Зручність відвідувачів сайту завжди повинно ставитися якщо не «во главу угла», то на одне з перших місць. Кому потрібен інформаційний ресурс, на якому розташована якісна інформація, якщо її неможливо відшукати в нетрях навігації. Власники сайтів всіляко намагаються полегшити пошук, як для людей, так і для пошукових роботів:

Однак у деяких випадках пошукові системи самі надають суттєву допомогу веб-майстрів та власників сайтів, надаючи додатковий функціонал для кращих з кращих. Однією з таких приємних «плюшок» є швидкі посилання, про яких і піде мова в даній статті.

Що це таке

Швидкі посилання – це найкоротший шлях відвідувача до одного з розділів сайту. Побачивши ваш сайт в результатах пошуку, людина помічає «клікабельні» найменування відразу під фрагментів (описом знайденої сторінки). Наприклад, якщо ваш інформаційний ресурс про автомобілі, відвідувач побачить такі розділи, як контактна інформація, цінові категорії моделей та інше.

Таким чином, користувач може швидко і без праці опинитися на шуканої сторінці:

Швидкі посилання: зручність як привілей

Однак якщо ви вже задумалися про те, як зробити швидкі посилання, то доведеться трохи засмутитися. Швидкі посилання формуються (якщо взагалі формуються автоматично на підставі релевантності сторінок пошуковим запитам (насправді, використовуються складні алгоритми, але їх головна мета – досягти найбільшої релевантності). Тим не менш, вебмастер може певним чином вплинути на зовнішній вигляд свого ресурсу в пошуковій видачі.

Розглянемо способи підвищення ймовірності того, що обрана вами сторінка сайту потрапить у швидкі посилання:

  • Розташувати сторінку як можна «ближче» до головної. Тут мається на увазі кількість переходів, які потрібно зробити користувачеві, щоб дістатися до цільової сторінки (в ідеалі – один, максимум – два);
  • Заголовки сторінок і текст посилань повинні бути ідентичні;
  • Тематичний індекс цитування сторінки необхідно піднімати усіма можливими (законними) засобами.

Швидкі посилання в Яндекс

Кожна пошукова система, що підтримує швидкі посилання, має певними можливостями налаштування.

Розглянемо швидкі посилання Яндекс:

Швидкі посилання: зручність як привілей

Щоб налаштувати швидкі посилання, необхідно зайти в панель управління Яндекс.Вебмастер. Там можна визначити зовнішній вигляд посилань, вибрати спосіб сортування, а також можливість деактивувати швидкі посилання. Під швидкі посилання Яндекс виділяє 70 знаків без пробілів.

Швидкі посилання у видачі Яндекса з’являються при дотриманні наступних умов:

  • Швидкі посилання визначені для конкретної сторінки;
  • Сторінка знаходиться в першій двадцятці результатів пошуку;
  • Сторінка знаходиться в трійці найбільш релевантних результатів пошуку (серед тих сторінок, для яких визначені швидкі посилання).

Швидкі посилання в Google

У Google можливостей управління швидкими посиланнями веб-майстра набагато менше:

Швидкі посилання: зручність як привілей

Власник сайту може лише «вилучити» ту чи іншу посилання з пошукової видачі. Робиться це з допомогою зниження рейтингу конкретного URL-адреси. Розглянемо цю процедуру більш докладно:

  • На головній сторінці Google Search Console необхідно вибрати сайт;
  • Перейти в розділ «Оптимізація», а далі клікнути по «сайту Посилання»;
  • Вказати адресу сторінки, для якої не буде відображатися швидка посилання;
  • В розділі «Знизити рейтинг URL посилання» набрати відповідну адресу.

Швидкі посилання в Яндекс.Директ

Як відомо, пошукові системи у відповідь на запити користувачів видають не тільки інформаційні сайти, але і трохи рекламної інформації. У оголошень в Яндекс.Директ також можна задати швидкі посилання. Робиться це з тих же міркувань, що і при роботі зі звичайним сайтом. Зручність користувача безпосередньо відбивається на ефективності рекламної кампанії:

Швидкі посилання: зручність як привілей

Для додавання швидких посилань в Яндекс.Директ, необхідно вказати адреси і текст посилань при створенні оголошення. Робиться це в розділі «Швидкі посилання». Інтерфейс не дозволить вам помилитися.

Таким чином, швидкі посилання формуються Google і Yandex для того, щоб користувачі швидше знаходили потрібну їм інформацію в пошуковій видачі. Для того щоб ваш сайт «обзавівся» швидкими посиланнями, він повинен бути «на хорошому рахунку» у пошукачів, а для конкретних сторінок визначені швидкі посилання.