Системи управління контентом сайтів MotoCMS трохи чималим вже близько 5 років. Починалося все з flash, але на сьогоднішній день незалежна команда активних та амбітних розробників активно працює над новою лінійкою продуктів, що дозволяють створювати чудові html сайти з багатофункціональною панеллю управління.

На базі шаблонів MotoCMS створюються різні сайти, і зробити це досить просто навіть початківцям розробникам. Без знань технічних тонкощів та вихідного коду сайту, використовуючи лише одну панель управління, яка є незмінним атрибутом будь-якого вибраного з величезної колекції компанії шаблону MotoCMS, користувач зможе легко відредагувати будь-який текст на сторінках сайту або вставити свій власний, змінити набір зображень і фотографій, поміняти фон сайту логотип і в цілому структуру, замінити звичайне меню, що випадає, завантажити медіафайли, створити масу нових сторінок, форму контактів, скористатися інструментами SEO та іншим ефективним і корисним функціоналом. Як зробити невеликий сайт-візитку і запустити його в інтернеті читайте нижче.

Русифікація шаблону MotoCMS

Основна складність для російськомовного користувача при редагуванні власного сайту полягає в англомовній панелі адміністрування. Щоб позбавитися від цієї незручності, досить вибрати в меню Налаштування панелі управління і змінити мову адмінки на рідній (Preferences — Control Panel Preferences).

Тепер панель управління повністю русифікована і можна приступати до наступного етапу створення сайту-візитки.

Панель управління MotoCMS дозволяє створювати необмежену кількість сторінок і спливаючих вікон для сайту, а завдяки цілому набору якісних модулів, розробник зможе заощадити час на налаштування і адаптації проекту під власні завдання.

В цілях безпеки адмінка MotoCMS прив’язується тільки до одного домену, однак якщо у користувача виникла необхідність перенести панель управління на інший сайт, з цим питанням він може звернутися в службу технічної підтримки компанії. Зробити це можна обмежену кількість разів.

Після покупки і активації шаблону MotoCMS, у користувача з’являється своя обліковий запис, увійшовши в яку він зможе ознайомитися з історією покупок продуктів MotoCMS.

Унікальна панель MotoCMS в роботі не використовує базу даних, при цьому загальні вимоги до хостингу незначні і html шаблонів наступні:

 • PHP версії 5.2 або 5.3;
 • Zend Optimizer версії 3.3 (для PHP 5.2) або Zend Guard Loader версії 5.5 (для PHP 5.3).

Для редагування шаблону до його появи в публічному доступі в налаштуваннях панелі управління є спеціальний пункт «В процесі розробки». Активація цієї опції дозволить повідомляти користувачів зайшли на сайт, що його настроювання ще не завершена.

Створення сайту-візитки на MotoCMS

Панель управління MotoCMS та її структура

Основна панель з набором самого необхідного інструментарію для створення сайту містить:

 • Спеціальна панель (ліворуч), що дозволяє додавати на сторінку сайту додатковий функціонал – картинки, тексти, відео, плагіни, фігури, видежты і т. д.
 • Спеціальна панель (праворуч), що дозволяє редагувати додані на сайт функціонал – редагування тексту, віджетів, форм.
 • Основне меню для управління основним сайтом та його адміністративною частиною.
  Створення сайту-візитки на MotoCMS
 • Зміна шаблону MotoCMS

  Після того як дизайн обраний, не завадило б адаптувати його під свою діяльність і трохи попрацювати над його унікальністю.

  Редагування меню сайту

  Двічі клікнувши по основному меню, приступаємо до зміни його пунктів.

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  При необхідності замість горизонтального меню можна використовувати вертикальне.

  Зміна логотипу

  Безумовно, що в кожній компанії існує власний логотип, тому першочерговим завданням при створенні сайту-візитки на базі шаблону є зміна лого.

  Подвійний клацання і текст, який був у базовому поданні змінено на потрібний.

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  Так само просто можна замість тексту завантажити графічну картинку з логотипом компанії. Залийте зображення в Медіатеку (Налаштування — Медіатека) і просто додайте на головну сторінку.

  Робота над заміною текстів в слайдері

  В слайдері вже додані деякі базові зображення, їх досить просто замінити на свої. Для цього використовуйте Медіатеку.

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  Крім зображень також необхідно змінити короткі супровідні описи. Двічі клікнувши по віджету, що відповідає за висновок слайдера на сайті, вибираємо одне за іншим зображення в полі «Опис» вставляємо власний текст.

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  У правій панелі також можна вибрати колір, варіанти відображення кнопок і т. д.

  Заміна і редагування тексту

  Принцип заміни текстів та їх редагування той же. Досить двічі кликнути по необхідній текстового блоку і додати туди власний контент.

  У правій панелі можна вибрати потрібний шрифт, його розмір, розташування та колір.

  Редактор мобільної версії

  Всі шаблони html з адмінкою MotoCMS оснащені редактором мобільної версії. Щоб користувач, заходячи на ваш сайт з мобільного пристрою, автоматично перенаправлявся на його мобільну версію, в налаштуваннях сайту потрібно активувати опцію, яка відповідає за це завдання.

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  Вже в мобільному редакторі можна вибрати найбільш оптимальний варіант для створення мобільної версії сайту. Пропонується три варіанти: з чистого шаблон, з поточного сайту або мобільного шаблону з базовим контентом. Важливо пам’ятати, що медіатека для обох сайтів – основного і мобільного – є загальною. Тому, якщо раптом який-небудь з версій буде видалено окремий мультимедійний файл, в іншій він теж зникне.

  Робота зі шрифтами сайту

  Радувати око відвідувачів сайту правильно підібраними шрифтами так само важливо, як розміщувати на його сторінках унікальні тексти. Використовуйте менеджер шрифтів, щоб зробити заголовки, коментарі, основні тексти та слогани яскравіше і помітніше.

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  Сам менеджер має дві вкладки, одна з яких відповідає за ті шрифти, які вже використовуються, а інша дозволяє «Додати шрифт» з великого списку колекції.

  Схоже, робота закінчена і пора оцінювати її результати.

  Так спочатку виглядав сайт на шаблоні MotoCMS:

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  Після описаних вище маніпуляцій тепер він виглядає ось так:

  Створення сайту-візитки на MotoCMS

  Готовий сайт-візитка для вашого бізнесу з персональної панеллю управління MotoCMS готовий. І, до речі, адмінка дозволяє надалі розширювати сайт до повноцінного проекту – порталу або корпоративного сайту.