На перший погляд запуск платформи для електронної комерції може здатися дорогим підприємством. На щастя, існує величезна кількість CMS для інтернет-магазину з відкритим вихідним кодом, які не тільки безкоштовні, але і пропонують можливості гнучкого налаштування, масштабованість і підтримку спільноти, які не завжди можна знайти в корпоративних рішеннях:

Звичайно ж, рішення віддати перевагу безкоштовної платформи для електронної комерції, коли ви робите свої перші кроки на онлайн-ринку, здається очевидним. Однак вибір оптимального варіанту платформи виявляється набагато складніше. Зрештою, всі вони мають різні сильні і слабкі сторони.

У цій статті ми познайомимо вас з 10 безкоштовними CMS для інтернет магазину:

1. Magento Community Edition

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Можливо, ви чули про Magento Enterprise Edition — флагманської платформі електронної комерції, якою користуються Nike і Samsung, і яка коштує близько $ 16 000 в рік. Якщо ви хочете отримати значну частину її функцій, але без витрат, то використовуйте Magento Community Edition.

Платформа має масу функцій, багато з яких не доступні на інших платформах з відкритим вихідним кодом. Наприклад, ви можете керувати кількома магазинами, вибирати різні мови і пропонувати розрахунки в різних валютах.

Це одна з найкращих CMS для інтернет-магазину, і під неї постійно розробляються нові плагіни і розширення. Це є однією з причин того, що Magento часто розглядається багатьма як основна платформа для електронної комерції, присутня на ринку.

Найбільший недолік Magento є слідством одного з її основних плюсів: її співтовариство є настільки великим, що в ньому важко орієнтуватися. Ви витратите багато часу на вивчення всіх тонкощів системи, і виявиться, що щоб розібратися у всьому цьому, вам потрібно бути технічним гуру.

Хоча Magento Community Edition є безкоштовною, існує багато плагінів і розширень, які вам доведеться купувати, і в кінцевому підсумку ви витратите на них чималі гроші.

Дізнайтеся більше про Magento Community Edition.

2. PrestaShop

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Більш ніж 250 000 магазинів використовують дану платформу для електронної комерції. PrestaShop популярна завдяки своїй простоті у використанні.

Це проста CMS для інтернет магазину. Скільки зусиль ви витратите на створення інтернет-магазину PrestaShop, залежить від вас: можна завантажити версію з сервісом хостингу або розмістити платформу на своєму хостингу, щоб визначити власний рівень технічного контролю над системою (обидві версії безкоштовні).

Основний недолік PrestaShop: мало користувача налаштувань, які ви можете зробити. Якщо ви любите возитися з купою графіки, то ця платформа не для вас.

Якщо ви захочете більш точно налаштувати свій сайт, доведеться придбати додаткові теми та шаблони або покопатися в коді.

Дізнайтеся більше про PrestaShop.

3. OpenCart

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

OpenCart особливо популярний у власників малого бізнесу, які не мають у своєму штаті співробітників з досвідом програмування. Це досить проста платформа, яка не містить великої кількості додаткових функцій, як інші рішення. Але це має і свої плюси, оскільки менша складність означає простоту використання.

Щоб по-справжньому розкрити потенціал цієї популярної CMS для інтернет-магазинів, вам потрібен буде програміст, який допоможе підправити код. Ви також можете вибирати з безлічі різних плагінів, які дозволяють зробити налаштування сайту більш гнучкою.

Ще одна приємна особливість, пов’язана з простотою OpenCart, це те, що ця платформа не вантажить сервер.

Найбільшим недоліком OpenCart є той факт, що вона сильно залежить від плагінів. У вас можуть виникнути проблеми з сумісністю різних плагінів або знадобиться оновлення, яке вже ніколи не з’явиться. З OpenCart ви ставите себе в положення, при якому змушені сподіватися на милість розробників плагінів набагато більше, ніж при використанні інших рішень.

Дізнайтеся більше про OpenCart.

4. osCommerce

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Протягом останніх п’ятнадцяти років osCommerce залишається однією з самих надійних CMS систем для інтернет-магазину з відкритим вихідним кодом. При наявності більше 7000 розроблених співтовариством доповнень ви зможете насолоджуватися широким спектром настроюваних функцій у процесі покращення функціоналу свого магазину.

На osCommerce розгорнуто понад 260000 інтернет-магазинів. Все це забезпечує широку підтримку. Якщо у вас виникли складнощі з цим движком, практично гарантовано, що хтось уже стикався з проблемою подібного і вирішив її.

Недоліком цієї «старої» CMS є те, що у неї під капотом не так багато кінських сил, як у більш молодих конкурентів.

Дізнайтеся більше про OsCommerce.

5. Zen Cart

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Дана CMS для інтернет магазину включає в себе відмінну систему управління. В Zen Cart ви можете зробити: від контролю до номенклатури створення спеціальних пропозицій і розпродажів.

