний контент доставляється з сервера, розташованого як можна ближче до відвідувача. Це зрозумілим чином зменшує затримки при зверненні до сайту і час завантаження сторінок.

Переваги використання CDN

Крім прямих переваг CDN, що виражаються в скороченні часу завантаження сторінок, є й інші, неявні вигоди. Розглянемо їх докладніше.

Збільшення числа потоків завантаження

Сучасні браузери вміють завантажувати з Мережі декілька файлів одночасно. Зазвичай кількість одночасних з’єднань обмежується для кожного домену окремо.

Це означає, що якщо в сторінку вбудовано 6 файлів (зображень, CSS-стилів, скриптів тощо), а ліміт одночасних з’єднань у браузері встановлений в значення 5, то браузер не закачуватиме шостий файл, поки завантаження хоча б одного файлу з перших п’яти не буде завершена. У результаті час завантаження сторінки збільшується.

Але файли, що зберігаються в CDN, завантажуються з іншого домену, ніж основна сторінка. Тому при зверненні до них браузер може відкрити ще кілька одночасних з’єднань, в результаті чого швидкість завантаження сторінки потенційно зросте.

Зменшення показника відмов

Показник відмов у веб-аналітики – це відсоток користувачів, загрузивших не більше однієї сторінки вашого сайту. Відмова відбувається тоді, коли перша сторінка не мотивувала користувача на продовження роботи з сайтом, наприклад, виявилася не релевантної.

Відмова може статися і в тому випадку, коли сторінка вантажилася так довго, що користувач не дочекався її завантаження і перейшов до іншого сайту, а потім забув про неї.

Google враховує показник відмов у ранжируванні сторінок. Чим нижчий цей показник у вашого сайту, тим вище його місце в результатах пошуку.

Покращене керування трафіком

Використання CDN економить трафік вашого основного сайту, так що в разі раптового напливу відвідувачів (наприклад, якщо ваш пост став вірусним) у вас більше шансів залишитися в мережі.

Підвищення безпеки

CDN мають всі засоби для блокування DDoS-атак та іншого небажаного трафіку. Також більшість постачальників CDN надають такі додаткові послуги, як аналіз активності відвідувачів і списки фільтрації.

Зниження витрат на підтримку веб-сайту

Якщо ваш тариф хостингу обмежений по трафіку, ви можете заощадити на основному хостингу, перенісши всю статику в CDN. У ряді випадків комбінація «хостинг з лімітованим трафіком + CDN» коштує дешевше, ніж тариф з безлімітним трафіком.

Чим відрізняється CloudFlare CDN?

CloudFlare – один з провідних постачальників послуг доставки контенту. Його сервери розташовані в ключових точках по всій земній кулі, що дозволяє доставляти ваші файли користувачам за найкоротшим маршрутом.

Крім того, CloudFlare може допомогти вам в оптимізації вашого сайту, взявши на себе об’єднання і мінімізацію ваших скриптів і стилів:

Іншою перевагою CloudFlare є велика спільнота активних користувачів, яке допомагає вдосконалювати сервіси CloudFlare і виявляти мережеві загрози.

Коли загроза безпеки розпізнана і підтверджена інформація про неї заноситься в центральну базу даних CloudFlare і використовується всіма серверами доставки контенту. Це значно підвищує безпеку даних клієнтів.

Гнучка настройка, висока якість обслуговування і величезна кількість користувачів виділяють CloudFlare серед конкурентів, що дозволяє таким великим хостерів, як Bluehost і HostGator, рекомендувати сервіси CloudFlare додатково до своїх тарифних планів.

Налаштування CloudFlare для вашого сайту

Насправді неважливо, на якій платформі працює ваш сайт; налаштувати CloudFlare на роботу з ним можна двома основними способами. Для цього потрібен лише доступ до управління вашим доменним ім’ям. Розглянемо обидва способи.

Конфігурація за допомогою панелі управління хостингом cPanel

Як я вже говорив, великі хостинг-провайдери можуть включати підтримку CloudFlare в свої тарифні плани. В цьому випадку все можна налаштувати прямо в панелі управління хостингом:

Використання CloudFlare в WordPress

Крок 1

Щоб почати настроювання, клацніть по іконці «CloudFlare» в розділі «Domain Management» (управління доменами) панелі управління вашого хостингу. На ілюстрації показано, як виглядає відповідний розділ в панелі cPanel хостера HostMonster:

Використання CloudFlare в WordPress

Для початку пропонується скористатися безкоштовним сервісом CloudFlare CDN. Якщо ви вже зареєстровані в CloudFlare, зайдіть в «Account» і введіть там дані свого облікового запису.

