Після того, як ви подолаєте труднощі, пов’язані із залученням відвідувачів на ваш сайт, вашим завданням стане їх утримання і перетворення в покупців.

Процес перетворення відвідувача на покупця може займати 2 хвилини, а може і 20. Ваша мета — створити текст, який однаково ефективно продавав би як активного (імпульсному) покупцю, так і вередливому.

У вас є 2 головні цілі при написанні текстів. Переконувати і стимулювати. Ви повинні переконати читача, що ви можете запропонувати йому щось особливе і стимулювати його придбати це. Ви можете використовувати складний підхід до продажу або брошуру з інформацією, але мета буде одна і та ж. Переконувати і стимулювати.

Ніколи не випускайте з уваги цю мету.

Що ви повинні робити перед тим, як приступити до написання текстів

1. Приготуйте своє робоче місце. Визначте свій стиль, словник і тезаурус.

2. Проведіть дослідження вашого продукту або послуги. Ви повинні охарактеризувати продукт і визначити особливості і переваги, які зацікавлять ваших покупців. Зробіть список особливостей і переваг пропонованих продуктів (послуг). Оцініть продукт з точки зору покупця. Проконсультуйтеся з користувачами продукту, якщо це можливо.

3. Позиционируйте продукт. Визначте, як співвідноситься ваш продукт з конкуруючими. Позначте відмінності і переваги. Зробіть список якостей, які роблять ваш продукт краще. Пропонують ваші конкуренти що-небудь, що не пропонуєте ви?

4. Визначте свій цільовий ринок. Ви повинні пристосувати ваш текст під смаки читачів. Ваші цільові відвідувачі молодь, дорослі або президенти банків? Домогосподарки або власники малого бізнесу? Визначте демографічний портрет аудиторії.

5. Прийміть рішення щодо маркетингової стратегії. Це потрібно для того, щоб ви вирішили, що використовувати: складний підхід до продажу або інформаційну техніку брошури або комбінувати 2 цих техніки. Визначте довжину вашого тексту. Якщо ви можете скласти текст з 500 слів, який продасть продукт, пишіть 500 слів. Якщо з 100, то пишіть 100.
Під час написання тексту ви повинні пам’ятати про наступних моментах

1. Ваша мета — переконувати і стимулювати. У вас немає часу показувати, як багато балаканини (прози) ви можете написати і справляти враження на читача своїм багатим словниковим запасом.

2. Пишіть в дійсній заставі.

3. Будьте правдиві. Не робіть помилкових заяв. Зробіть акцент на моментах, які спираються на факти.

4. Описуйте деталі.

Приклад (до): Наше програмне забезпечення може неправильно працювати на багатьох операційних системах.

Приклад (після): Наше програмне забезпечення буде коректно працювати під Win95, Win98, Win2000, WinMe і Mac версій OS8/OS9.

5. Правильно організуйте текст. Все, що ви пишете, має бути логічним: від першого речення до кінця. Не надсилайте користувача до моменту, висловленим у попередніх абзацах, просто повторіть, що ви хочете сказати.

6. Не бійтеся повторюватися. Ваша мета, щоб читач запам’ятав, про що ви пишете.

7. Пишіть зрозуміло. Уникайте довгих або складних конструкцій.
8. Використовуйте жирний шрифт для виділення важливих частин вашого тексту. Не використовуйте багато окличних знаків для вираження переваг вашого продукту.

9. Не використовуйте гумор. Ви можете використовувати його, тільки якщо точно впевнені в його корисності. Ви не можете точно знати, застосуємо гумор для вас. Тільки ваші читачі можуть знати це.

10. Не випускайте з уваги ваші цілі: переконувати і стимулювати.
Написання тексту, який продає

Перш ніж ви приступите до написання тексту, вивчіть AIDA формулу.

(Attention, Interest, Desire, Action)

Увага, Інтерес, Бажання, Дія

Увагу. Кожна сторінка, створена вами, є можливість захопити увагу читача. Існує кілька звичайних ефективних технік, які ви можете використовувати для цього. Ви можете використовувати привертають увагу слова, такі, як: «Безкоштовно» або «Зупиніться!» Ви можете залучити читача питанням або покладатися на те, що його увагу приверне проста інформація про факти.

Приклад: Зупиніться! Не читайте цього до тих пір, поки ви не плануєте відпочити в Іспанії в цьому році.

Приклад: Безкоштовна електронна книга — Побудуйте свій ляльковий дім за цим простим схемам.

Приклад: чи Знаєте ви, що робити, якщо вас заарештували за кордоном?

Незалежно від того, яку техніку ви використовуєте, ви повинні реалізувати її так, щоб у читача виник інтерес.

Інтерес.Зараз вам потрібно виконати обіцянку, яку ви висловили в заголовку. Це те місце, де більшість письменників помиляються. Не потрібно описувати продукт, компанію або себе. Потрібно створити інтерес і найбільш легкий шлях зробити це — пам’ятати, що цікавить читача.

Як тільки ви привернули інтерес читача, варто переходити до створення бажання.

Бажання. Отже, ви привернули інтерес читачів. Тепер ви повинні створити у читача бажання купити те, що ви продаєте. Простою мовою вкажіть факти, особливості і переваги товару. Перерахуйте причини, за якими читач повинен купити ваш продукт чи скористатися послугами. Якщо ваш продукт заощадить читачам грошей, скажіть їм про це. Потім напишіть, як саме продукт заощадить гроші. Якщо ваша послуга заощадить читачам час, скажіть про це, але спираючись на факти. Уникайте таких слів, як «мега», «найвищий», «феноменальним».

Тепер все що вам залишилося — це спонукати читача до дії.

Дія. Якщо ви хочете, щоб читач здійснював дію, ви повинні дати йому таку можливість. Під дією може матися на увазі покупка, підписка на розсилку чи скачування електронної книги. Ваш заклик до вчинення дії повинен бути таким же простим, як кнопка, яка говорить «Купи зараз». Також ви можете вказати іншу причину вчинення негайної покупки.

Не має значення, який привабливий метод ви виберете для спонукання до дії. Ніколи не змушуйте читача шукати місце покупки на вашому сайті.

Вам необхідно запам’ятати такі моменти, перш ніж ви закінчите написання текстів.

1. Використовуйте програмне забезпечення для перевірки текстів.

2. Дайте почитати кому-небудь ваш текст.

3. Не читайте самі ваш текст.

4. Ви повинні перевірити і відредагувати текст. Перевірте факти, граматику і виключіть кожне зайве слово. Кожне слово має служити мети. Якщо ви знайшли слово, яке «не працює», видалите його. Замініть вислови типу «на підставі того, що» на більш короткі «тому що».

5. Коли ви закінчите виправляти і редагувати текст ви повинні зробити це ще раз.

6. Коли ви остаточно закінчите всі ваші виправлення та редагування, прочитайте вголос текст. Переконайтеся, що ваш голос та інтонація не змінюються протягом усього тексту. Це особливо важливо для великих сайтів, для яких ви пишете текст протягом декількох днів або тижнів. Внесіть необхідні виправлення.