Якщо ви додаєте купу нових продуктів, платформа має схильність до уповільнення роботи, тому вона не підходить для великих інтернет-магазинів.

Найбільший недолік Zen Cart — це те, що платформа не дуже красива. Ви можете поліпшити її зовнішній вигляд за допомогою нових шаблонів, талановитий програміст також може привести її в порядок. Але якщо ви хочете просто встановити платформу і почати працювати, ваша електронна вітрина точно не буде мати тієї привабливості, яку пропонують інші платформи.

Дізнайтеся більше про Zen Cart.

6. Spree Commerce

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Одна з нових платформ для електронної комерції, Spree побудована на Ruby On Rails. Її модульна платформа і нескладні функції дозволяють легко налаштувати і оновлювати функціонал.

Багато розширень, які ви захочете встановити, підтримуються самої Spree, а не незалежними розробниками. Це корисно, якщо ви хочете своєчасно модернізувати програмне забезпечення.

Найбільшою перевагою Spree Commerce є її гнучкість і масштабованість. Незалежно від розміру і складності вашого магазину ви зможете налаштувати його за своїм смаком. Саме тому Spree зараз вважається однією з найбільш швидкозростаючих CMS систем для інтернет-магазину з відкритим вихідним кодом.

Дізнайтеся більше про Spree Commerce.

7. WooCommerce (WordPress)

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Дане рішення багатьма вважається основною платформою електронної комерції з відкритим вихідним кодом для WordPress. WooCommerce може похвалитися великим і швидкозростаючим співтовариством користувачів. Повна інтеграція з WordPress істотно спрощує установку і управління.

WooCommerce — це привабливий вибір CMS для інтернет-магазинів, які прагнуть задовольнити потреби клієнтів, що використовують для покупок планшети або смартфони. Платформа дозволяє навіть створити мобільний додаток для свого магазину (за умови встановлення спеціального доповнення).

Для тих, хто вже використовує WordPress, масштабованість, пропонована WooCommerce, робить дану платформу особливо привабливою. Але більшість рішень для електронної комерції є платними.

Дізнайтеся більше про WooCommerce.

8. Jigoshop (WordPress)

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

У базовій комплектації Jigoshop досить проста. Для рітейлерів, яким потрібні більш складні і просунуті функції, існують платні плагіни і розширення.

Як і WooCommerce, Jigoshop проста у використанні. Але з одним вагомим винятком: и не зможете програмно зв’язати різні варіанти товарів. Наприклад, якщо ви продаєте різнокольорові футболки, ви не зможете просто вказати «синій» колір для всіх розмірів. Ви повинні будете створити варіант «синій, маленький розмір«, потім «синій, середній розмір«, і так далі.

Основний функціонал CMS простий, але ви зможете придбати відсутні модулі.

Дізнайтеся більше про Jigoshop.

9. VirtueMart (Joomla)

Топ-10 платформ для електронної комерції з відкритим вихідним кодом

Будучи популярної CMS для інтернет-магазинів, VirtueMart дозволяє досить просто запустити і розвивати торгівлю через інтернет. Багатомовність робить дану платформу привабливою для торгових компаній, що пропонують свої товари по всьому світу.

Платформа VirtueMart є SEO-оптимізованої. Вона також підтримує функції формування замовлення і управління складом.

Хоча VirtueMart містить не всі функції, які є у конкурентів, проста інтеграція з Joomla робить дану платформу популярним вибором для багатьох компаній.

Дізнайтеся більше про VirtueMart.

10. Drupal Commerce (Drupal)

[IMG=http://www.cmscritic.com/site/assets/files/6087/drupal-commerce.jpg]

Drupal Commerce є гнучкою і SEO-оптимізованої. Вона має просту у використанні систему управління і підтримує обробку складних форм оплати, таких, як підписки.

Платформа Drupal Commerce може використовуватися тільки з Drupal. Вона проста в базовій версії, але існує пакет «Commerce Kickstart«, який містить великий набір корисних функцій і популярних додатків.

Якщо ви шукаєте просте рішення для електронної комерції, яке можна модернізувати за допомогою сторонніх доповнень, Drupal Commerce є розумним вибором.

Дізнайтеся більше про Drupal Commerce.

Найкраща платформа для вас

Неможливо сказати, яка платформа є кращою CMS для інтернет магазину, так як конкретні вимоги визначають набір функцій. Якщо ви хочете запустити базову платформу, і вам не потрібні масштабованість, тоді одна з простих платформ стане для вас ідеальним вибором.

З іншого боку, якщо вам потрібна гнучка настройка (або ви готові платити за це розробникам), то вам більше підійде одна з більш просунутих платформ.

Тільки ви можете вирішити, що краще для вашого бізнесу. Пам’ятайте, що люди будуть судити про вашому бізнесі з інтернет-магазину. Так що вибирайте мудро.

Переклад статті «Top 10 Open Source eCommerce Platforms» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.