Схоже і веб-дизайнери, розробники підняли великий переполох через «веб-стандартів», але чи має це відношення до людей, які укладають договори і оплачують рахунки? Є веб-стандарти всього лише черговий формою податку, який витягують з ділових людей, або ж впровадження веб-стандартів вносить вклад у процвітання бізнесу? Чому Microsoft вкладає такі великі інвестиції в удосконалення підтримки веб-стандартів своїх продуктів? Ми попросили Моллі коротко роз’яснити в даній статті комерційну важливість веб-стандартів для людей, що приймають бізнес-рішення (примітка редактора).

Бурхливий розвиток веб-стандартів триває вже 10 років. Мета цього світового руху представляють такі організації, як Web Standards Project (WaSP), Web Standards Group (WSG). Проведення великої кількості спеціалізованих конференцій і симпозіумів спрямовано на об’єднання в єдине ціле передового досвіду в області веб-розробки, щоб створити ближайщем майбутньому повністю переноситься веб-платформу.

Незалежно від того, встановлена на вашій машині операційна система Vista або Mac, ви використовуєте iPhone або надолонник, це не повинна грати ніякої ролі, коли справа доходить до сприйняття користувача. Це є першим важливим кроком в розвитку Всесвітньої павутини та сягає своїм корінням у бачення Інтернету таким, яким у своїх мріях бачив його творець Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee).

Ну що ж, чудово, — подумаєте ви. Це, по суті, проблема технології, ніж фінансовій області. Але, з десятирічним досвідом за плечима, ті з нас, хто йшов нога в ногу зі становленням Web, можуть точно оцінити фінансову віддачу від використання веб-стандартів при створенні веб-сайтів і додатків. Дана стаття допоможе читачам, зацікавленим в поліпшенні бізнесу і технологічних прийомах, досягти розуміння того, де захований козирний туз, коли мова йде про веб-стандарти.

* Ваші інвестиції, які відповідають вимогам завтрашнього дня.
Web — воістину універсальна платформа, і ще довгий час буде підтримуватися в порівнянні з іншими платформами, які відійдуть на другий план. В недалекому майбутньому нові системи будуть використовувати Web в якості свого фундаменту. Коли ви створюєте сайт або додаток із застосуванням встановлених веб-стандартів, що ви використовуєте ті частини Web, які найімовірніше збережуться і будуть розвиватися в майбутньому. Ви можете бути впевнені, що ваш твір буде продовжувати підтримуватися численними постачальниками і пристроями ще довгий час. Спираючись на веб-стандарти зараз, ви забезпечуєте захист ваших інвестицій в сьогоденні і будете продовжувати пожинати дивіденди в майбутньому.
* Більш ефективний менеджмент.
Розробка крос-браузерної верстки та ефективна організація документів є бичем для суспільства веб-розробників. Слідування стандартам та практиці передбачає створення робочого процесу, що дозволяє заощадити не тільки час, але і полегшити життя веб-дизайнерам і розробникам, працюючим з важкими завданнями. Використання веб-стандартів у роботі та підвищення кваліфікації і якості життя людей в команді — найбільш цінних ресурсів — може допомогти вирішенню даної проблеми в середовищі стандартів.
* Оптимізація для пошукових систем.
Мабуть, найбільш переконливим аргументом на користь запровадження стандартів є те, що для оптимізації сайтів під пошукові системи найбільш правильно використовувати мову розміток CSS і JavaScript у відповідність з ідеологіями стандартів. Технічно це поліпшення можна пояснити тим, що семантична розмітка в документі з послідовним змістом тексту дозволяє пошуковим системам знаходити заголовки і важливі ключові слова в тексті набагато швидше.
* Доступність для всіх.
Розробляєте ви дизайн для наладонников або для людей зі слабким зором, концепцію доступності (яка включає в себе численні можливості, такі як використання телефону, друк документів, перегляд веб-сайтів, а також доступ для людей з обмеженими фізичними здібностями) набагато легше здійснити, використовуючи технічні прийоми, пропаговані веб-стандартами, що робить документ істотно більш стилизуемым і динамічним з багатьох причин.
* Універсальність.
З часом сайти мають тенденцію зростати. При наявності існуючого робочого процесу із застосуванням стандартів по розробці дизайну можна уникнути великої рутини. Це дозволяє проводити масштабування, оновлення і навіть модернізацію сайтів з більшою легкістю, ніж для сайтів з нестандартною розробкою, в яких кожна сторінка несе» свій дизайн, а не контролюється зовнішньої таблиці стилів. Шляхом поділу вмісту документа, його уявлення і технічної реалізації можна уникнути значних витрат часу і грошей, а також «розчарувань» по мірі росту сайту.
* Поліпшені користувальницькі характеристики.
Більш «легкі» файли, що асоціюються з дизайном на основі стандартів, створюють покращене сприйняття користувача. Для того, щоб сайти були більш ефективними, вони повинні бути зручні в зверненні і допомагати користувачеві швидше добиватися своєї мети. Ясна інфраструктура і файли меншого розміру, які є результатом використання веб-стандартів у робочому процесі, можуть мати значний вплив на час завантаження і відгуку сайту, роблячи ваших користувачів щасливими клієнтами.

Наведено ключові причини того, що веб-стандарти і технології повинні стати невід’ємною частиною сучасного професійного веб-конструювання. Ми проводимо розроблення та стандартизацію майже в кожній області комп’ютерних технологій, але Інтернет є дійсно новим кордоном. Саме кмітливі веб-першопрохідці побудували міцний фундамент для майбутнього розвитку нових технологій.