Однією з основних проблем Інтернету є не що інше, як небажані рекламні листи, інакше іменовані «спамом». Як для звичайного користувача, що виходить в Інтернет за допомогою dial up з’єднання, так і для різних компаній, які платять за трафік на виділеній лінії або використовують DSL, «спам» — це витрачені даремно «вхідні» мегабайти інформації. Мегабайти, які доводиться оплачувати. Як і витрачати час на перегляд рекламних пропозицій на купівлю непотрібних речей або послуг.

Спам. І як з ним боротися

На даний момент вже існує значна кількість різних способів захистити свою поштову скриньку від нескінченних атак «Віагри», туристичних путівок, платних семінарів і найкращих в світі «вікон-дверей», які можна купити дешево і просто. Наприклад, змінити ящик на новий. Але це аж ніяк не панацея: через деякий час нове «мило» (особливо якщо воно зареєстровано на безкоштовному поштовому сервері) знову буде майоріти божевільною розсилкою з різних кінців світу. Можна, звичайно, користуватися вбудованими в поштові сервери або клієнти фільтрами або платними ресурсами, намагаються мінімізувати потоки спаму, допускаючи на скриньку користувача тільки листи від «авторизованих адресантів». Але фільтри на сервері блокують лише малу частину пропозицій «збільшити» або «відпочити». А потужна захист «авторизацією» по-перше, дорога (плюс відплата помісячно), по-друге, зовсім не зручна для людей з контакт-листа (адже їм доводиться пройти тривалий процес «допуску»).

Ідеальний фільтр

Для того, щоб позбавити поштову скриньку від спаму потрібен універсальний антирекламний «щит», який буде економити гроші за трафік, затрачуваний на скачування об’ємних листів, так і особистий час на їх перегляд і видалення. Таким «щитом» можна назвати програми, які віддалено перевіряють пошту в скриньці користувача, не завантажуючи листів і блокує небажані e-mail’и безпосередньо на сервері. Таких програм на даний момент не мало. Вони відрізняються по інтерфейсу і можливостями, але є і загальний знаменник – це обов’язкова перевірка повідомлень саме на поштовому сервері. Якби це було не так, то для чого взагалі робити блокувальники? Завантажити і перевірити «на місці» — не велика заслуга. Програми відрізняються за своїм налаштувань і способів фільтрації спаму, швидкості роботи і різних зручним «фічами», що дозволяє домогтися максимального ефекту. Найбільше поширення одержав спосіб блокування спаму по заголовках листів і постійно пополняющемуся списком «нелегітимних» адрес, які відомі як шкідливі рознощики рекламних повідомлень.
Якою ж має бути ідеальна програма блокування спаму? По-перше, вона повинна справлятися зі своїми прямими обов’язками на ура. По-друге, повинна мати приємний інтерфейс, просто налаштовуватися і працювати автономно. По-третє, не заважати нормально функціонувати іншим програмам, зокрема, поштовим клієнтам. Давайте трохи покопаємося в нутрощах програми-блокувальника і розберемося у всьому по порядку.

Принцип блокування спаму

Зазвичай, програма викачує заголовки (headers) повідомлень і влаштовує їм перевірку з особливою пристрастю. Залежно від можливостей того або іншого «засобу», фільтрація може здійснюватися по полів (заголовок, відправник, адресат і так далі), по чорному або білому списку електронних адрес з бази і по великому списку свідомо визнаних «спаморассадниками» серверів. Для перевірки використовуються вбудовані і заздалегідь підготовлені розробниками або редаговані користувачем списки. Звичайно, чим більша «арсенал» домашніх заготовок програми, тим краще, але ідеальної роботи все одно можна досягти, якщо як слід попорпатися в налаштуваннях «правил» блокування і фільтрації. Звичайно, встановлюючи жорсткі правила, користувач ризикує втратити разом з обрізаним «спамом» потрібні і нешкідливі повідомлення. Але тут вже, як мовиться, господар пан.
Крім виготовлених виробниками правил блокування, користувач може самостійно вносити свої зміни – доповнювати списки «небезпечних» серверів, редагувати чорні і білі списки адрес і створювати свої особливі, з певними умовами правила (наприклад, облік розміру листів, що приходять на особистий аккаунт плюс фільтрація з «он того крайнього зліва списку корейських серверів»). Після встановлення програми і її налаштування (або можна залишити все як є) і первісною перевірки працездатності вже можна достеменно з’ясувати – чи підходить фільтр для подальшого використання. Залишилося тільки вибрати, який саме програмі віддати перевагу.

