Тут описується установка Perl 5.6.1.635 — враховуйте, що встановлення нових версій може дещо відрізнятися від описуваної.

Вам необхідно буде завантажити інсталяційний файл з розширенням *.msi (посилання на цей файл назвается «Windows MSI» — вона зазвичай перша в списку, а далі йдуть посилання на версії для різних варіантів Linux).

Клацніть по викачаного файлу *.msi. З’явиться така картинка:

Натисніть Next і потім прочитайте ліцензійну угоду. Потім перейдіть до наступного розділу вибору компонентів. Ви можете не встановлювати приклади і документацію, якщо Вам дуже дорого вільне місце на диску. Так що якщо Ви ставитеся до породи людей, що люблять читати інструкції, ставте, а ні — так ні.

На наступному етапі потрібно вказати папку для установки. Вкажіть D:usr (або який там Ви вибрали диск). Не D:perl. В процесі установки в папці D:usr буде створена підпапка bin, в якій розташується perl.exe — що дасть нам необхідний шлях — /usr/bin/perl — який вказується в заголовку кожного Perl-скрипта. Далі міняти нічого не потрібно — просто натисніть Next.

Коли будуть копіюватися файли, вимкніть антивірус. Який-небудь AVP Monitor може уповільнити копіювання рази в три. Ніякої небезпеки в цьому немає — адже дистрибутив вже був перевірений при скачуванні з Internet — так навіщо його перевіряти ще раз?

Встановлений perl.exe можна використовувати для перевірки правильності скриптів. Наприклад, набравши у вікні DOS команду

d:usrbinPerl.exe -c d:cgi-binmyscript.cgi

Ви або отримаєте повідомлення «myscript.cgi — Syntax is OK» або пояснення, в якому місці Ви допустили помилку. Якщо б Ви вивантажили скрипт на сайт в такому вигляді, Ви б отримали повідомлення про «Error 500» без жодних додаткових пояснень — а так Ви знаєте, де помилка.

УВАГА: дуже поширеною помилкою є встановлення Perl не в ту директорію або не на той диск. Ще раз звертаємо увагу на те, де має бути розташований транслятор. Якщо Ви все ж з якоїсь незрозумілої причини не дотримуєтеся нашого ради, то перевірте перший рядок у Вашому скрипті. Вона повинна вказувати не на директорію з Perl, а на виконавчий файл perl.exe. Нагадуємо, що

#!/usr /bin /perl (без пробілів)

змушує шукати Perl-інтерпретатор perl.exe в директорії D:/usr/bin/, а не D:/usr/bin/perl

Якщо Ви все ж встановіть шляху неправильно, Apache видасть незрозуміле повідомлення про помилку, а в errors.log з’явиться повідомлення: couldn’t spawn child process. В цьому випадку перевірте всі ще раз.

Налагодження Perl

Ось, власне, і все. Можете користуватися Perl-транслятором. Для перевірки його працездатності використовуйте файл test.cgi (поміщений в теку D:cgi-bin або аналогічну), наприклад з таким змістом:

#!/usr /bin /perl (без пробілів) print «Content-type: text/htmlnn»; print «It works!
n»; system(«dir»);

Установка модулів Perl

Для повного щастя нам не вистачає встановити модулі, що розширюють функціональність Perl. Необхідні модулі для роботи з MySQL, можуть знадобитися модулі для роботи з базами даних під Windows (типу Microsoft Access) і, можливо, поштою. Якщо потрібно, можна буде поставити і модулі для роботи з XML та інші надмірності — але це вже на ваш смак.

Завантажте файли:

DBI.zip
DBD-Mysql.zip

Розпакуйте їх обидва в яку-небудь папку, наприклад, d:tempmodules. Відкрийте вікно DOS, перейдіть до папки d:usrbin і потім введіть команду:

ppm.bat

Коли побачите запрошення виду:

d:tempmodules> d:usrbinppm.bat
PPM interactive shell (2.1.1) — type ‘help’ for available commands. PPM>

введіть команду:

install d:tempmodulesDBI.ppd

і підтвердіть Ваше бажання встановити модуль натисканням кнопки «Y». Зачекайте, поки пройде копіювання і установка файлів. Коли все закінчиться, введіть команду:

install d:tempmodulesDBD-MySQL.ppd

і повторіть послідовність дій. Коли і ця команда завершиться, закрийте PPM, впечатав команду:

quit

а потім закрийте вікно DOS. Папку D:tempmodules тепер можна стерти.

Загалом, розбирайтеся самі і вибирайте те, що Вам потрібно — процес встановлення модулів я Вам вже описав.