Постійно спостерігаю на сайтах одні і ті ж помилки, значно ускладнюють просування сайтів в мережі інтернет. Нижче наводжу список, сподіваюся, це буде корисно власникам ресурсів.

1. Відсутність файлу robots.txt

Файл містить рекомендації для пошукових роботів по індексації сайту (докладніше про те, для чого використовується файл, ви можете дізнатися на сторінці http://www.rambler.ru/doc/robots.shtml, наприклад). Нерідко потрібно заборонити індексацію будь-яких сторінок або розділів на сайті, для цього і потрібен файл. Однак часто файл просто відсутній на сервері, що часом призводить до дуже неприємних наслідків. Наприклад, до присутності в базі пошукових систем сторінок з результатами пошуку по сайту.

2. Дзеркала сайтів

Часто копії сайту лежать на декількох доменах, в ряді випадків пошукові системи вважають такі дзеркала різними. Ситуацію могла б виправити директива host у файлі robots.txt (для Яндекса) і чітка прописка посилань на внутрішні сторінки сайту, проте частенько вебмастера про це забувають. У результаті може виникнути ситуація, коли одна пошукова система знає сторінки одного дзеркала, інша пошукова система знає про іншому дзеркалі, а третя знає по трохи сторінок сайту і трохи іншого. Зазначу, що процес «перезеркаливания» сайтів «назад» інколи може бути тривалим.

3. Некоректні відповіді сервера

Буває, що при спробі користувачів звернутися до неіснуючих сторінок сервер видає їм замість 404-ої помилки, код 200. Тим самим він дає зрозуміти пошуковим роботам, що зі сторінкою все гаразд і її можна індексувати. Подібні сторінки забивають індекс пошукових система, заважаючи коректної індексації сайту.

Подібні проблеми можуть виникнути і при некоректній роботі з редиректами на сайтах. Користувач звертається до якої-небудь сторінці, його «перекидає» на іншу (головну, наприклад), однак сервер «забуває» видати 301 відповідь. В результаті народжується безліч дублів сторінок, засмічується індекс пошукової системи.

4. Відсутність карти сайту

Карта сайту не тільки дозволяє користувачам легко орієнтуватися по сайту, але і чудово поліпшує індексацію сайту пошуковими системами, особливо, якщо структура сайту заплутана або сам сайт досить великий.

5. Хлібні крихти

Істотно спростити використання сайту користувачами дозволить впровадження на сайтах додаткової навігації, так званих «хлібних крихт». Потрапляючи по посиланню з пошукових систем на яку-небудь внутрішню сторінку сайту, користувач часом не має можливості перейти на рівень вище, переглянути інші сторінки з поточного розділу. «Хлібні крихти» якраз покликані спростити життя відвідувачам сайтів. Додаткова навігація також спрощує пошуковим роботам завдання правильної індексації сайту. В ідеалі структура додаткової навігації повинна бути такою:

Головна / Назва розділу / Назва підрозділу / Назва сторінки

При такій структурі користувач легко зможе визначити, де конкретно він знаходиться на сайті і як йому перейти на рівень вище. Пошукові роботи також зможуть використовувати «хлібні крихти» для побудови правильного «дерева сайту».

6. Відсутність тексту в меню

Часто можна зустріти красиві сайти з пунктами меню, виконаними у формі картинки. Ніхто не сперечається, виглядає це дуже ефектно, але от чи ефективно це? Текстові пункти меню могли б значно поліпшити внутрішнє посилальне ранжування на сайті, а отже, підвищити ефективність просування сайту.