Робота сучасного SEO-оптимізатора – тяжка і копітка праця. Пройшли часи, коли для виведення сайту в топ було достатньо «нагодувати» пошукову систему ключовими словами, а відвідувачі плювалися від незв’язності та безглуздя тексту.

Тепер набагато вище цінується передача індексу цитування за посиланнями, а отримання більшого «ваги» сторінки згідно з цим критерієм є основним завданням оптимізаторів.

Подібно їжі, яка потрапляє у ваш організм з великої кількості джерел, сторінка отримує PageRank з різних сайтів за посиланнями. Одним з найбільш значущих інструментів отримання «ваги» є зворотні посилання (backlinks). Для вашого сайту вони являють собою посилання, розміщені на інших ресурсах і ведуть до джерела (вашого сайту).

Анкорами беклінків зазвичай виступають ключові для сторінки-джерела слова. Продовжуючи аналогію з їжею, якість якої ми оцінюємо, перш ніж її вжити, для успішного просування сайту необхідна перевірка зворотних посилань.

Навіщо взагалі шукати зворотні посилання?

При оцінці факту наявності беклінків логіка проста: якщо на інформацію посилається велика кількість інших ресурсів, то вона корисна і потрібна. Так може бути насправді, коли зворотні посилання на сайт розміщуються в якості подяки за корисний контент.

Але якісне наповнення і ефект від нього вимагає часу, тому часто зворотні посилання купуються, щоб змусити пошуковики дивитися на сторінку крізь «рожеві окуляри».

Беклінків дають очевидні переваги, такі як:

  • приплив «ваги» з інших сайтів;
  • збільшення відвідуваності ресурсу.

Однак, крім явних плюсів, даний механізм має і свої недоліки, серед яких:

  • розбіжність тематики ресурсу, на якому розміщено посилання, і вашої;
  • автоматичне розміщення беклінків негативно позначається на індексацію сайту пошуковими системами;
  • якщо посилання має значення атрибуту rel, рівне nofollow, то індекс цитування не передасться на вашу сторінку.

Аналізуючи недоліки, можна помітити, що всі вони знаходяться в області якості, і щоб від них позбутися, оптимізаторами проводиться перевірка зворотних посилань на сайт.

Що і почім перевіряти

В просуванні сайтів, як і будь якій іншій сфері діяльності, існує конкуренція. Як відомо: хто попереджений – той озброєний, тому інформація про посилання на аналогічні ресурси завжди дуже корисна.

Для отримання інформації про беклінках, оптимізатори використовують той або інший сервіс перевірки зворотних посилань. Такі послуги можуть бути платними або безкоштовними, дають більш або менш повну картину, і тут все залежить від вимог ситуації. Деякі популярні сервіси наведені нижче.

Яндекс Вебмастер і Google Webmaster Tools – безкоштовні інструменти, проте дані сервіси вимагають підтвердження прав власності на перевіряється ресурс, таким чином, виключаючи можливість перевірки сайтів конкурентів. Обидва сервісу надають повну інформацію про посилання окремим файлом.

Solomono – сервіс, що надає платні повні звіти за зворотним посиланнях, але перелік беклінків можна отримати безкоштовно. Зворотні посилання відображаються лише для домену в цілому, а не для окремих сторінок.

MajesticSEO – платний інструмент, що має постійно оновлювану обширну базу доменних імен. Використовується для високобюджетних проектів.

Перевіримо посилання

Скористаємося російськомовним сервісом Solomono для перевірки беклінків:

Введемо URL посилання в спеціально відведене поле:

Стільки праці, а рейтинги падають! Перевірка зворотних посилань

Переглянемо результати:

Стільки праці, а рейтинги падають! Перевірка зворотних посилань

В даному випадку ми отримали лише список беклінків, без якої-небудь інформацією про них. Аналіз зворотних посилань в даному сервісі платний, але надані адреси також щось дають. Вручну можна перевірити відповідність тематики запропонованих сторінок з вашим сайтом.

Найчастіше, аналізується також авторитетність зовнішніх джерел, індекс цитування, який передається по посиланню (якщо така можливість є) і визначаються підозрілі з точки зору пошуковиків ресурси.

Де добути зворотні посилання

Один з найбільш приємних снів, який тільки може приснитися оптимізатора – коли всі ресурси інтернету раптом почали розміщувати зворотні посилання на його сайт. Але настає ранок прокинувся чоловік сідає за комп’ютер і приступає до звичного заняття – купівлі посилань.

Існує й інший спосіб отримання беклінків – реєстрація в каталогах. Грамотно виконавши цю процедуру, можна обійтися і без гігантських витрат на зовнішні посилання. Білий каталог – найбільш привабливий варіант, так як він розміщує пряме посилання, і, на відміну від сірих і чорних каталогів, не запитує відповідь.

Отримувати безкоштовні зворотні посилання, безумовно, приємно, але таке задоволення вимагає тимчасових витрат. Якщо ж часу скільки завгодно, то можна попрацювати з профілями на різних форумах і сайтах. При заповненні інформації про себе можна випадково «промовити» беклінків, звичайно не в імені або прізвища, але в якому-небудь «світогляді» – цілком реально.

Ще один інструмент видобутку настільки потрібних посилань – dofollow блоги.

Посилання в коментарях таких блогів ніколи не бувають nofollow, однак це не означає, що можна просто залишити лінк і потирати ручки. По-перше, блоги часто модеруються, і неугодні коментарі нещадно видаляються. По-друге, заспамленние блоги не будуть індексуватися пошуковими системами, а залишені посилання не принесуть ніякої користі.

Якщо на якомусь сайті ну ніяк не хочуть розміщувати посилання на вашу сторінку, то можна зробити такого ресурсу «пропозицію, від якої неможливо відмовитися».

Звичайна XSS-атака впровадить всі ваші беклінків в потрібне місце і забезпечить вам море PageRank. Це чудово, але трохи незаконно, навіть зовсім незаконно, тому не намагайтеся повторити вдома.

Таким чином, вкрай важливо мати інформацію про зворотні посилання на свій сайт і сторінки конкурентів. Перевірити беклінків можна як за допомогою платних, так і безкоштовних сервісів. Крім покупки посилань, необхідно задіяти білий каталог сайтів. Без зворотного посилання не підніметься в топ ні одна сторінка в світі.