У сучасному інтернет-бізнесі просування в пошукових системах виступає найбільш важливим фактором у розкрутці веб-ресурсу. Отримання зацікавлених в інформації відвідувачів набагато цінніше, ніж залучення всіх підряд, а пошуковики забезпечують цільову аудиторію.

Але до пошуковим системам не можна просто так прийти і сказати: «Любіть мене!». Їх довіру потрібно заслужити. Саме про це і піде мова в цій статті, а якщо виражатися з допомогою загальноприйнятої термінології, то нас цікавить таке поняття, як траст сайту:

Що це таке?

Як неважко здогадатися з перекладу англійського слова trust, під даним терміном розуміється рівень довіри пошукових систем до сайту.

Важливо розуміти, що траст – поняття, що відноситься до доменного імені інформаційного ресурсу:

Траст сайту: довіру потрібно заслужити

Саме у зв’язку з цим необхідно дотримуватись обережності при купівлі домену з історією і завчасно дізнатися всі деталі: ви можете задумати приголомшливий проект, але колишні «грішки» імені сайту не дозволять вам розвиватися.

Траст (коротко позначається ТХ) – це комплексний показник, який ґрунтується на багатьох чинниках (про них буде сказано трохи нижче) і приймає значення від 0 до 10. Довіра пошукових систем – один з ключових показників, що впливають на ранжирування.

Ваші дії з управління ресурсом можуть як підвищити траст сайту (внаслідок – забезпечити більш високі позиції в пошуковій видачі), так і «очорнити» доменне ім’я.

Що впливає на траст?

Насамперед, варто згадати про те, як обчислюється траст ресурсу. Для початку, співробітники пошукових систем відбирають досить авторитетні сайти і привласнюють їм певний рейтинг довіри.

Після цього процес вже повністю автоматичний: виділяються інформаційні ресурси, на які посилаються відібрані авторитетні сайти, і по посиланнях передається невелика частина показника трасту. Далі рейтинг довіри подорожує по лінкам, «осідаючи» все менших і менших кількостях на доменних іменах ресурсів, що стоять нижче в посилальної ієрархії.

Визначимо, від чого залежить траст сайту, розглянувши деякі важливі показники:

 • Вік домену. Чим старше ім’я сайту, тим більше повага до нього з боку пошуковиків. Звичайно, якщо протягом своєї «життя» домен використовувався сайтами, які всіляко порушували правила пошукових систем, то до таких «стареньким» ніяких поблажок не буде;
 • Вік веб-ресурсу. Якщо домен зареєстрований, але не прив’язаний до якогось сайту, толку від цього мало. В «очах» пошукових систем сайт починає свою онлайн-життя тільки тоді, коли перші сторінки ресурсу потрапляють в індекс. Проте варто пам’ятати, що поспіх у цьому випадку може стати вашим ворогом. Адже якщо в індекс пошукових систем потрапить не призначена для цього інформація (дані різних лічильників, назви картинок, дубльований контент), то довіра до вас точно не зросте;
 • Доменна зона. Не можна сказати, що це значний показник, проте пошукові системи не надто шанують сайти в зоні .info. Це слід враховувати при виборі імені сайту (якщо ще не пізно);
 • Зовнішні посилання. Даний показник відіграє величезну роль у формуванні трасту інформаційного ресурсу. «Досвідчені» сайти, які здобули повагу пошукових систем і посилаються на ваш ресурс, надають значний позитивний вплив на траст (якщо лінки не помічені як «nofollow»). Заповзятливі власники ресурсів, які замислюються про те, як підняти показник довіри пошукових систем, часто здійснюють масову закупівлю зовнішніх посилань і «отримують важку ляпас» від Google і Яндекса. Справа в тому, що пошукові системи звертають увагу на природність лінків, а раптовий потік посилальної маси – це, як мінімум, підозріло;
 • Вихідні посилання. Лінки з вашого веб-ресурсу повинні бути спрямовані на якісні сайти, співпадаючі по тематичній спрямованості (в першу чергу це правило стосується молодих проектів). Якщо ж послатися на поганий (з точки зору пошуковиків) сайт необхідно, то можна зробити це, додавши до лінком атрибут «nofollow»;
 • Структура сайту. Внутрішня структура вашого веб-ресурсу повинна бути оптимізована. Найкращий варіант – трирівнева організація. Це дозволить пошуковим роботам швидко знаходити все те, що ви для них підготували, а зручна навігація викличе сприятливе ставлення відвідувачів;
 • Контент. Кількість ключових слів, унікальність текстів, частота поновлень – це те, що пошукові системи не погребують» перевірити. Траст сайту може значно погіршується із-за неякісної інформації, розташованої на сторінках вашого ресурсу;
 • Поведінка відвідувачів. Якщо користувач заходить на сторінку вашого сайту, проводить там пару секунд і йде, щоб більше ніколи не повернутися – пошуковики це помітять і стануть ставитися до вашого ресурсу з меншою довірою.

