Зараз при розкручуванні веб-ресурсу актуально вдаватися до SMO (англ. Social Media Optimization), тобто до оптимізації для соціальних медіа. Що ж це за чудо-юдо таке, і з чим його їдять? Щоб розібратися в цьому, в першу чергу необхідно дати визначення даному поняттю. Взагалі, багато по-своєму розуміють SMO. Для одного це один із специфічних видів інтернет-реклами, а для другого — звичайний інструмент розкрутки.

Однак більшість сходяться в єдиній думці, що під SMO треба розуміти комплекс заходів, спрямованих на збільшення відвідуваності шляхом залучення на просувний в Мережі сайт користувачів соціальних мереж та блогів. Вперше про Social Media Optimization стало відомо завдяки публікації Рохіта Баргавы. У статті він сформулював 5 головних правил SMO. Фахівець стверджує, що ефективна оптимізація можлива тільки в тому випадку, якщо:

 • Постійно працювати над залученням вхідних посилань, а також заохочувати кожного, хто посилається на цей ресурс.
 • Організувати якісний експорт та розповсюдження контенту, тобто вмісту сайту: фотографій, публікацій, роликів. Зрозуміло, при цьому обов’язково повинні бути посилання на першоджерело.
 • Усіма способами підвищувати посилальну популярність. Для цього завжди необхідно забезпечити веб-ресурсу цікавий контент. У підготовці якісних статей можуть надати допомогу професійні копірайтери студії копірайтингу «Буковки».
 • Полегшити процес додавання вмісту сайту в соціальні мережі. Сьогодні це можна зробити за допомогою активних і корисних кнопок.
 • Заохочувати створення гібридних проектів у Мережі, які на законних правах використовують контент з оптимізується веб-ресурсу. Рохіт Баргава у своїй публікації використовував слово «композиція», яке можна перекласти, як «перетирання». Виходить, що люди можуть брати контент з сайту з посиланням, як би «перетирати» його, розбавляти, додаючи щось від себе, всіляко модифікувати. У чому ж сенс цього правила? Користь полягає в тому, що в даному випадку власник ресурсу має можливість оптимізувати контент під соціальні медіа.
 • До цієї публікації швидко проявили інтерес і блогери, і спеціалісти інтернет-маркетингу. Тому поступово з’явилися і шосте, сьоме, восьме і т. д. правила. Сьогодні можна виділити ще десятки принципів, яких слід дотримуватися при SMO. Приміром, варто виділити, що необхідна перелінковка статей між собою, усунення всього зайвого з сайту — старих посилань, невикористовуваних рубрик. Правила Рохіта Баргавы більше відносяться до технічних моментів, а інші орієнтовані на звичайного користувача. Тому і оптимізація для соціальних медіа розділилася на дві гілки: SMO і SMM.

  SMO, SEO та SMM: знайди декілька відмінностей?

  Під SMO (Social media optimization) багато розуміють комплекс технічних заходів, завдяки яким є можливість перетворити вміст сайту, щоб кожен користувач міг максимально просто використовувати його в мережевих спільнотах, форумах і блогах. У свою чергу SMM (Social media marketing) – це маркетингові операції у соціальних медіа, PR. Щоб не довелося зіткнутися з невдачами в процесі таких заходів, потрібно намагатися уникати настирливої піару, не ігнорувати принципи прихованого маркетингу, більш ретельно підходити до вибору таргетованої аудиторії. Крім того, всі повідомлення, залишені в спільнотах, повинні бути написані в звичному для його учасників форматі. Необхідно постаратися стати «своїм хлопцем» на форумі, публікувати тут не тільки власну інформацію, а й цікаві і змістовні матеріали з інших джерел.

  Виходить, що помилково прирівнювати ці поняття один до одного, це різні речі. Якщо SMO спрямовано на роботу з самим сайтом, то SMM орієнтована на зовнішнє середовище. Говорячи про даних абревіатурах, варто згадати і про SEO. Воно відрізняється від цілісного SMO спрямованістю на пошукові системи. SEO-оптимізатор при роботі керується вимогами машин (пошукових роботів. Між тим Social media optimization орієнтований на звичайних користувачів. Але ж який з цих способів є найбільш ефективним при просуванні? На думку багатьох фахівців, найбільш результативним є SMO, оскільки кількість переглядів роликів з посиланням на оптимізується сайт на великих відео-сервісах зазвичай перевищує десять тисяч. Такого результату використання коштів SEO не може забезпечити швидко.

  Як правильно проводити SMO?

  При проведенні оптимізації для соціальних медіа слід керуватися її основним принципом: потрібно структурувати ресурс так, щоб користувач бажав тут залишатися і повертатися сюди знову і знову. Впровадження SMO включає в себе комплекс заходів:

 • Підготовка і публікація цікавого матеріалу, який би провокував обговорення. Можна, щоб стаття мала дискусійний характер.
 • Активне обговорення матеріалу з користувачами.
 • Підбір плагінів для оцінки. Як відомо, зараз плагіни дозволяють залишати коментарі зі смайликами.
 • Розміщення посилань на інші статті після основного вмісту.
 • Підготовка засобів для легкої відправки посилання на матеріал своїм друзям.
 • Якщо це необхідно, і реструктурувати ресурс, щоб користувачеві було зручно тут перебувати.
 • SMO – це цікавий і дієвий варіант оптимізації, яким слід користуватися.