Слідом за модою на «прокаченные» автомобілі прийшла мода на «тюнінговані» сайти. Але щоб конкретно прокачати свій ресурс, потрібно вкладення коштів. Чи потрібно бути досвідченим програмістом. Для всіх інших залишається лише засіб легкого тюнінгу – віджети для сайту.

Брязкальця для сайту?

Звичайно, брязкальцями з них є не всі. Багато з віджетів дуже корисні. Але велика їх частина служить лише для прикраси сайту.

Віджет являє собою маленьку програмку (графічний модуль), що вбудовується в код html. В основному віджети служать для розширення функцій інтерфейсу сайту.

Велика частина таких програмок є інформативними, тобто використовуються для візуального відображення певної інформації:

 • Часу;
 • Погоди;
 • Котирувань валют;
 • Заторів на дорогах.

Чи використовуються як елемент візуального оформлення сайту:

 • Анімація.
 • Розумні думки.
 • Міні-гра.

Одним словом, брязкальця.

Аналогом віджетів для сайту є так звані «гаджети», що розміщуються на робочих столах пристроїв, що працюють під управлінням різних операційних систем.

Віджети також використовуються для процедури швидкої ідентифікації користувачів на сайті за допомогою авторизації в соціальних мережах. До них відноситься і віджет Facebook для сайту:

Віджети для сайту – брязкальця або розширення функціоналу?

Нестачі в різноманітних віджетах немає. Велика кількість подібних розширень доступно в мережі, причому на будь-який смак і колір. Якщо раніше більша їх частина була на англійською мовою, то зараз є і росіяни.

На чому пишуться віджети для сайтів

Велика частина віджетів являє собою офлайновий графічний модуль, здатний працювати на стороні клієнта без постійного підключення до всесвітньої павутини. До таких програмкам відносяться віджети годин або календаря.

Деякі вбудовані розширення вимагають короткострокових підключень до мережі. До них належать погодні або валютні модулі, а також віджет Однокласники для сайту.

Всі вони пишуться в основному на JavaScript, код якого вбудовується у теги html. Останнім нововведенням у їх реалізації є використання Flash-анімації. Ці віджети характеризуються наявністю рухомих анімованих об’єктів. Вони також відносяться до оффлайновим графічним модулів.

Віджети для популярних CMS

Більш зручним і великим функціоналом для розміщення володіють модулі для популярних CMS. Їх особливості можна розглянути на основі віджетів WordPress. У чому їх зручність:

 • Можна завантажити з офіційного сайту через функціонал адміністративної панелі;
 • Легко інтегрується – також з допомогою адмінки;
 • Вони спочатку заточені під дану CMS.

Віджети для сайту – брязкальця або розширення функціоналу?

Пошук віджетів для WordPress за допомогою адміністративної панелі здійснюється через вкладку «плагіни».

Віджети соціальних мереж

Якщо з іншими віджетами зрозуміло, то навіщо на сторінку сайту потрібні значки популярних соціальних мереж, потрібно ще розібратися.

Звичайно, це красиво. Деякі можуть додати, що це модно. Те ж саме, як футболка з ім’ям і фотографією популярної особистості. Але справа не тільки в цьому.

Віджети соціальних мереж для сайту потрібні не тільки для залучення уваги. Будь-який користувач, що зайшов на ресурс, і яким сподобалося його вміст, захоче підписатися на розсилку сайту.

Щоб це зробити пару років тому, користувачеві доводилося заповнювати громіздку форму реєстрації. Все це займало багато часу. А зараз для підписки необхідно лише клікнути по іконці улюбленої соціальної мережі.

Другий позитивний момент такого розміщення полягає у безкоштовної розкрутки сайту серед користувачів соціальних сет. Розмістивши віджет Фейсбук на сайт, при кликании по його іконці або залишеній коментарі посилання на ресурс буде відображена на персональній сторінці користувача соціальної мережі.

Абсолютно очевидно, що це посилання побачать і інші користувачі. Таким чином, реалізується принцип «зіпсованого телефону» або сарафанного радіо.

Розмістити такий віджет на своєму ресурсі досить просто. Розглянемо спрощений варіант цієї процедури на прикладі віджета ВКонтакте для сайту. З його допомогою можна «лайкати» ресурс, де він буде розміщений:

Віджети для сайту – брязкальця або розширення функціоналу?

 • Переходимо на сайт соціальної мережі ВКонтакте. Внизу головної сторінки знаходимо пункт меню «розробників» і переходимо за посиланням;
 • На наступній сторінці праворуч вибираємо іконку «авторизація і віджети для сайту»;
 • Вибираємо віджет «мені подобається».

На наступному кроці потрібно налаштувати відображення іконки соціальної мережі, визначити її розміри і вказати адресу свого ресурсу:

Віджети для сайту – брязкальця або розширення функціоналу?

Також тут можна вказати тематику порталу, на якому буде розташована кнопка. Це може бути важливо для розкрутки сайту, якщо він є тематичним.

Як варіант, можна вибрати віджет групи ВКонтакте для сайту, тематична спрямованість якої відповідає ресурсу. Після цього потрібно скопіювати скрипт з поля «код для вставки та розмістити його на сторінці сайту.

Як правило, віджети спільнот використовуються для зовнішніх сайтів. Через інтерфейс цього модуля користувач, перебуваючи на ресурсі, може:

 • Підписатися на новини спільноти;
 • Переглядати фото своїх друзів, що перебувають у цій групі;
 • Переглядати статистику відвідувань сайту серед своїх знайомих і друзів.

Розміщувати чи ні?

Звичайно, віджети для сайтів є більшою мірою всього лише красивими дрібничками. Але ж саме все красиве і блискуче привертає увагу людини. Висновки робити тільки Вам!