Перевіряємо траст

Для того щоб визначити траст сайту, можна скористатися одним з численних сервісів, розташованих на просторах всесвітньої павутини. Розглянемо деякі з них.

 • Seobuilding.ru. Даний сервіс дозволяє перевірити траст сайту онлайн:

Траст сайту: довіру потрібно заслужити

Крім показника трасту, даний сервіс дозволяє переглянути деяку статистику по інформаційному ресурсу, а також визначити місце розташування сервера і вартість сайту. Крім того, наводяться видимі лічильники, які використовуються на сайті.

 • Xtool.ru. За допомогою цього сервісу можна визначити довіру пошукової системи Яндекс. Для отримання потрібної інформації необхідно спочатку зареєструватися. Після проходження процедури можна, нарешті, перевірити траст:

Траст сайту: довіру потрібно заслужити

Крім підсумкового результату, наводиться маса цікавої інформації та статистики, на підставі якої, власне, і проводився аналіз трасту сайту. Всі приємні моменти затьмарюються обмеженням на безкоштовні перевірки. Після 10 спроб доведеться викладати гроші (по 15 рублів за запит).

 • Checktrust.ru. На відміну від попереднього сервісу, в цьому вам доступно аж 500 безкоштовних перевірок. Інформація, яку можна отримати без реєстрації, достатньо мізерна:

Траст сайту: довіру потрібно заслужити

Проте нам все-таки надають те, за чим ми прийшли:

Траст сайту: довіру потрібно заслужити

Та ще й хвалять небагато.

Поради з підвищення трасту

Якщо ви придбали домен з хорошою історією, то зробили значний крок до успішного просування сайту в пошукових системах.

Однак такий крок – це лише початок, адже тільки від ваших подальших дій залежить: чи підніметься довіру пошукачів до ресурсу або ж впаде. Тому наведемо деякі поради про те, як збільшити траст сайту.

 • Необхідно якісно збільшувати відвідуваність. Звичайно, можна звернутися до певних онлайн-сервісів за допомогою у забезпеченні кількості відвідувань. Скільки людей ви захочете, стільки вам і приведуть. Однак такі візити будуть тривати дуже недовго, і обмежуватися однією сторінкою, а це не по душі пошуковикам. Замість такого підходу, краще залучайте користувачів природним шляхом, а саме – корисністю розміщуваної інформації;
 • Намагайтеся здобувати якісні зовнішні посилання. Сайти з авторитетом в пошукових систем дозволять вам добитися збільшення трасту. Однак тут також необхідно дотримуватись обережності і чергувати методи отримання посилань (купівля і обмін), а також тип посилань (вічні і тимчасові);
 • Здійснюйте моніторинг вихідних посилань. Якщо ви забезпечуєте когось посилальних вагою, а відповідно – трастом, то уважно стежте за тим, куди «витікає вода». Якість ресурсів, на які ви посилаєтеся, дуже важливо;
 • Стежте за якістю контенту. В першу чергу, як вже було сказано вище, інформація повинна бути корисна вашим відвідувачам. Однак з точки зору пошукових систем, не менш важливими факторами виступають щільність ключових слів і унікальність: якщо ви не здатні писати власні статті, то і довіряти вам (і давати більш високі позиції в пошуковій видачі) ні до чого.

  Таким чином, траст інформаційного ресурсу є одним з найважливіших параметрів, які впливають на ранжирування. Перевірка трасту сайту здійснюється за допомогою різноманітних онлайн-сервісів, які надають також і деякі корисні статистичні дані.