Перевірка сайту на помилки – це невід’ємна частина розробки, яка дозволяє переконатися, що сайт дійсно виглядає красиво і коректно, незалежно від того, який використовується браузер або операційна система. Тестування веб-сайту перед запуском – це те, до чого можна ставитися недбало.

У цій статті ми хочемо поділитися підбіркою онлайн-інструментів, які дозволять протестувати сайт на помилки, а також перевірити, наскільки валидно був написаний код.

Інструменти для валідації веб-сайту

1. W3C markup validation service

Цей сервіс допоможе перевірити валідність розмітки веб-документів в форматах HTML, XHTML, SMIL, MathML і т. д. І дозволить виключити необхідність використання додаткових інструментів.

Які перевірки здійснюються:

 • Аналіз синтаксису і стилів;
 • Перевірка сайту на помилки онлайн.

2. CSS-validator

Дозволяє перевірити код CSS і (X)HTML-документи з таблицями. Якщо потрібно валідувати CSS, вбудований в (X)HTML-код, то спочатку потрібно буде перевірити розмітку.

3. Checklink

Перевіряє посилання і анкор на окремих веб-сторінках або на цілому сайті. Цей інструмент дозволяє виявити проблеми, пов’язані з посиланнями, анкорами та об’єктами веб-сторінці, CSS-таблицями і т. д. Спочатку переконайтеся, що у перевірених документах використовується валидная (X)HTML-розмітка і CSS-код.

4. Feed

Безкоштовний сервіс для W3C-валідації стрічки розсилок (Feed), який дозволяє перевірити синтаксис Atom або RSS. Ви можете перевірити сайт на помилки по URL або за допомогою прямого введення коду.

5. Mobile checker

Інструмент дозволяє проводити різні тести веб-сторінок для визначення того, наскільки вони адаптовані під мобільні пристрої. Тести описані в специфікації mobileOK Basic Tests 1.0. Веб-сторінка вважається адаптованої, якщо проходить всі тести.

6. HTML Validator

HTML Validator від WDG по функціоналу нагадує сервіс валідації від W3C. Основні відмінності були виключені з виходом оновленої версії W3C-валідатора.

7. Watson’s site validation check

Dr. Watson – безкоштовний сервіс, який дозволяє перевірити сайт на помилки онлайн. Вкажіть URL-адресу сторінки, яку необхідно перевірити, і Watson відразу ж зробить її копію. Він також вміє досліджувати безліч інших аспектів сайту: валідність посилань, швидкість скачування, оптимізація під пошукові системи і т. д. Багато функції поєднані в одну. Якщо потрібно рішення «все в одному», то цей інструмент вам точно знадобиться.

Які проводяться перевірки:

 • Швидкість завантаження сторінки;
 • Аналіз синтаксису і стилів;
 • Підрахунок кількості слів;
 • Перевірка орфографії;
 • Перевірка посилань;
 • Рівень оптимізації під пошукові системи;
 • Перевірка вхідних посилань;
 • Перевірка вихідного коду.
 • 8. XML well checker and validator

  Цю форму можна використовувати для перевірки XML-документів на валідність. Інструмент перевіряє і все підкріплені зовнішні файли на наявність синтаксичних помилок і знаходить зайві прогалини.

  9. Robots checker

  Інструмент дозволяє перевірити сайт на помилки коду файлу Robots.txt. Незважаючи на те, що він може розпізнати як помилки і деякі виключення, їх теж не завадило б перевірити. Простий, але потужний і багатофункціональний інструмент.

  10. URL checker

  Валідація та тестування сайтів: 20 онлайн-інструментів

  InternetSupervision™ — це сервіс, який відстежує доступність HTML, FTP, поштових серверів (SMTP і POP3), спостерігає за продуктивністю сайту і транзакціями в інтернет-магазині (включаючи активність деяких форм на сторінці).

  Інструменти для оцінки і перевірки універсального доступу

  11. Webaccessibility checker

  Валідація та тестування сайтів: 20 онлайн-інструментів

  Цей інструмент вміє перевіряти окремі HTML-сторінки на відповідність стандартам універсального доступу.

  12. Color contrast

  Цей інструмент дозволяє перевірити контрастність і яскравість кольорів на передньому і задньому тлі всіх DOM-елементів. Правильне поєднання кольорів гарантує, що текст буде видно навіть людям з поганим зором. AccessColor також допомагає знайти оптимальне поєднання кольорів для HTML і CSS-документів.

  13. Web accessibily evaluation tool-WAVE

  WAVE – безкоштовний інструмент для перевірки доступності сайту. Замість складного технічного звіту WAVE показує вихідний варіант сторінки і використовує спеціальні іконки та індикатори, які дозволяють визначити проблемні місця.

  14. Accessibility with style

  Валідація та тестування сайтів: 20 онлайн-інструментів

  HERA – інструмент для перевірки доступності веб-сторінок та їх відповідності специфікації Web Content Accessibility Guidelines. HERA виконує необхідний набір тестів на кожній сторінці, і автоматично визначає проблемні місця.

  15. Adobe PDF conversion

  Цей сервіс дозволяє конвертувати будь-які веб-сторінки англійською мовою в PDF-документи. «Проганяючи» контент через цей інструмент, ви зіткнетеся з тим, що Adobe часом буде зазнавати труднощів з доступом до того чи іншого фрагменту.

  Оцінка продуктивності сайту

  16. Pingdom tools

  Інструмент для перевірки сайту на наявність помилок. Full Page Test завантажує відразу HTML-сторінку, включаючи всі об’єкти (зображення, CSS, Javascript, RSS, Flash і фрейми). Потім він імітує процес завантаження сторінки у веб-браузері, і підраховує, скільки часу йде на завантаження того чи іншого об’єкта.

  17. Webpage analyzer

  Безкоштовний інструмент для тестування швидкості роботи сайту. Він підраховує розмір окремих елементів і компонентів веб-сторінки кожного типу. В залежності від характеристик сторінки, скрипт пропонує варіанти оптимізації швидкості роботи сайту.

  Перевірка крос-браузерности

  18. Browser shots

  Валідація та тестування сайтів: 20 онлайн-інструментів

  Дозволяє перевірити сайт на наявність помилок. Browsershots робить скріншоти вашого дизайну в різних операційних системах і браузерах. Це веб-додаток з відкритим вихідним кодом, яка пропонує розробникам зручний спосіб тестування сайтів на сумісність з браузерами. Адресу буде додано в чергу відразу після того, як ви введете його. Після цього сервіс зробить всі необхідні скріншоти і завантажить результати.

  19. IE net renderer

  IE NetRenderer дозволяє перевірити, як відображається на сайті в Internet Explorer 7, 6 або 5.5.

  20. Viewlike

  Валідація та тестування сайтів: 20 онлайн-інструментів

  Цей інструмент дозволяє перевірити, як виглядає сайт при різних дозволах. Інструмент працює на основі Ajax і PHP, а це означає, що вам не доведеться нічого скачувати. Введіть URL-адресу та отримаєте результат.

  А якими інструментами для тестування сайтів користуєтеся ви? Будь ласка, поділіться в коментарях!

  Переклад статті «Website Validation and Testing: 20 Online Tools» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.