Навіщо потрібно просувати сайт

Існує багато різних видів реклами. Серед них телевізійна реклама, реклама в газетах і журналах, реклама на радіо, інтернет-реклама і т. д. Кожна з них гарна по-своєму, але все-таки останнім часом все більш популярною стає інтернет-реклама. Чому? Відповідь проста: практично для будь-якого бізнесу, інтернет-реклама є одним з найефективніших видів просування з точки зору співвідношення витрат і результату.
Наприклад, рекламний бюджет в 1000$ – це мізерна сума для телебачення і радіо і очевидно скромна – для газет і журналів. А ось для проведення рекламної кампанії в Інтернеті цих грошей цілком достатньо, і, що найголовніше, в результаті можна на кілька порядків збільшити кількість клієнтів.

На даний момент існує 4 види інтернет-реклами:

 • контекстна,
 • банерна,
 • реклама в інтернет-виданнях,
 • пошукове просування сайту.

Так як з першими трьома пунктами все більш чи менш зрозуміло (хоча б інтуїтивно), тому звернемо особливу увагу на пошукове просування сайту.
Пошукове просування сайту – це сукупність методів, що дозволяють підняти позицію сайту в різних пошукових системах по певних запитах. Цей вид інтернет-реклами є невід’ємною частиною інтернет-маркетингу – науки про те, як успішно рекламувати і продавати товари та послуги в Інтернеті.
Просування сайту – це особлива реклама, ненав’язлива і не дратує. Вона приваблює тільки зацікавлену у вашій продукції або послуги аудиторію і зовсім не видно всім іншим.

Цей вид інтернет-реклами набирає обертів популярності, оскільки просувати сайт можна і своїми силами (без додаткових капіталовкладень). А крім того, на ринку достатньо фахівців, які за порівняно невеликі гроші нададуть широкий спектр послуг з оптимізації та просування ваших інтернет-сторінок.

Фактори, що впливають на результати пошуку в пошуковій видачі)

На даний момент пошуковими системами при ранжуванні сайтів використовуються два фактори:

 • Відповідність тексту сторінки запиту, введеному користувачем (пошукова система обчислює щільність слів запиту в тексті сторінки і на основі цієї інформації робить висновок про відповідність сайту запитом).
 • Посилальне цитування сайту (підрахунок кількості посилань на даний сайт і авторитет посилаються).
  Безумовно, пошуковий оптимізатор прагне вплинути на обидва цих чинника. На перший з допомогою редагування текстів сайту, на другий – реєструючи сайт в каталогах, обмінюючись посиланнями з близькими за тематикою інтернет-проектами і деякими іншими способами (законними з точки зору пошукових систем, умовно законними і відверто протизаконними).

Пошукові системи постійно змінюють свої алгоритми, прагнучи поліпшити якість результатів пошуку. Таким чином, існує велика кількість нюансів:

 • Кожна система має свої правила індексації сайтів. Якщо сайт їх порушує, система може видалити сайт з результатів пошуку. За певні порушення система знижує (погіршує) позиції сайту (пессимизирует).
 • Якщо система знаходить на двох сайтах посилання один на одного, то вона не враховує їх вплив (або суттєво послаблює його). Яндекс називає це «непотитским спамом».
 • Посилання з каталогів практично не впливають на індекс цитування сайту.
 • За створення на своєму сайті погано структурованого каталогу система може видалити сайт з результатів пошуку в пошуковій видачі).

Більш детальну інформацію по даній тему можна знайти у статті Чим відрізняється якісний сайт від неякісного з точки зору Яндекса?