Spam Blocker – максимально ефективно захистить Ваш поштовий ящик потоків від «спаму», а Ваші гроші і час від витрати на перегляд непотрібних повідомлень на оплату трафіку за «рекламу поштою». Spam Blocker, як універсальний засіб блокування спаму має незаперечні переваги перед аналогічними розробками. Програма вміє працювати відразу з декількома поштовими скриньками і дає можливість налаштування фільтрів окремо для кожного аккаунта, враховуючи їх особливості та призначення. Висока якість (понад 80 відсотків) блокування небажаної кореспонденції, кілька рівнів фільтрації, простий і зрозумілий інтерфейс та гнучкість налаштування роблять розробку СофтИнформ кращою програмою у своєму класі.

Віддалена робота

Spam Blocker дозволяє позбутися від «спаму» за рахунок того, що аналіз кореспонденції проводиться без скачування листів з поштового сервера. Програма перевіряє пошту і отримує заголовки листів, що знаходяться в поштовій скриньці користувача. Блокування повідомлень відбувається виключно на сервері і на основі правил (як стандартних, так і створених користувачем). Якщо лист не підпадає ні під одне правило, то воно не вважається «спамом».

Багаторівнева блокування спаму

Spam Blocker, перевіряючи заголовки повідомлень, блокує небажані повідомлення, використовуючи три рівні фільтрації. По-перше, перевірка повідомлень по білому списку адрес (допуск e-mail до подальшої фільтрації). По-друге, згідно з правилами блокування повідомлень: наприклад, наявність ключових «спам»-слів, внесених у списки виробником або самим користувачем, варіацій їх написання та правильності адреси відправника. По-третє, перевірка адреси для надсилання сервера. Такі можливості Spam Blocker дозволяють домогтися блокування значної кількості небажаних повідомлень і назавжди вирішити проблему спаму як на безкоштовному екаунті, так і на корпоративному сервері.

Білий список

Першим рівнем блокування повідомлень, використовуваних Spam Blocker є перевірка адреси відправника повідомлення з так званими «білим» списком адрес. Якщо адреса внесений в білий список, то лист приймається без подальших перевірок. Якщо адреси в числі «знайомих» не виявилося, то в даному випадку, повідомлення проходить інші рівні фільтрації. У «білий» список можна імпортувати контакти з будь-якого поштового клієнта. Spam Blocker підтримує формати MSG, TXT, адресної книги OUTLOOK і MS Windows.

Правила і списки блокування повідомлень

Правили блокування – це ті установки програми, за якими Spam Blocker здійснюється перевірку заголовка повідомлення (адресу й ім’я відправника та адресата, розмір повідомлення). Дані правила створюються на основі списків «спам»-слів, адреси й імені відправника. У програмі реалізовані два види правил – системні і користувальницькі. Системні правила заздалегідь підготовлені розробником і не можуть бути змінені (їх можна тільки вимкнути, наприклад, стерши дані у списках, згідно з якими йде перевірка). У створених користувачем правилах можна вказувати будь-які параметри і встановлювати для них умови: блокувати або пропускати повідомлення далі. Системні правила і списки постійно доповнюються і можуть бути в будь-який час оновлені через Інтернет.

Блокування повідомлень, згідно зі списками серверів розсилки спаму
Перш ніж поштове повідомлення доходить до адресата, воно проходить через певний набір серверів. Зазвичай спам розсилається через відкриті сервери (open relay), щоб замаскувати початковий адресу відправника. Spam Blocker успішно справляється із завданням визначення всього шляху електронного повідомлення (шляхом перевірки DNS-адреси сервера). Програма перевіряє сервери, через які пройшло лист і, порівнюючи їх з постійно оновлюваними списками «небезпечних» серверів, визначає, чи є повідомлення «спамом».

Додаткові зручності

Використовуючи різні установки Spam Blocker, Ви можете налаштувати програму під себе. Різні режими перевірки повідомлень (автоматичний і ручний), підтримка необмеженого кількість екаунтів, перевірка поштової скриньки по заданому інтервалу (наприклад, раз в п’ять хвилин) або за бажанням користувача, оновлення системних списків, гнучкі налаштування правил та редагування списків роблять Spam Blocker зручним і незамінним інструментом блокування спаму.

Вам набрид нескінченний «спам»? Десятки листів щодня для вас і тисячі для вашої компанії спалюють мегабайти далеко не безкоштовного трафіку? Все, що потрібно зробити, це встановити Spam Blocker. І позбавити себе і свій комп’ютер від настирливої і непотрібною e-mail реклами.