Віджети для WordPress – незалежні змістовні блоки, які розташовуються в бічних колонках сайту або в його підвалі (футері). Інколи вони розташовуються в спеціальних областях, які передбачені тим чи іншим шаблоном WordPress.

Віджети знаходяться у розділі «Зовнішній вигляд» адміністративної панелі WordPress. Вся інформація, яку бачить відвідувач в правому або лівому боковому меню, виводиться саме через віджети.

Основні з них – це сторінки, свіжі записи, архіви, рубрики, хмара міток, свіжі коментарі, пошук і календар:

Додавання віджетів WordPress

При додавання віджетів, слід пам’ятати одне важливе правило: слід додавати тільки, дійсно, потрібні додаткові блоки.

З допомогою віджетів сайт повинен набувати не тільки гарний вигляд, але і забезпечувати максимально зручне і ефективне користування ресурсів. При додаванні всього підряд, юзабіліті блогу сходить на непробачно низький рівень.

Крім основних віджетів, передбачених самим движком, існують і інші незалежні блоки. Такі віджети розроблені індивідуально для кожного шаблону. Звичайно, зручніше працювати, коли віджети для WordPress росіяни, тому шаблони краще вибирати русифіковані.

Також додаткові віджети встановлюються за допомогою спеціальних плагінів або HTML — коду, як, наприклад, віджет ВКонтакте для WordPress.

Віджети додаються досить просто: потрібно просто перетягнути потрібний блок з лівої області в область сайдбара або футера (підвалу). Блоки будуть розташовуватися в такому порядку, в якому ви їх поставите.

Росіяни віджети

Русифіковані віджети можна знайти на різних сайтах, що пропонують широкий вибір тем і плагінів. Тут варто зауважити, що зручніше міняти не тему, а встановлювати необхідний плагін або віджет, так дизайн сайту залишиться незмінним.

Крім того багато віджети можна встановлювати за допомогою спеціального HTML-коду. Це відноситься до різних сервісів, які ви хочете додати на свій блог: ВКонтакте, Facebook, YouTube і так далі.

Найбільш популярні віджети

Найбільш популярними віджетами для WordPress є:

 • Свіжі записи. Даний віджет відображає для відвідувачів посилання на останні статті автора блогу, роблячи навігацію по сайту більш зручною:
  Віджети для WordPress – посібник для початківців вебмайстрів
 • Свіжі коментарі. Це блок, що відображає останні коментарі, які були залишені на сайті:
  Віджети для WordPress – посібник для початківців вебмайстрів
 • Пошук. Дуже зручний віджет абсолютно для всіх сайтів. Допомагає відвідувачу знайти потрібну інформацію на сайті за словом або фразою:
  Віджети для WordPress – посібник для початківців вебмайстрів
 • Текст. Дуже корисний віджет. Саме він дозволяє додавати сторонні незалежні блоки, а також рекламні оголошення на сайт за допомогою HTML-коду.

  Крім цього, за допомогою віджета «Текст» на блозі можна додати різноманітні лічильники, підписки, соціальні кнопки і так далі:

  Віджети для WordPress – посібник для початківців вебмайстрів

 • Хмара міток. Даний віджет відображає популярні мітки, які характеризують основні теми статей та іншого контенту, що публікується на сайті:
  Віджети для WordPress – посібник для початківців вебмайстрів
 • Архів. Віджет «Архів» здатний відображати інформацію сайту у хронологічному порядку аж до місяця і дня:
  Віджети для WordPress – посібник для початківців вебмайстрів

З сторонніх віджетів найбільшою популярністю користуються блоки «Топ коментаторів», різні віджети від «ВКонтакте», а також лічильники від сервісів LiveInternet і Яндекс.Метрика.

Тепер ви точно знаєте, що таке віджети для WordPress і як їх правильно використовувати.

Удачі Вам!