Програми діагностики положення сайту в пошукових системах

Для успішного просування потрібно регулярно відслідковувати положення сайту у видачі пошукових систем, що дозволить діагностувати вплив внесених вами або оптимізатором змін. Для цього розроблені спеціальні програми – платні і безкоштовні.
Серед безкоштовних систем виділяється програма Site-Auditor — розробка компанії «Ашманов і Партнери». Вона дозволяє досить точно визначити параметри сайту — PageRank і Індекс Цитування — у пошукових системах.
(PageRank і Індекс Цитування — параметри, які залежать від кількості сайтів, що посилаються на дане, і їх авторитету. Відповідно, це дуже сильно впливає на положення сайту у видачі).
Також програма Site-Auditor дозволяє визначити присутність сайту в найбільш популярних каталогах (Яндекс Каталог, Рамблер Top100, Апорт і DMOZ). Розміщення посилання на ваш сайт також підвищує ймовірність бути знайденим в результатах пошуку.
Програма допоможе підібрати запити, за якими варто просувати сайт, і визначить поточні позиції сайту по вибраних запитах.
Серед платних програм лідером є SeMonitor. Крім визначення позицій сайту, показників PR, Індексу Цитування і присутності в головних каталогах, система допоможе підібрати ключові слова і проаналізує html-код вашого сайту. Вартість програми залежить від версії і становить від 1000 до 3000 рублів.

Методи просування сайту

Методи просування сайту діляться на дві категорії:

 • Робота з сайтом (оптимізація коду і текстів сайту).
 • Робота із зовнішніми чинниками (суть полягає в тому, щоб поставити на інших сайтах як можна більше вагомих посилань на ваш сайт).
 • Робота з сайтом

  Щоб просувати кожну сторінку інтернет-сайту, потрібно вирішити, за яким ключовим фразам буде будується це просування. Визначати їх потрібно виходячи із змісту сторінки з урахуванням популярності запиту в пошуковій системі. Для Яндекса дізнатися популярність запиту можна на сторінці http://direct.yandex.ru/stat/wordsstat.pl.

  Site-Auditor і SeMonitor також можуть визначати популярність запиту.
  Після визначення ключових фраз необхідно змінити текст сторінки так, щоб на ній як можна частіше повторювалася бажані слова та їх комбінації, і при цьому не втрачався сенс (адже в кінцевому підсумку текст пишеться не для машин, а для відвідувачів.
  Ключові фрази можна виділяти тегами або . При цьому бажано, щоб заголовок сторінки був оформлений за допомогою тега

  і містив одну або декілька ключових фраз. Так як більшість пошукачів «розуміють» російську морфологію, можна використовувати різні варіанти ключових фраз, змінюючи число, відмінок і інші змінні ознаки.

  Робота з Інтернетом

  При роботі над збільшенням кількості посилань на сайт використовуються такі способи:

 • Обмін посиланнями з іншими сайтами
  Цей спосіб помірно ефективний, так як пошукові системи намагаються не враховувати такі посилання.
 • Перехресний обмін з іншими сайтами
  Як вже було сказано, пошукові системи занижують значення зворотних посилань. Рішення цієї проблеми – постановка посилання на один сайт і в обмін отримання посилання з іншого. Це самий надійний спосіб «обдурити» Google та інші пошукові системи.
 • Реєстрація в каталогах
  Є можливість поставити багато посилань вручну або за допомогою автоматичних сервісів (за гроші), таких як 1ps.ru, uhuhu.ru.
  Спосіб малоефективний, так як пошуковики занижують вагу посилань з каталогів.
 • Покупка посилань
  Купівля та продаж текстових посилань на сайтах з високими PageRank та Індексом Цитування стає великим бізнесом. Купівля «чистих» посилань, забезпечують хороший трафік на ваш сайт, є гарною альтернативою контекстній рекламі, яка нічого не дає для просування вашого інтернет-проекту.
 • Публікація статей
  Ви надаєте статті (контент) для розміщення на інших сайтах з умовою встановлення посилання на ваш сайт (зазвичай в кінці статті в розділі «Про автора»). Перевага цього методу полягає в тому, що такі посилання забезпечують приплив більшої кількості відвідувачів, ніж посилання на сторінці «Корисні ресурси». І до того ж після прочитання статті відвідувачі, швидше за все, будуть вже розташовані до повторного відвідування вашого сайту.
 • Кому довірити просування сайту

  Вибір виконавця залежить від вашого бюджету на просування сайту. Якщо ви не хочете витрачати на це гроші, то можете просувати сайт самостійно. Якщо ви можете виділити на просування 300-500$ в місяць, то варто звернутися до студента/фрілансеру. Якщо ж ви готові віддати більше 500$ в місяць, то можна звернутися в компанію, яка професійно займається просуванням сайтів. Ціни, звичайно, вказані середні, так як на них сильно впливає конкурентність тематики конкретного сайту.