У вас також можуть бути відсутні такі істотні витрати як придбання (оренда) офісу, необхідного обладнання, програмного забезпечення… Я не кажу що це правильно. Я кажу, що цього можна уникнути, принаймні на перших порах.

Щоб задовольняти потреби потрібно володіти відповідними навичками або самому, або мати під рукою людей, які володіють цими навичками. Розглянемо основні навички, необхідні студії для відповідності професійному рівню, який і є одним з головних критеріїв досягнення успіху в цій справі.

Насамперед — це дизайн як такий. Студія повинна мати професійного дизайнера. Тут важливо відзначити, що дизайнер і художник — дві різні іпостасі. Дизайнер, на відміну від художника використовує в своїй роботі, а нерідко і кладе в її основу не їм створені художні цінності. Норма в професійному дизайні сьогодні — використання покупних фотографій і замовний графіки, не кажучи вже про шрифти. Дизайнер повинен володіти передовими професійними графічними пакетами для обробки і створення растрової, векторної графіки, а нерідко і спеціалізованим програмним забезпеченням для візуалізації тривимірних об’єктів. Тобто для дизайнера яскраво виражений її синтез з комп’ютерними технологіями.

Справа йде зовсім інакше, коли ми говоримо про художника. Вміння малювати — талант зовсім окремий від таланту дизайнера, і до того ж значно більшою мірою вроджений і слабо піддається розвитку. Робота художника це завжди елемент індивідуальності, особливий почерк, недоступне фотографії парадоксальне поєднання почав узагальнення і деталізації. Привабливість художньої графіки полягає в неминучій неточності мазків, аморфності плям фарби, бризках, патьоках… Час від часу в послугах художника з’являється необхідність. Він також необхідний для розробки логотипів.
Якісний, стильний дизайн-це дуже важливо, бо по одягу зустрічають. Але це далеко не все.

Програмінг. Наявність групи талановитих професійних програмістів — це вкрай важливий фактор успіху. Не можна визначити, що важливіше: дизайн або програмінг, оскільки ці два напрямки покликані доповнювати один одного. Чистий HTML-код веб-сторінок, коректне відображення їх у різних популярних версіях браузерів, володіння DHTML, Java Script, Java, CSS, XML, Perl, PHP, ASP, Vbasіc, MySQL, MS SQL, Oracle, Flash — все це миттєво піднімає студію на якісно інший рівень — рівень професійних веб-студій, послуги яких оцінюються в тисячі доларів.

Багато залежить від керівника — лідера студії. Він повинен, як мінімум, мати чітке уявлення про аспекти роботи кожного професіонала студії і самому бути професіоналом в одній з областей. Він відповідає за планування, організацію робіт над черговим проектом, мотивацію людей та контроль за ходом виконання робіт. Креативне мислення, чітка координація зусиль, вписування у визначені часові рамки, справедливе винагороду працівників відповідно до їх внеску в проект — ознаки грамотного керівництва і успіху студії в цілому.

Керівник — особа студії. На ньому лежить тягар спілкування з клієнтом. Спілкування коректного, ввічливого, уважного, спрямованого на демонстрацію професіоналізму студії, з’ясування потреб і переваг клієнта, переконливу презентацію готового проекту.

Чисельність персоналу студії веб-дизайну прямо залежить від обсягу робіт. Логічно, що чим більше розкручене ім’я студії, тим більше клієнтів у студії. Відповідно необхідність своєчасного виконання замовлень диктує додатковий набір персоналу.

Необхідно відзначити також, що сукупні знання та засоби студії повинні забезпечити реалізацію таких напрямків як інтернет-маркетинг — розкрутка сайтів в мережі; роботу над контентом — інформаційним наповненням сайтів; консалтингові послуги — кваліфіковані консультації; виробництво якісних банерів з потенційно високим CTR; постійне відстеження і орієнтацію на передові течії і технології, що мають відношення до веб-дизайну. У зв’язку з цим, на сьогоднішній день я можу порекомендувати до освоєння технологію, за якою майбутнє — Macromedia Flash. У даний момент фахівців з Flash не багато. Вони унікальні і оплачуються відповідно.

Секрет успіху для вас може критися також в усвідомленні однієї важливої речі. Інтернет має здатність прати для своїх мешканців такі поняття як географічна зона, рівень життя. І будь ви хоч чукотської студією веб-дизайну (але професійною) — ви маєте унікальну можливість запропонувати свої послуги всьому світу і отримати за свою роботу винагороду, еквівалентну стандартам розвинених країн з розвиненою економікою.

Успіх студії веб-дизайну роблять люди цієї студії. Чітка спеціалізація під призмою професіоналізму; грамотна координація всіх ланок системи; вражаючий набір знань і навичок, доступних студії; якість — як асоціація імені студії; популярність і слава — як сукупність перерахованого вище — ось ті секрети, які ведуть до успіху.

Так багато треба, щоб організувати студію веб-дизайну? Думаю, ви отримали відповідь на це питання.