Слоган в інтернеті

Головна відмінність розробки слогану для сайту від розробки слоганів для інших майданчиків і носіїв, в тому що, слоган веб-сервера-ресурсу винен максимально точно розповісти відвідувачеві про зміст і тематики сайту. Торгова пропозиція (якщо таке присутнє), виноситься на другий план.

Чи потрібен сайту слоган?

Однозначної відповіді на це питання не існує. Слоган, у своєму первісному визначенні – це стисла суть пропозиції товару або послуги.

Використання слогана в рекламі зовсім не обов’язково, більш того, слоган може бути взагалі не потрібен у тих випадках, коли вигідні для споживача, властивості рекламованого товару неможливо описати в стислій формі, або, коли рекламні матеріали і без слогана, досить інформативні.

Тому зовсім не варто складати слоган просто, заради самого слогана, для початку переконайтеся в необхідності його присутності.

Коли має сенс застосовувати слоган?

Слоган має сенс використовувати тоді, коли він може допомогти вам у вирішенні поставлених завдань, наприклад:

* запам’ятовування сайту або порталу;
* підтримки рекламної кампанії (може бути розроблений комплекс слоганів, з різним закликом для розміщення банерів на різних майданчиках);
* використання слогана компанії на сторінках веб-представництва (для повторення слогану компанії, який використовується у всіх рекламних кампаніях в офф-і он-лайні);

Якщо ви прийшли до висновку що, вашому сайту необхідний слоган, можна звернутися до професіоналів, або вигадати слоган самим. Вирішили самі? Головне, що слід врахувати — слоган повинен легко читатися і запам’ятовуватися, бути оригінальним, і повідомляти відвідувачам зміст або торгова пропозиція сайту.

Давайте розберемося, які види слоганів існують.

Види слоганів

При створенні слогана, можна використовувати такі прийоми:

Вживання цитаций або алюзій

Відмінність між цитацией і алюзією: популярна рядок з пісні, кінофільму або книги вважається цитаций, а загальновідоме вираз з економіки, історії це алюзія.

Приклад: «Просимо до столу», «Магнітні карти Балтійського банку: усвідомлена необхідність», «Як прекрасний цей світ, подивися!»

«Крилаті вислови» зазвичай злегка перефразируются «на догоду замовнику». Це називатися деформацією цитаций — це дуже ефективний спосіб створення слогану: «Зупинити мить так легко!» («Кодак»), «Істина — в русі!», (Турфірма «Гайде-тур»).

Використання метафор

Поширений прийом, що дозволяє створити лаконічний слоган з елементами чудовою незавершеності. Недомовленість, на думку фахівців, інтригує і привертає увагу.

Приклад: «Апельсиновий заряд» («Фанта»), «Веселка фруктових ароматів» (Цукерки «Скиттлс»).

Повторення

Розрізняють кілька видів фігур повторів.

Хіазм — «Ваші гроші — це папір. Наші папери — це гроші».

Стик — «Показують рух часу, але час не владний над ними» (Годинник «Сітізен»)

Анафора — «Благородний і доброчинний» (Демидівський бальзам)

Епіфора — «Не просто чисто — бездоганно чисто!» (Пральний порошок «Аріель»)

Каламбури

Найчастіше, таким чином, обігрується назва товару, трохи рідше (це складніше) — його властивості. При використанні цього прийому виходять багатозначні фрази-девізи — слогани «з подвійним» або навіть з «потрійним дном».

Приклад: «Хороші господині люблять «Лоск», «Телефонна трубка світу» (Телекомунікаційна система зв’язку BCL).

Спроба афоризму

Даний прийом дозволяє помістити в короткій фразі вміст довгої промови президента фірми-виробника. Проте будь-який афоризм передбачає стилістичну витонченість фрази.

Приклад: «Якщо дарувати — то найкраще» (Кава «Чібо»).

«Помилки» в тексті

Гарний слоган — не обов’язково повинен бути правильним з точки зору мови. Неправильність допомагає привернути увагу, може зробити слоган більш інформативним.

Приклад: «Хто не знає, той відпочиває!» — не відповідає нормам, проте доведеться по душі молоді.

Як скласти сам слоган?

Єдиної формули для створення слогану ще не розроблено, однак є ряд нескладних методик, які допоможуть вам у створенні слогана.

У короткому викладі, це виглядає так:

1) Вирішіть для себе – що ви хочете сказати відвідувачеві сайту за допомогою слогану?
Про самому сайті, тобто яку інформацію на ньому зможе знайти відвідувач.
Про товари, які можна придбати на сайті.
Чи про щось інше?

2) Уявіть собі людину, якій буде цікавий ваш сайт. Спробуйте описати його портрет, його звички, його інтереси і манеру мови. Виявивши його деякі характерні риси, вам стане легше зрозуміти, що саме ви повинні сказати користувачеві.

3) Складіть список слів, які описують діяльність сайту. За допомогою цього списку вам буде легше підібрати слова для слогана.

Озброївшись цими відомостями, можете приступати до роботи.