Уточнення стратегії контент-маркетингу з урахуванням сезонності запитів є відмінним способом підвищити обізнаність людей про бренд і залучити більший обсяг трафіку протягом певного часу року.

Пошукові запити змінюються в залежності від часу року або самого року (тобто зима, 2016 рік і т. д.) У цій статті ми розповімо про те, як, використовуючи безкоштовні інструменти, визначити ці сезонні фактори і як краще оптимізувати під них контент.

Визначення сезонних тенденцій для вашої галузі

Перший крок полягає у визначенні загальних пошукових запитів з модифікаторами сезону або року. Ось кілька безкоштовних інструментів і методів, які можна використовувати визначення сезонних тенденцій.

Варіанти, запропоновані Google

Найшвидший спосіб визначити, додають користувачі до своїм пошуковим запитам мітки сезону або року, ввести запит в пошук Google, додати пробіл, але не натискати кнопку введення. Це дозволить побачити найбільш поширені мітки для введеного ключового слова. Якщо в списку є ключевік з сезонною або річний міткою, ви будете знати, що існує певна кількість людей, яких цікавить цей запит. На малюнку нижче показаний приклад запиту для «safe cars«:

Також можна перейти до нижньої частини сторінки пошукової видачі і переглянути інші варіанти запиту, які пропонує Google:

Управління сезонними тенденціями пошуку

Існує кілька інструментів, які агрегують пропоновані Google дані. Один з моїх улюблених — Keywordtool.io.

Google Trends

Після того як ви визначили пошукові запити, які мають сезонні мітки, введіть в Google Trends, щоб дізнатися піки активності по цим запитам. Для терміна «buying a car» піки кожен рік припадає на літні місяці:

Управління сезонними тенденціями пошуку

«Marketer’s Almanac» від Google

Є відмінний ресурс під назвою Marketer’s Almanac, в якому перераховані найпопулярніші свята для кожного часу року і місяця. А також наводяться статті та тематичні дослідження, пов’язані з кожним святом.

Після того як ви дізналися піковий час для своїх цільових запитів, цей ресурс допоможе визначити свята, які випадають на це час. А потім (виходячи з сезонності запитів) розробити майбутню стратегію інтернет-маркетингу.

Оптимізація для людей

Після того, як ви визначили мітки, які люди використовують для пошуку контенту у вашій ніші, важливо використовувати їх у публікованих матеріалах, щоб вони відповідали інтересам аудиторії.

Було помічено, що користувачі, які цікавляться пошиттям весільних суконь, додають до своїм пошуковим запитам рік, щоб знайти самі останні колекції. Виходячи з цього, були надані рекомендації по оновленню мета-описи, щоб включити до опису колекцій рік їх створення. В результаті ми спостерігали збільшення кількості переходів по цим запитам на 50%:

Управління сезонними тенденціями пошуку

Переконайтеся, що ви правильно проводите посторінкову оптимізацію контенту. А також включайте сезонні мітки в тайтли, заголовки і описи, щоб поліпшити показник переходів і забезпечити найкраще розпізнавання контенту в Google щодо сезонності запитів.

Оновлення або створення публікацій

Якщо ви визначили щорічну тенденцію, то необхідно запланувати бюджет і час для оновлення контенту. Також необхідно визначити, чи повинен контент розташовуватися на одній сторінці з постійним URL-адресою, яка буде оновлюватися кожен рік. Або потрібно залишити старий контент як є і додавати нові сторінки, щоб відповідати тенденціям кожного року.

SmokyMountains.com випустив інтерактивну мапу осіннього листя Туманних гір Теннессі. Частина контенту на зразок цієї картки буде постійно актуальною, оскільки вона містить інформацію, яка цікава людям кожен рік. Але, звичайно, її потрібно постійно оновлювати. Люди не зацікавлені в даних за обпадання листя за минулі роки.

Оптимальний підхід буде полягати в реалізації двох тактик:

 • оновлювати карту кожен рік, щоб вона містила актуальну інформацію;
 • залишити її на існуючому URL-адресі.
 • Застосовуючи цей підхід для сезонності запитів, Smoky зможе оптимізувати взаємодію з пошуковими системами рік за роком.

  Але в деяких випадках, як у наведеному вище прикладі колекцій весільних суконь, користувачі можуть цікавитися минулими сезонними трендами. Якщо це так, то компанія може залишити старий контент без змін і додавати нові URL-адреси при створенні нового сезонного контенту. Наприклад, domain.com/wedding-dresses-collection-2015 або domain.com/wedding-dresses-collection-2016:

  Управління сезонними тенденціями пошуку

  Запуск в потрібний час

  Якщо ви створюєте контент, приурочений до певного сезону, переконайтеся, що його запуск збігається у часі з піком пошукових запитів.

  На наведеному нижче графіку видно, що пік пошуку за запитом «first year of school» припадає на серпень кожного року. Так як в більшості шкіл США навчальний рік починається в кінці серпня або у вересні. Якщо ви створюєте контент для людей, що вводять цей запит, потрібно почати планування за 2-3 місяці до початку навчального року і не запускати контент пізніше, ніж на початку серпня. У цьому випадку ранжування та просування контенту співпаде за часом з піком пошукового інтересу:

  Управління сезонними тенденціями пошуку

  Ефективне використання сезонності запитів в контент-маркетинг є відмінним способом привести нових людей на сайт і забезпечити надання користувачам контенту, який вони шукають.

  Переклад статті «LEVERAGE SEASONAL SEARCH TRENDS TO DELIVER THE RIGHT CONTENT AT THE RIGHT TIME» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.