Інтернет являє собою гігантську майданчик для розміщення різних видів реклами. Власники сайтів і рекламодавці придумують все нові і нові способи взаємовигідного співробітництва. У даній статті буде розглянуто СРА реклама і СРА партнерки, а на основі отриманої інформації новачок зможе легко зробити висновки про доцільність своєї участі в таких рекламних кампаніях:

Основні відомості

Як рекламодавців, так і власників сайтів в першу чергу завжди цікавить питання: «За що платити гроші?». Різні партнерські програми можуть пропонувати оплату за кількість показів рекламного банера або кількість унікальних переходів. Партнерські програми СРА (Cost Per Action) передбачають нарахування коштів на рахунок власників сайтів за вчинення користувачами (які перейшли по партнерському посиланню) цільового дії.

Наведемо приклади таких користувальницьких дій:

 • реєстрація на сайті;
 • замовлення товару;
 • скачування файлів;
 • перегляд фото — чи відеоматеріалів.

Для того щоб почати заробляти, необхідно стати учасником однієї з партнерських програм, представлених на просторах Мережі. Для цього потрібно мати власний веб-сайт, що відповідає вимогам обраної програми СРА. Партнерська програма також може допускати напрямок трафіку з соціальних мереж (в яких вам, відповідно, необхідно буде мати співтовариство або, хоча б, аккаунт).

Переваги і недоліки

Розглянемо основні плюси і мінуси партнерських програм СРА. Для початку, поглянемо на ситуацію очима рекламодавця. Отже, позитивні сторони:

 • Цільова аудиторія. Ви оплачуєте тих користувачів, які вже здійснили необхідну дію:

СРА партнерки: як отримати максимальний прибуток

 • Точний розрахунок коштів. Виділяючи гроші в рекламний бюджет можна вважати перегляди відео, покупки товарів і реєстрації, адже лише за це ви і платите.

Перейдемо до недоліків:

 • Висока вартість. У порівнянні з іншими видами реклами, Cost Per Action, обійдеться рекламодавцям набагато дорожче, проте це компенсується відсутністю будь-яких ризиків щодо ефективності реклами.

Тепер розглянемо заробіток на СРА партнерках очима власника сайту.

Почнемо з недоліків:

 • Оплата тільки цільових дій. Наприклад, ви володієте відвідуваним сайтом (100 тисяч чоловік в день) і з великим трудом перенаправили половину своїх відвідувачів на ресурс рекламодавця, на якому здійснюється продаж сушарок для взуття. Але от біда, у всіх взуття суха і заповітний продукт ніхто не купив, а ваші праці по напрямку трафіку пропали даремно.

Перерахуємо позитивні сторони:

 • Висока вартість. Якщо аудиторія вашого сайту в більшості своїй готова здійснювати цільові дії на ресурсі рекламодавця, то ви пізнаєте смак великого прибутку;
 • Широкий вибір. Для того щоб співпраця з рекламодавцями було вигідним, ваш сайт повинен мати достатньо вузькоспеціалізовану тематичну спрямованість, проте це компенсується величезною різноманітністю партнерських програм СРА, а також рекламодавців, які беруть участь у них.

Арбітраж трафіку

До цього моменту ми говорили про трафік, який представляє собою відвідувачів вашого сайту, залучених контентом вашого сайту. Однак, маючи грошові кошти, можна значно розширити свої можливості. Для цього існує арбітраж трафіку в СРА партнерках. Дана концепція являє собою перенаправлення потоку відвідувачів зі стороннього ресурсу на цільовий сайт (де ваш ресурс є «перевалочним пунктом»).

Наприклад, ви можете замовити рекламу в який-небудь тизерної мережі, де вартість 1000 переходів буде складати 100 рублів. Таким чином, якщо хоча б один із перейшли відвідувачів купить на сайті сушарку для взуття (вартістю 1000 рублів, з яких вам належить 10%), то ви вже будете беззбитковими.

Як правило, для арбітражу трафіку не потрібно мати повноцінний власний сайт. Набагато більш ефективним буде створення лендинга – презентаційної сторінки, яка підготує відвідувача до здійснення цільової дії.

Огляд партнерок

Розглянемо популярні партнерські програми СРА:

 • Admitad. Багатьма вважається кращою партнерською програмою СРА. На сьогоднішній день у партнерці зареєстровано понад 200 тисяч веб-майстрів:

СРА партнерки: як отримати максимальний прибуток

Представлені докладна статистика, а також зручна система підбору банерів.

 • Cityads. Друга за популярністю після Admitad СРА партнерка. За статистикою, поданій на сайті партнерської програми, середній тижневий заробіток учасників становить близько 240 доларів (тут необхідно, звичайно, враховувати іноземних партнерів):

СРА партнерки: як отримати максимальний прибуток

Також є зручна панель управління і детальна аналітика.

 • Actionpay. Партнерська програма, яка пропонує до 12% від сплаченого користувачем замовлення:

СРА партнерки: як отримати максимальний прибуток

В середньому, за статистикою учасників, у день здійснюється більше 40000 цільових користувальницьких дій (які оплачуються).

Поради новачкам

Власний сайт «ломиться» від кількості відвідувачів, а кращі СРА партнерки рясніють вигідними пропозиціями. Як же новачкові в рекламному бізнесі прийняти правильні рішення і отримати максимальну вигоду? Нижче наведемо деякі рекомендації:

 • Тематична спеціалізація. Ви досягнете найкращого ефекту від співробітництва з СРА партнерками, якщо тематика вашого сайту як можна більш вузькою. Приміром, якщо цільовий сайт пропонує відвідувачам придбати горезвісну сушарку для взуття, то вам набагато вигідніше мати інформаційний ресурс про туфлях і кросівках, ніж про всіх видах одягу (так як більший відсоток вашої аудиторії буде зацікавлений у придбанні сушарки);
 • Співпрацюйте з перевіреними партнерськими програмами. Багато інформаційні ресурси пропонують свій рейтинг СРА партнерок. Звичайно, такі дані досить суб’єктивні, однак вивчивши кілька подібних рейтингів, можна відзначити для себе кілька програм, які згадуються найбільш часто (або скористатися даною статтею і наведеними вище партнерками). Неперевірені партнерські програми СРА можуть застосовувати шахрайський підхід, а це явно не те, що вам потрібно;
 • Не поспішайте з головою занурюватися в арбітраж. Перенаправлення трафіку – це, по суті, бізнес, який ближче до продажу овочів на ринку, ніж до монетизації сайту. Ви купуєте відвідувачів в одному місці за одну ціну і сподіваєтеся продати їх в іншому місці за іншу ціну. Якщо ви не маєте досвіду в цій справі, то немає ніяких гарантій, що весь ваш бюджет не «вилетить у трубу». Якщо ж арбітраж трафіку все ж захопив ваш розум, ретельно вивчіть принципи побудови лендингов, так як без цього дуже складно уявити собі отримання будь-якого доходу у цій сфері.

Таким чином, СРА партнерки – це один з найбільш взаємовигідних способів співпраці власників сайтів і рекламодавців, що дозволяє першим отримати максимальний прибуток, а другим – проводити рекламні кампанії з мінімальним ризиком.