Як ви знаєте, для створення вебсторінок, всі вебмастера користуються програмами. А ось якими краще всього користуватися ми зараз і розглянемо.

1. Html-редактори

Macromedia HomeSite — вельми популярний html-редактор. Перше, що кидається в очі — це підсвічування. Підсвічування коду у нього просто жахлива, оскільки в ній використовуються яскраві кольори зеленого, синього, червоного. Радує те, що кольори цієї підсвічування можна при бажанні поміняти. QuickBar непогано продуманий, але мало функцій. У редакторі є хороша функція «Edit tag». У спливаючому вікні вас просять ввести обов’язкові і необов’язкові атрибути тегів. Це полегшує створення веб-сторінки, ви витрачаєте менше часу, а особливо ця функція буде корисна тим, хто погано знає html і погано пам’ятає всі атрибути і теги. Загалом, це непогана програма, що має непоганий набір функцій і можливостей, але створена для новачків, а не для вебмайстрів.

HTMLPad FisherMan — нормальний редактор. Має російський інтерфейс (це дуже полегшує користування програмою). Підсвічування коду добре продумана і не дратує. QuickBar більш функцион, ніж у HomeSite, але немає функції «Edit tag». Загалом, непогана програма, але вона буде цікава тим, хто створює веб-сторінки в блокноті, т. к. це просто вдосконалений блокнот і не більше.

Alliare Homesite — теж популярний html-редактор. Має нормальну подствеку коду, але непродуманий інтерфейс. Також програма не сумісна з усіма комп’ютерами (у мене з-за неї гальмував комп’ютер). Немає функції «Edi tag», що шкода. Загалом, типова програма, яких в інтернеті сотні.

Macromedia Dreamweaver — кращий html-редактор на сьогоднішній день. Підтримує всі розширення, що зустрічаються в інтернеті, підсвічує теги. Має продуманий дизайн, т. к. він складається з окремих блоків, які можна міняти місцями або закривати, дозволяючи вам налаштувати вигляд редактора, як вам хочеться. Також в цьому html-редакторі присутня функція «Edit tag», але тут вона набагато краще, ніж в Macromedia HomeSite, т. до. вона автоматично включається, коли користувач починає набирати який-небудь атрибут. В Dreamweaver є вбудований редактор WYSISYG (What You See Is What You Get), тобто сторінки можна робити, як в word’е документи, не вдаючись до правки коду. Загалом, просто відмінний редактор, раджу всім, т. к. і сам ним користуюся.

2. Графічні редактори

Adobe Photoshop — найвідоміший на сьогоднішній день растровий редактор. Для нього можна знайти велику кількість кистей, плагінів, фільтрів і уроків, за яким ви зможете зробити логотип для свого сайту.

Macromedia Flash — дуже потужна програма для створення анімації. З її допомогою можна без особливих зусиль зробити собі на сайт яку-небудь невелику анімацію. Зручно розташовані панельки також полегшують користування цим редактором.

ArtIcons Pro — невелика програма для створення маленьких зображень і іконок. Вона абсолютно незамінна, якщо вам потрібно створити іконку для сайту або невелику картинку (стрілочку, покажчик…).

Всі 3 програми просто необхідні для створення своєї веб-сторінки. Я користуюся в основному ось цими Photoshop і ArtIcons Pro.

3. Браузери

Internet Explorer — найпопулярніший браузер на сьогоднішній день. Ним користується більше половини користувачів, т. к. він входить в комплект операційної системи Windows, а більшість користувачів ліниві і користуються тим, що є. Цей браузер непоганий, має багато налаштувань, зручний дизайн, підтримує скрипти та ін., але не завжди коректно і точно відображає веб-сторінку. Але популярність не означає відсутність вразливостей, тому знайте, що їх у нього хоч відбавляй.

Opera — не менш відомий браузер, ніж Explorer. Має більшу кількість налаштувань, є можливість міняти колір браузера, для нових сторінок не відкриває новий браузер, а відкриває їх в 1, найважливіше властивість — підтримує wap-сайти. Цей браузер відображає веб-сторінку і йому можна вірити.

Mozilla — новий, набирає обертів браузер. Схожий на Explorer, але має більше налаштувань, більш надійний захист, менше вразливостей, відкриває нові сторінки в собі, має можливість не підтримувати скрипти і java. Коректно відображає сторінку.

Порада: краще всього подивитися як виглядає ваша веб-сторінка у багатьох браузерах, щоб виключити можливість некоректного відображення.

4. GIF аніматор

Ulead Gif Animator — найпопулярніший gif аніматор. Зручно сплановане робоче місце. Вбудований оптимізатор графіки. Багато налаштувань.

5. FTP — клієнт

Total Commander — популярний ftp-клієнт. Дизайн простий, без надмірностей, що не дуже подобається. Закачує файли на сервер довго, довше інших клієнтів, це великий мінус.

CuteFTP — найпопулярніший і кращий ftp-клієнт. Має красивий і добре продуманий дизайн. Є можливість розставляти внутрішні вікна на свій розсуд. Файли швидко завантажуються на сервер. Є можливість шифрувати паролі методами: md4, md5, otp.

Ну ось і все, я привів вам список і опис найбільш популярних і потрібних програм для вебмастера. Є багато невеликих програм, що спрощують створення веб-сторінок, але і їх стільки, що їх вже не перерахуєш. Вибирайте собі самі дополнительыне програми.