Статистика сайту народилася з питань.

Все починається з цього.

Цікаво, як збільшити продажі?

Зовсім коротко про головне.

Чоловік сидить за комп’ютером і за допомогою браузера переглядає веб-сайт. Сайт складається з файлів.

Цікаво, які файли переглядають частіше? І хто їх переглядає?

Трохи докладніше про предмет.

Веб-сайт складається із сукупності файлів — гіпертекстових документів, картинок оформлення, даних. Гіпертекст містить власне текстову інформацію, посилання на інші документи, посилання на елементи оформлення, правила розмітки документа для коректного відображення інформації на екрані комп’ютера. Веб-сайти зазвичай містять посилання один на одного, таким чином можна переходити із сайту на сайт.

При перегляді веб-сайту ми бачимо веб-сторінки, що включають у себе текст і картинки — це результат обробки браузером команд розмітки, наприклад, написати жирним шрифтом цей текст, або завантажити ось цю картинку.

Крім людей сайти іноді «переглядають» спеціальні корисні програми, такі як пошукові машини, веб-архіви, валідатори. Ще Ваш сайт може зацікавити погані, шкідливі програми.

Цікаво, а з яких сайтів переходять на мій сайт? А чому? А коли? А хто ходить на мій сайт — люди або роботи? Індексують пошукові машини мій сайт? А які сторінки? А чому не індексують всі сторінки? А що це за звір відвідав мій сайт?

Резюме.

На ці цікаві питання, а також безліч інших не менш цікавих може відповісти статистика веб-сайту.