Більшість хостинг-провайдерів сьогодні пропонують в якості безкоштовної послуги при купівлі хостингу вже встановлені CMS, в число яких входить і Joomla.

Однак займатися розробкою проекту та його наповненням безпосередньо в Інтернеті накладно, адже за розміщення непрацюючого сайту все одно доведеться платити.

Більш того, встановлена CMS підходить користувачеві, якщо він планує скористатися стандартними шаблонами сайтів, передбаченими в Joomla. Це пов’язано з тим, що редагувати і займатися налагодженням шаблонів за допомогою засобів, наявних на сайті хостинг-провайдера, дуже складно, довго і незручно.

Саме тому для створення складних динамічних сайтів веб-майстрами застосовується такий метод, як установка joomla на денвер. Після цього створюється новий або редагується вже наявний шаблон сайту, відбувається його наповнення контентом, а потім вже готовий сайт переноситься на віддалений сервер і стає доступним користувачам.

Порядок встановлення джумлы на Denwer

Нижче мається на увазі, що остання версія дистрибутива Joomla у користувача вже є, а Denwer встановлений і налаштований.

Для створення проекту перейдіть в каталог C:WebServershome і створіть нову папку, давши їй назву, наприклад, test.com. Це і буде назва нового сайту на локальному сервері.

Далі необхідно в папці test.com створити папку www скопіювати в неї архів дистрибутива Joomla в папку, і розпакувати його.

Важливо не забути видалити даний архів з папки після завершення розпаковування – він більше не знадобиться. Далі запускається локальний сервер, після чого починається безпосередньо установка joomla на denwer.

Порядок дій наступний:

 • Відкрити браузер, в адресному рядку якого потрібно написати http://test.com. Відразу після цього з’явиться вікно інсталяції Joomla. У першому вікні користувачу пропонується вибрати мову установки.

  Нічого складного, залишається вибрати російська, натиснути «далі»;

 • Друге вікно називається «Початкова перевірка». У ньому установник перевіряє наявність всіх необхідних компонентів на локальному сервері, таких як PHP, MySQL і т. д.

  Якщо Denwer встановлений правильно, то ніяких проблем при установці джумлы на денвер виникнути не повинно. Натисніть кнопку «далі»;

  Установка joomla на denwer – покрокове керівництво для початківців веб-майстрів

 • Наступне вікно – «Ліцензія». Її можна прочитати, але краще не витрачати час і відразу перейти до наступного вікна – «Конфігурація бази даних». Так як ніякої бази даних сайту поки немає, для продовження установки її необхідно створити.
 • Створення бази даних для joomla

  Для цього знадобиться СУБД MySQL і веб-інтерфейс для адміністрування PHPMyAdmin.

  Нагадаємо, що всі ці компоненти автоматично встановлюються разом з локальним сервером Denwer, тому для створення бази даних відкрийте нову вкладку в браузері перейдіть за адресою http://localhost/Tools/phpMyAdmin/.

  Установка joomla на denwer – покрокове керівництво для початківців веб-майстрів

  Тут потрібно відкрити вкладку «Бази даних», після чого у відповідному полі вказати назву нової бази даних.

  Цілком можливо, що скоро у вас буде кілька проектів, для яких знадобиться установка joomla на денвер, але для того, щоб у них не заплутатися, назви баз даних краще робити такими ж, як і у сайтів, з якими вони пов’язані.

  Виходячи з цього, можна зазначити назву «test» і натиснути кнопку «Створити».

  Далі потрібно повернутися на головну сторінку PHPMyAdmin і перейти на вкладку «Користувачі». Тут вибирається пункт «Додати користувача», вказується ім’я користувача (нехай буде теж test), вибирається хост (для локального сервера зазвичай localhost) і встановлюється пароль.

  Тут не потрібно складного пароля, так як при переносі на віддалений сервер ці дані все одно доведеться замінити.

  Далі потрібно прокрутити віконце вниз до розділу «Привілеї». Відзначте «Вибрати все», а потім в самому низу сторінки натисніть на кнопку «Додати користувача».

  Установка joomla на denwer – покрокове керівництво для початківців веб-майстрів

  Завершуємо встановлення joomla на денвер

  Тепер можна завершити опис того, як встановити joomla на денвер:

  Повертаємося до вікна установки Joomla, де користувачеві пропонується налаштувати базу даних. У відповідних полях необхідно буде ввести назву створеної бази даних, ім’я користувача та пароль, вказати хост (localhost). Після цього натискайте «Далі»;

  Установка joomla на denwer – покрокове керівництво для початківців веб-майстрів

  Наступне вікно пропонує ввести дані конфігурації ftp-доступу, що, загалом-то, не обов’язково, тому цю частину установки можна пропустити, просто натиснувши на кнопку «Далі»;

  Наступний крок – завершальний. У вікні вкажіть ім’я нового сайту, пароль і e-mail адміністратора.

  Поштова адреса можна вводити будь, а пароль необхідно буде запам’ятати – він буде потрібен для того, щоб ви, як адміністратор сайту, змогли заходити в панель адміністрування та здійснювати управління сайтом;

  Установка joomla на denwer – покрокове керівництво для початківців веб-майстрів

  В кінці установки необхідно видалити папку «Installation», після чого при переході за адресою http://test.com буде відкриватися вже не вікно установки Joomla, а встановлений і готовий до подальшої роботи сайт, його видима частина.

  Для переходу в адміністративну панель в адресному рядку браузера потрібно набрати http://test.com/administrator і ввести пароль, після чого стане доступна панель для управління створеним сайтом.

  Установка joomla на denwer – покрокове керівництво для початківців веб-майстрів

  Замість висновку

  Отже, вище було докладно описано, як встановити джумлу на денвер. Процес в дійсності зовсім нескладний, віднімає у досвідченого користувача не більше 10 хвилин.

  А за допомогою цієї шпаргалки навіть початківець веб-майстер досить швидко зможе освоїтися з цим цікавим і неважким процесом.

  Удачі Вам!