Якщо Ви зайдете на будь-який сайт, що пропонує послуги сайтобудування, або присвячений продажу движків, конструкторів та інших програм зі створення сайту, то в будь-якому випадку Ви обов’язково знайдете інформацію про неймовірні можливості, які Вам надає «власний веб-сайт». І дійсно з ним Ви можете знайти нових партнерів, підтримувати постійний контакт з клієнтами, налагоджувати ділові стосунки, розмістити інформацію про себе і, звичайно, підвищити продажі. При цьому основна технічна робота буде автоматизована.

Але ні на одному сайті ніхто і ніколи не пише, що після створення Вашого сайту, для отримання цих перерахованих благ і багатьох інших вигод, Вам потрібно старанно навчатися і працювати над своїм вже готовим сайтом.

Про це я і хочу поговорити в цій статті, але перед тим, як перейти до основної думки, дозвольте я розповім цікавий момент зі свого життя, який і подав ідею для цієї статті.

У той час я працював над своїм проектом http://site-creator.ru, який присвячений конструктору для створення сайтів e-Gloryon. Підійшла черга до демонстрації реальних прикладів і мені потрібні сайти вже створені за допомогою конструктора e-Gloryon, і працюють на його основі. При цьому вони вже повинні були приносити прибуток своїм власникам.

При пошуку відмінних прикладів для свого майбутнього сайту, я був шокований…

Я натрапив на величезну кількість жахливих сайтів, що працюють на основі e-Gloryon. Вони були безприбуткові, непосещаемые, не цікаві і просто убогі. Лічильники на них показували від 0 до 3 відвідувачів в день. Вони просто існували в Інтернеті, як примари. І лише невеликий відсоток сайтів дійсно приносили прибуток своїм власникам.

Можливо, Ви подумаєте, що в цьому винен конструктор сайтів e-Gloryon? Ні, друзі мої, зі своєю роботою він добре впорався. Я сам з ним працював, і знаю, що свої завдання по створенню і підтримці сайту він виконує на відмінно. Проблема була в самих людях.

Ось тут і криється причина безприбуткових веб-сайтів. Прочитавши інформацію про величезні можливості, які дає веб-сайт, багато людей і працівники впевнені, що, створивши сайт, вся робота на цьому закінчена, і ось зараз підвищиться прибуток, знайдуться нові партнери і т. д.

Але потім, деякі люди починають замислюватися, і розуміють, що основна робота ще попереду і полягає якраз у розвитку цього сайту, а саме його створення можна вважати невеликим початком. Решта так і кидають, свій готовий сайт, який можливо і приносив би нових партнерів, нові продажу, але… не судилося.

Якщо Ви зараз думаєте створити сайт, то усвідомте для себе два важливих моменти, якщо не згодні з ними, то краще відмовтеся від свого майбутнього сайту.

— Створивши сайт, Ви тільки починаєте основну роботу над ним. Перед створенням свого представництва в мережі, Ви повинні чітко розуміти, що після створення свого веб-проекту, Вам треба зробити його прибутковим. Для цього Вам буде потрібно постійно щось змінювати, додавати, видаляти, тестувати вже створеному сайті. Знадобиться вивчити літературу: за промоушингу, інтернет-маркетингу, позиціонування. Вам доведеться застосовувати різні інструменти і техніки, про яких Ви так само повинні знати.

Можна це все розподілити між Вашими працівниками, або вивчити самим, що, звичайно, буде набагато довше. Але це обов’язково треба знати.

Навіть якщо Ви створюєте представницький сайт, на якому міститься тільки інформація про Вашу компанію або про Вас (сайт-візитка), треба обов’язково періодично оновлювати новини компанії та надавати корисну інформацію для Ваших потенційних клієнтів. І це самий мінімум, що Вам потрібно.

— Конструктор сайтів, движки і інші програми для сайтобудування – це лише інструменти. Вони відмінно допоможуть Вам в створенні сайту, його управлінні та тестуванні. При цьому Вам не потрібно вивчати мови програмування, веб-дизайн і багато іншого. В одних програмах що-то звичайно краще, в інших щось гірше. З чим-то Вам буде легше працювати, простіше, зручніше, але без Вашого творчого підходу, бажання і знань всі ці програми просто звичайні інструменти. Вони Ваші гарні помічники. Але народжувати нові ідеї, втілювати їх у життя і працювати повинні Ви або Ваш колектив.

Тому перед завершенням статті повторю ще раз: власний сайт дає Вам колосальні вигоди, при цьому грошові вкладення дуже малі. Але що б отримати ці вигоди Вам доведеться дуже багато чому навчитися. Та на це все треба витратити не мало часу, та на літературу треба витратити не мало грошей, але повірте, всі витрачений час, гроші на вивчення і застосування знань на практиці окупаються багаторазово, причому в грошовому еквіваленті. Відтягуючи створення свого «успішного» веб-сайту, Ви відтягуєте свій прибуток