Крок 2

Коли ви ввійдете в CloudFlare, ви зможете побачити список доменів, асоційованих з вашим акаунтом:

Використання CloudFlare в WordPress

Я видалив імена своїх доменів зі списку з міркувань приватності, але ви можете бачити, як відображається статус кожного домену. Сіра хмарка означає, що сервіс CloudFlare CDN на даному домені не активний, оранжеве – активний.

Крок 3

Щоб скористатися сервісом, потрібно лише клікнути на посиланні «Activate» («Активувати»). Хостер сам змінить настройки DNS-серверів і зробить все інше.

Врахуйте, що безкоштовний сервіс CloudFlare досить обмежений в можливостях. Проаналізуйте свої потреби і виберіть потрібний вам тариф CDN на сайті CloudFlare.

Ручна настройка CDN на сайті CloudFlare

Щоб налаштувати підтримку CloudFlare CDN для сайту, розташованого на будь-якому хостингу, вам потрібно виконати наступні дії.

Крок 1

Зайдіть на сайт CloudFlare і підпишіться на безкоштовний сервіс:

Використання CloudFlare в WordPress

Крок 2

Додайте свій сайт в список на CloudFlare і почекайте, поки сервіс проаналізує ваші доменні запису. Це може зайняти близько хвилини:

Використання CloudFlare в WordPress

Крок 3

Ви побачите список DNS-записів для різних піддоменів з IP-адресами, на які вони посилаються. Ви можете залишити лише потрібні піддомени, а решта видалити:

Використання CloudFlare в WordPress

Повторю: активні і не активні домени позначаються іконками помаранчевого і сірого кольору відповідно. Перегляньте зі своїми записами, внесіть необхідні зміни до списку доменів і приступайте до наступного етапу.

Крок 4

Вам буде запропоновано вибрати план обслуговування на CloudFlare. Тарифні плани відрізняються трьома параметрами: вартістю, безпекою та продуктивністю:

Використання CloudFlare в WordPress

Є три варіанти обслуговування, що розрізняються по вартості: «Free«, «Pro» і «Business«. Ось їх опис:

Використання CloudFlare в WordPress

Є три варіанти обслуговування у плані продуктивності: «Тільки CDN», «CDN і основна оптимізація», «CDN і повна оптимізація»:

Використання CloudFlare в WordPress

Нарешті, пропонується вибрати налаштування безпеки CDN:

Використання CloudFlare в WordPress

Крок 5

Вибравши пакет обслуговування, ви зможете отримати адреси DNS-серверів CloudFlare. Скопіюйте їх в налаштування доменного сервісу вашого реєстратора доменних імен.

Синхронізація інформації між серверами DNS може займати від декількох хвилин до 48 годин, тому будьте гранично уважні і терплячі.

Додаткові можливості CloudFlare

Існують деякі додаткові можливості, про які не завадить знати всім користувачам CloudFlare:

Використання CloudFlare в WordPress

Apps (додатки)

Платні та безкоштовні сторонні веб-додатки можуть здійснювати моніторинг і аналіз продуктивності вашого сайту, автоматичний переклад контенту та інші послуги. Кожне додаток потрібно налаштовувати окремо:

Використання CloudFlare в WordPress

Analytics (аналітика)

CloudFlare надає своїм клієнтам детальний аналіз відвідуваності підключених доменів при кліку на посилання «Analytics» на головній панелі сайту:

Використання CloudFlare в WordPress

Threat Control (спостереження за погрозами)

Тут ви можете отримати список IP-адрес користувачів, які підозрюються у шкідливої діяльності або здійснювали спроби зашкодити вашому сайту, але не досягли успіху. Якщо хочете, можете остаточно обмежити доступ до ваших ресурсів з цих адрес.

Плагін CloudFlare для WordPress

Сервіс CloudFlare створив також спеціальний плагін для користувачів WordPress. Цей плагін не замінює описаних нами методів налаштування CDN.

Його основне призначення кімнат – допомогти визначити IP-адресу коментаторів на вашому сайті. Також цей плагін збирає дані про спамерах, щоб можна було ефективно банити їх по IP-адресою на рівні всієї мережі доступу до контенту:

Використання CloudFlare в WordPress

Висновки

Використання CDN допомагає підвищити безпеку сайту і прискорити завантаження сторінок. CloudFlare на поточний момент є лідером в CDN-бізнесі і надає вражаючі пакети послуг як безкоштовно, так і за конкурентними цінами.

Для невеликих сайтів і особистих блогів цілком підходять безкоштовні тарифи CloudFlare. А от великим інтернет-бізнесу не заважає потурбуватися платній підтримкою, що дозволяє оперувати гігантськими обсягами трафіку і підтримувати безпеку свого сайту на належному рівні.

Переклад статті «Integrating CloudFlare With WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.